Enter your search keyword or phrase and press enter.

18 maja, 2021

LIVE COOKING – SZTUKA GOTOWANIA NA ŻYWO

LIVE COOKING – SZTUKA GOTOWANIA NA ŻYWO

Dostęp do Internetu, a co za tym idzie, również tysięcy przepisów kulinarnych, sprawia, że w dzisiejszych czasach gotowanie przestaje być smutną koniecznością, przeistaczając się w czystą przyjemność oraz w sposób na ciekawe zorganizowanie czasu wolnego. Czym jest live cooking i w jakich okolicznościach możemy się z tym zjawiskiem spotkać?

LIVE COOKING – CZYM JEST I JAK POWSTAŁ?

W dosłownym tłumaczeniu live cooking oznacza gotowanie na żywo. W praktyce może mieć formę warsztatów lub pokazów kulinarnych (również dostępnych online bądź w telewizji) tudzież widowiska traktowanego jako atrakcja do zamówienia złożonego w restauracji.

Pierwsza audycja radiowa poświęcona warsztatom kulinarnym miała miejsce w 1926 roku w Stanach Zjednoczonych. Sama idea gotowania na żywo bardzo szybko zyskała na popularności w latach 80, gdy szefowie kuchni azjatyckich „wychodzili do gości”, prezentując im widowiskowy pokaz procesu powstawania wybranych przez nich potraw.

GOTOWANIE NA  ŻYWO JAKO RODZAJ SPEKTAKLU

Popularność takiej aktywności wynika głównie z możliwości kontaktu uczestnika z szefem kuchni. Mamy bowiem niepowtarzalną szansę na własne oczy zobaczyć, jak powstaje nasze ulubione danie. Live cooking obecnie przybiera różne formy, może bowiem występować jako:

GDZIE MOŻEMY SKORZYSTAĆ Z USŁUGI LIVE COOKING?

Jeżeli gotowanie to Twoja pasja i chciałbyś zgłębiać swoją wiedzę kulinarną pod okiem znanego szefa kuchni, zapytaj w swojej ulubionej restauracji o możliwość przygotowania kolacji z kucharzem. Możesz mieć pewność, że wybrane przez niego produkty będą zawsze świeże oraz najwyższej jakości.

Równie ciekawą formą okazuje się możliwość wynajęcia prywatnego kucharza, zwłaszcza po ciężkim dniu w pracy, gdy nie masz głowy do zakupów i przygotowania sycącego oraz zdrowego dania. To kucharz przyniesie niezbędne produkty oraz zastawę i sztućce, a podczas wspólnego gotowania zyskasz wiele cennych wskazówek, ukoisz nerwy, finalnie przygotowując pyszny posiłek.


Instagram / #Luxuryboutiquemagazine