Enter your search keyword or phrase and press enter.

9 maja, 2021

„Elektryki” nie muszą być nudne – poznaj najbardziej luksusowe samochody elektryczne.

„Elektryki” nie muszą być nudne – poznaj najbardziej luksusowe samochody elektryczne.

Dziś nikogo już nie szokuje zasilanie elektryczne w pojazdach. Od kiedy wyprodukowano pierwszy samochód na prąd, technologia zdążyła nabrać pełnego rozpędu. Auta elektryczne przestają kojarzyć się ze słabym silnikiem i marnymi osiągami.

Luksusowe samochody elektryczne z kolei swoim wyposażeniem oraz parametrami przenoszą nas w czasie do przyszłości, zachwycając wyglądem i nowinkami technologicznymi. Przyjrzyjmy się nieco bliżej wybranym modelom ekskluzywnych pojazdów elektrycznych.

Dlaczego warto zastanowić się nad zakupem samochodu elektrycznego?

Powody są trzy: po pierwsze – ekologia, po drugie – ekonomia, po trzecie – cisza.

  1. O ile pojazdy elektryczne są droższe w zakupie, o tyle koszt ich eksploatacji jest zdecydowanie niższy od spalinowych czy wysokoprężnych odpowiedników.
  2. Samochody elektryczne produkuje się z myślą o środowisku – nie emitują do atmosfery szkodliwych spalin (CO2).
  3. Silniki elektryczne pracują cicho, nieporównywalnie ciszej w odniesieniu do głośnego i „klekoczącego” diesla.

Minęły już czasy, gdy zasięg pracy baterii silnika elektrycznego pozwalał jedynie na odbycie krótkich przejażdżek wokół domu, a ładowanie zajmowało więcej czasu niż sama podróż. Obecnie niektóre modele są w stanie przejechać nawet 600 km bez konieczności przymusowych postojów na „tankowanie” (Tesla S), które i tak zresztą zajmuje teraz średnio 25 minut na każde 100 km trasy.

Przewodnik po luksusowych samochodach elektrycznych

Coraz więcej producentów decyduje się na konstruowanie samochodów elektrycznych w odpowiedzi na potrzeby swoich klientów. Również pasjonaci luksusowych modeli mogą przebierać w ofertach pojazdów elektrycznych.

Prezentujemy 2, naszym zdaniem, najbardziej warte uwagi modele klasy premium:

Porsche Taycan

Taycan oferowany jest w wersjach mocy od 300 kW do nawet 560 kW. Pojazdy rozpędzają się do 100 km/h od 5,4 s (wersja podstawowa) do 2,9 s (Turbo S Cross Turismo). Zasięg na jednym ładowaniu w optymalnych warunkach wynosi do 416 km. Model zachwyca ponadczasowym wyglądem (stylistyka flyline). Ceny zaczynają się od 389 000 zł (podstawowe wyposażenie).

Pininfarina Battista

Cechą szczególną tego modelu jest przede wszystkim ograniczona produkcja – w roku 2020 wyprodukowano zaledwie 150 egzemplarzy. Zasięg na jednym ładowaniu wynosi około 450 km. Moc silnika to niemal 1900 KM. Cena za sztukę oscyluje w okolicach 2 milionów Euro. Maksymalna prędkość pojazdu została ograniczona przez producenta do 350 km/h. Należy przyznać, że to dość wysoko zawieszona poprzeczka dla modeli luksusowych samochodów elektrycznych.


Instagram / #Luxuryboutiquemagazine