Enter your search keyword or phrase and press enter.

3 maja, 2021

Ibiza – projekt architektki Alessji Mainardi

Ibiza – projekt architektki Alessji Mainardi

Włoska projektantka wnętrz, Alessia Mainardi, urodziła się i wychowała w Mediolanie, światowej stolicy mebli. To właśnie tam, od najmłodszych lat, związała się z projektowaniem wnętrz. Jej klienci uwielbiają jej wyczucie włoskiego stylu i naturalną zdolność do tworzenia unikalnych i niepowtarzalnych elementów do ich domów. „Naszym celem jest dostarczanie ponadczasowych, wyrafinowanych wnętrz, elegancja nigdy nie wychodzi z mody”. – Alessia Mainardi.

Projektowanie luksusowych domów z atmosferą jest rezultatem studiów projektowania biżuterii w IED w Mediolanie, a następnie ukończenia Szkoły Projektowania Wnętrz w KLC w Londynie. Alessia Mainardi ma pasję do projektowania i skrupulatną dbałość o szczegóły.

Alessia tworzyła wnętrza w najlepszych adresach na całym świecie, od Kensington, Notting Hill, Primrose Hill, po Ibizę i Verbier.

Nasze wnętrza są w większości szyte na miarę, nasze meble są projektowane specjalnie dla domów naszych klientów. Współpracujemy również z ekskluzywnymi i specjalistycznymi markami, które wybieramy ze względu na ich filozofię, jakość i wzornictwo. Współpracujemy tylko z najlepszymi rzemieślnikami, szczególnie z Włoch, którzy są oddani wykwintnemu wykonaniu w uświęconym tradycją stylu, co pozwala nam tworzyć prawdziwie unikalne przestrzenie artystyczne dla każdego klienta.

„Nasi klienci są dla mnie największym źródłem inspiracji. Londyn to taki tygiel kultur, doświadczeń i pomysłów. Pracuję z klientami z całego świata, niektórzy z nich mają domy w różnych krajach. Jestem zafascynowana różnymi kulturami i zawsze staram się połączyć moją wiedzę i osobisty styl z marzeniami, filozofią i estetyką mojego klienta.”

Projekt „Ibiza”

Klientka Alessii Mainardi kupiła działkę na Ibizie. Alessia Mainardi, zaprojektowała dwa z projektów Las Candelas i Can Baloo. Założeniem dla obu domów było stworzenie domu celebrującego nieskażonego ducha Ibizy. Alessia Mainardi podróżowała po całym świecie, aby znaleźć meble do tego domu, robiąc zakupy w Maison Et Objet i Milano Salone del Mobile. Te projekty z Ibizy to współczesny design z etnicznym akcentem. Oba salony są formalne i zaprojektowane z myślą o rozrywce. Zaprojektowane przez PH Collections okrągłe sofy zachęcają do spotkań towarzyskich. Dywaniki Berbere firmy Le Nouvel Atlas stanowią piękne wykończenie tych miejsc.

„Klient jest osobą zajętą, która chciała być na bieżąco. Spędziliśmy razem tak wiele czasu, całe tygodnie na Ibizie, łącząc pracę i spotkania towarzyskie. Oto lounge bar, który wspólnie zaprojektowaliśmy…” – Alessia Mainardi

Kuchnie wykorzystujące naturalne materiały

Kuchnia w Las Candelas ma bardziej rustykalny styl inspirowany duchem Ibizy, naturalne drewno, neutralne kolory uzupełnione rustykalną zastawą i kolorowymi dziełami sztuki.

Włoska kuchnia na zamówienie firmy Modulnova z urządzeniami Gaggenau. Miejsce na bankietowe przekąski jest zrównoważone i zbudowane z odzyskanego drewna. Jest to idealne miejsce, aby zmaksymalizować przestrzeń w kuchni i dodać jej blasku.

Kuchnia Can Baloo jest bardziej „stylizowana na rustykalno-luksusową”, użyliśmy innego twórcy kuchni zaprojektowanej w stylu włoskim, Binova, z urządzeniami Gaggenau i marmurem trawertynowym.

Sypialnie

Luksusowe udogodnienia domowe i nie tylko

Sypialnie zaprojektowane tak, aby poruszać się powoli z rytmem Balearów, każde łóżko jest king-size, a sypialnia posiada własną łazienkę. Niektóre z sypialni mają nawet prysznic na zewnątrz, a jeden szczęśliwy gość cieszy się kamienną wanną przywiezioną z Bali. Najlepsze jest to, że łącząc piękny design z technologią, osobiście zaprojektowaliśmy z włoskim rzemieślnikiem łóżka, aby zintegrować telewizory z konstrukcją łóżek. Sypialnie zaprojektowane na leniwe poranki każdego dnia, lub przyjemne przebywanie w deszczu Ibizy …

Łazienki oddające klimat plaż Ibizy

Zainspirowani piaszczystymi zatoczkami, skałami i piaskiem plaż Ibizy. Bawiliśmy się naturalnym marmurem i drewnem, aby stworzyć luksusowe sanktuaria zarówno w Las Candelas jak i Can Baloo. Łazienka to sanktuarium domu, miejsce relaksu i oderwania się od świata. Łazienki, które zaprojektowaliśmy na Ibizie są wyjątkowe, relaksujące i stanowią luksusowe dopełnienie Ibizy. Uwielbiamy bawić się naturalnymi materiałami i neutralnymi kolorami.

Marmurowa, rzeźbiona wanna

Podwieszana marmurowa wanna ręcznie wyrzeźbiona z bloku marmuru przez Kreoo jest centralnym punktem tej łazienki. Kąpiel w marmurze sprawia, że stajemy się jednością z matką naturą, naturalnym materiałem ziemi i jest niezwykle kojąca. Rustykalne elementy akcesoriów z naturalnego drewna doskonale oddają ducha Ibizy. Wprowadziliśmy naturę dzięki roślinom we wnętrzu.

Eklektyczny projekt pergoli

Pergola w Can Baloo robi „wow” w domu i wszyscy uwielbiają tam przesiadywać. Pomysł narodził się z inspiracji stoiskiem na targach Maison Et Objet. „Mam kreatywnego przyjaciela z Mediolanu, który mieszka na Białej Wyspie, prawdziwego ekscentryka i prawdziwego artystę. Ktoś, kto przebywałby w twoim domu podczas lockdownu i pomalowałby wszystkie ściany w najwspanialsze sceny z chinoiserie. Zaufaliśmy temu pozbawionemu poczucia rzeczywistości talentowi, daliśmy mu materiał, a on zainstalował pergolę, która jest prawdziwym ucieleśnieniem szalonego ducha Ibizy – Alessia Mainardi.

Projektowanie domu w innym kraju niesie ze sobą cały szereg problemów natury logistycznej. Ibiza jest wyspą, na której wiele przesyłek nie jest dostarczane zgodnie z planem. Hiszpańska etyka pracy może być różna, zawsze mówią „manana” (jutro albo nigdy). Dość często zdarza się, że umawiamy się z handlowcami i sklepami, którzy po prostu się nie pojawiają…

Zwłaszcza w sezonie letnim!


Instagram / #Luxuryboutiquemagazine