Enter your search keyword or phrase and press enter.

9 maja, 2021

Kochasz kawę? Kochasz wódkę? Oto małżeństwo zawarte w niebie…

Kochasz kawę? Kochasz wódkę? Oto małżeństwo zawarte w niebie…

Dla tych, którzy kochają kawę turbo, wódka kawowa Holy Grass to napój przepychu.

Sam w sobie jest pyszny ale nadaje się również do współczesnych koktajli, które są mrocznie eleganckie, gładkie i kuszące. Wytwarzana przez rodzinną firmę, która ceni zrównoważony rozwój – Dunnet Bay Distillers, wódka ta jest produkowana w najbardziej wysuniętej na północ destylarni Wielkiej Brytanii – na dalekiej północy Szkocji.

Przedstawiamy dwa intrygujące kawowe koktajle, oba na tym wyjątkowym trunku, a każdy podany w eleganckim kieliszku – Martini, wykonanym specjalnie dla gorzelni i który można kupić również online.

Martini z solonym karmelem

Składniki

50ml wódki kawowej Holy Grass

20ml syropu karmelowego (lub do smaku)

25 ml likieru Frangelico

10ml syropu Simple (lub do smaku)

sól morska

do dekoracji: ziarna kawy i dodatkowa sól na brzeg, jeśli chcesz.

 

Sposób przyrządzenia:

Napełnij shaker do lodem i dodaj wszystkie płyny oraz szczyptę soli morskiej. Dobrze wstrząśnij i przelej do schłodzonego kieliszka od martini, jeśli chcesz, najpierw udekoruj brzeg kieliszka solą, a na koniec  trzema ziarnami kawy.

 

Mocha Martini

Składniki

50ml wódki kawowej Holy Grass

20gm 70% ciemnej czekolady

35ml gorącej kawy espresso

25 ml syropu cukrowego

śmietana

dekorowanie: ziarna kawy i kakao

 

Sposób przyrządzenia:

Śmietanę ubić trzepaczką, aż lekko zgęstnieje. Odstawić na bok. Pokrój czekoladę na małe kawałki i dodaj do shakera, zalej gorącą kawą i wymieszaj, aby rozpuścić czekoladę. Dodaj syrop cukrowy i wódkę Holy Grass, dopełnij kostkami lodu i dobrze wymieszaj. Wlej do schłodzonych szklanek i rozprowadź cienką warstwę kremu na wierzchu łyżki. Możesz użyć patyczka koktajlowego, aby wykonać ozdobę na piance, dodaj kilka ziaren kawy do dekoracji i posyp kakao.


Instagram / #Luxuryboutiquemagazine