Enter your search keyword or phrase and press enter.

9 maja, 2021

Yoga – czy warto? Rodzaje yogi

Yoga – czy warto? Rodzaje yogi

Praca w ciągłym biegu i stres – domeny człowieka pracującego w XXI wieku. W pogoni za karierą oraz pieniędzmi zwykle zapominamy o własnych potrzebach, a mianowicie zachowaniu równowagi pomiędzy ciałem i umysłem. W tych zabieganych czasach bowiem luksusem okazuje się spokój i harmonia. A w tym może nam pomóc yoga. Sprawdź z nami zalety z uprawiania tej formy aktywności i wybierz rodzaj yogi dostosowany do Ciebie.

Czym jest yoga?

Yoga wywodzi się z Indii i jest określana jako ścieżka samorozwoju, wiodąca ku wyzwoleniu i jedności z Absolutem. To jeden z najstarszych systemów filozoficznych znany ludzkości.

Praktykowanie jogi polega na wykonywaniu poszczególnych asan (pozycji). Drugą techniką jest tzw. pranayama, której zadanie nadrzędne skupia się na kontroli oddechu.

Często także wykorzystuje się jako element ćwiczeń mantrę oraz techniki medytacyjne.

Podczas uprawiania yogi koncentrujesz się na swoim ciele i oddechu. Poszczególne asany wykonujesz powoli, bez pośpiechu, synchronizując ruchy z prawidłowym tempem oddechu. Skupienie na sobie pozwala odciąć się od otoczenia, na chwilę zapomnieć o otaczających rozterkach i obowiązkach. To czas tu i teraz, dla Ciebie.

Rodzaje yogi

W zależności od oczekiwanych rezultatów możesz zdecydować się na konkretny rodzaj yogi. Proponujemy wybrać spośród trzech najpopularniejszych.

Dlaczego warto uprawiać yogę?

Yoga to nie tylko sposób na wyciszenie i koncentrację na sobie. Korzyści płynących z uprawianie tej formy aktywności jest zdecydowanie więcej, zarówno dla ciała, jak i umysłu. Dlaczego warto uprawiać jogę?

Co jest potrzebne do uprawiania yogi?

Ćwiczenia możesz wykonywać podczas grupowych zajęć lub w domowym zaciszu. Jedyne, czego potrzebujesz, to wygodny strój, mata do ćwiczeń oraz… cisza i spokój. Zaleca się separację od wszelkich zewnętrznych dźwięków, np. poprzez włączenie odgłosu śpiewu ptaków lub spokojnej, relaksacyjnej muzyki.


Instagram / #Luxuryboutiquemagazine