Enter your search keyword or phrase and press enter.

30 kwietnia, 2021

4 sposoby na luksusowy ogród

4 sposoby na luksusowy ogród

Kiedy rozpoczynają się letnie miesiące, często zaczynamy myśleć o stworzeniu w ogrodzie przyjaznej przestrzeni sprzyjającej relaksowi. Nie ma nic lepszego niż długie, gorące dni spędzane na świeżym powietrzu we własnym ogrodzie. Można oddychać letnim powietrzem, będąc jednocześnie w zaciszu własnej przestrzeni. Zaniedbałeś swój ogród w miesiącach zimowych i szukasz sposobu na jego odświeżenie? A może znudziłeś się dotychczasowym wyglądem podwórza i chcesz uczynić je bardziej luksusowym? Przeczytaj ten artykuł, by uzyskać inspiracje do odmiany swojego ogrodu.

Odśwież taras

Istotną częścią podwórza jest taras i, jeśli zostanie wykonany prawidłowo, może przekształcić każdy ogród ze zwykłego w stylowy. Trzeba pamiętać, że taras powinien być wysokiej jakości. Tylko taki będzie służył przez lata, a każdy jego element będzie trwały. To jednak nie wszystko – będzie też łatwy w utrzymaniu i o wiele przyjemniejszy dla oka. Taki taras może nadać dyskretny, ale luksusowy charakter każdej przestrzeni na zewnątrz. Choć być może nie jest to pierwsza rzecz, o której myślisz przy ponownym zaprojektowaniu ogrodu, z pewnością warto w nią zainwestować.

Zainstaluj zewnętrzną wannę z hydromasażem

Zamontowanie jacuzzi na świeżym powietrzu to idealny sposób na nadanie ogrodowi elementu prawdziwego luksusu. Wanna z hydromasażem to nie tylko świetna inwestycja, ale przede wszystkim coś, co pokocha każdy domownik. Jacuzzi z pewnością będzie bardzo przydatne. Wanny z hydromasażem świetnie sprawdzają się zarówno latem, jak i zimą. Na rynku dostępnych jest mnóstwo projektów, które nie tylko będą pięknie komponować się z krajobrazem ogrodu, ale w rzeczywistości będą stanowiły jego centralny punkt. Wanna z hydromasażem w estetyczny sposób nada spójność całemu ogrodowi.

Pomyśl o oświetleniu zewnętrznym

Może się wydawać, że oświetlenie zewnętrzne nie jest czymś, co kojarzy się z elementem luksusu w ogrodzie. Jednak jest ono tak samo ważne jak oświetlenie wewnętrzne i czyni przestrzeń bardziej stylową i komfortową. Wiele osób nie zawraca sobie głowy inwestowaniem w oświetlenie zewnętrzne. Oznacza to, że muszą spędzać przyjemne wieczory w ogrodzie prawie w ciemności. Wiele osób kupuje również pojedynczy reflektor, jednak taki rodzaj lampy jest często niskiej jakości i emituje ostre, niebieskie światło. Nie zapewni ono z całą pewnością przytulnego i luksusowego wrażenia, który chcemy osiągnąć.

Zainwestuj w zewnętrzne, kolorowe kinkiety, abyś mógł cieszyć się dobrze oświetloną przestrzenią i przyjemnymi wieczorami z całą rodziną. Oświetlenie sprawi, że w ogrodzie będzie można przebywać nawet jesienią, gdy dni są coraz krótsze. Wokół drzew i żywopłotów możesz zawiesić bajkowe, stylowe lampki. To nie wszystko – zainwestuj też w dobrej jakości świece na stół ogrodowy. W ten sposób zyskasz idealne miejsce do spożywania posiłków w letnie wieczory.

Utrzymuj porządek w ogrodzie

Inwestowanie w piękny taras czy kupowanie drogich przedmiotów, takich jak jacuzzi, będzie pozbawione sensu, jeśli nie zadbasz o porządek w ogrodzie. Nieuporządkowana przestrzeń jest nieprzyjemna dla oka. Nie ma nic mniej luksusowego niż zarośnięty trawnik z chwastami w każdym kącie! Jeśli nie masz czasu na to, by systematycznie przycinać rośliny, zastanów się nad takimi, które wymagają niewielkiej pracy. Jeśli koszenie trawnika jest zbyt problematyczne, rozważ zastąpienie jego części kamieniami. Oznacza to, że powierzchnia będzie mniejsza, a koszenie będzie dzięki temu szybsze i łatwiejsze.

To tylko niektóre ze sposobów, dzięki którym możesz dodać element luksusu do ogrodu. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na dużą zmianę, jak przeróbka tarasu, czy na coś mniejszego, jak zainwestowanie w dobrej jakości oświetlenie zewnętrzne, wszystkie te pomysły są świetnym sposobem na odświeżenie ogrodu i zapewnienie, że będzie idealnym miejscem do spędzania w nim letnich wieczorów.

 

 

 


Instagram / #Luxuryboutiquemagazine