Enter your search keyword or phrase and press enter.

3 grudnia, 2020

Tag Heuer przedstawia nowy model Monaco.

Tag Heuer przedstawia nowy model Monaco.

Wyposażone w mechanizm zegarmistrzowski Calibre Heuer 02 nowe modele w serii chronografów TAG Heuer Monaco posiadają detale inspirowane ich wczesnymi poprzednikami i nadają ton całej przyszłej kolekcji.

Szwajcarski luksusowy zegarmistrz TAG Heuer prezentuje trzy nowe modele Monaco. Kontynuuje tym samym nowy rozdział w historii marki, który rozpoczął się w 2019 roku. Właśnie wtedy firma  świętowała 50. rocznicę powstania kultowego zegarka. Nowe, imponujące modele z 2020 roku wyposażone są w potężny autorski mechanizm – Calibre Heuer 02. Wyróżnia je też oszałamiający, wyrazisty design. Wszystkie trzy są inspirowane modelami z lat 70. XX wieku. Dwa z kolei prezentowane są na zmodernizowanej metalowej bransoletce odtworzonej specjalnie dla tych zegarków. Takie odważne wybory stylistyczne sprawiają, że Monaco jest czymś więcej niż tylko dziedzictwem znanej kolekcji.

Spośród tych trzech nowości najważniejszy jest model z odważną czarną tarczą. Jego odpowiednik ma błyszczącą niebieską tarczę, która wpada w tony czerwieni, bieli, granatu. Nawiązuje on do oryginalnych zegarków Monaco z 1969 roku. Oba modele są prezentowane na bransoletce ze stali nierdzewnej. Mają kwadratowe liczniki na godzinie 3. i 9., a także czerwoną centralną wskazówkę sekundową. Model z czarną tarczą dostępny jest również na czarnym skórzanym pasku.

Mechanizm Calibre Heuer 02 umieszczony jest za kopertą z szafirowego kryształu. Jego rezerwa chodu jest imponująca i wynosi aż 80 godzin. Nowe modele są przykładem na to, jak TAG Heuer łączy kultowe projekty z zaawansowaną technologią wewnętrzną.

Nowe zegarki Monaco wyróżnia wyjątkowa bransoleta ze stali nierdzewnej. Minęły prawie dwie dekady odkąd nowe modele zostały zaprezentowane na metalowej bransolecie. Ten konkretny przykład nawiązuje do bransoletki w kształcie litery H, która była używana w zegarkach Monaco we wczesnych latach siedemdziesiątych. Projektanci chcieli nadać modelom z 2020 r. nowy charakter – inspirację znaleźli w archiwalnych eksponatach w Muzeum TAG Heuer w La Chaux-de-Fonds. Oryginalna stalowa bransoletka została przeprojektowana, aby sprostać dzisiejszym standardom i poprawić komfort użytkownika.

– Bransoletka jest szczególnie ważna w przypadku każdego zegarka na rękę – nikt nie chce, by była niskiej jakości. W przypadku nowych zegarków Monaco nawiązaliśmy do ich wspaniałej przeszłości ze znanym wzornictwem i kolorem, jednocześnie podkreślając, że kolekcja idzie naprzód dzięki innowacyjnej nowej technologii – mówi dyrektor ds. dziedzictwa w firmie TAG Heuer, Catherine Eberlé-Devaux.

Zgodnie z oryginalnym projektem bransoletka jest szersza przy tarczy, aby unieść jej ciężar. Zwęża się w miejscu, w którym owija się wokół nadgarstka, zapewniając tym samym większy komfort. Pręty poziome są połączone mniejszymi łącznikami. Zapięcie motylkowe jest dowodem, że ta bransoletka jest dziełem Haute Horlogerie. Na zapięciu wygrawerowana jest nazwa TAG Heuer. To kolejny szczegół, który symbolizuje, że nowe Monaco to nie tylko element dziedzictwa, ale też ważny model w kolekcji TAG Heuer.

Po 50 latach historia Monaco jest kontynuowana dzięki współczesnym interpretacjom. Z każdą kolejną premierą ten kultowy zegarek odzwierciedla ducha awangardowego zegarmistrzostwa firmy TAG Heuer i wzmacnia jego reputację jako jednej z najbardziej niezwykłych marek w świecie zegarków. Premiera tych luksusowych nowości zbiega się ze 160  rocznicą powstania firmy. Jest to dowód na to, że TAG Heuer rozpoczął pisanie kolejnego rozdziału w swojej historii i jednocześnie przenosi Monaco w przyszłość.

.
 


Instagram / #Luxuryboutiquemagazine