Enter your search keyword or phrase and press enter.

10 maja, 2021

Odnowione dziedzictwo Breitling’a

Odnowione dziedzictwo Breitling’a

Zainspirowana innowacyjnym duchem założycieli Breitling nowa kolekcja Premier Heritage jest przeznaczona dla nowoczesnego i wymagającego mężczyzny o nienagannym guście. Te ekskluzywne zegarki są najbardziej eleganckie i wyrafinowane z całej oferty marki.

– Ten inspirowany dziedzictwem projekt ze stylowym, nowoczesnym akcentem uosabia niektóre z najsłynniejszych innowacji Breitling i ożywia renomę marki, którą zdobyła dzięki wynalezieniu nowoczesnego chronografu – mówi Georges Kern z ponadczasowej, eleganckiej marki Breitling.

Kolekcja Premier Heritage jest hołdem dla własnego Oddziału Założycieli Breitling: trzech pokoleń mężczyzn, którzy zmienili historię pomiaru czasu i sprawili, że marka jest znana na całym świecie. Léon Breitling założył firmę w 1884 roku; później opatentował prosty zegar / tachometr, który mógł mierzyć dowolną prędkość od 15 do 150 km/h. Wynalazek zastosowano w zegarku kieszonkowym Vitesse z 1906 roku.

W 1915 roku jego syn Gaston stworzył jeden z pierwszych chronografów noszonych na nadgarstku. Zegarek wyposażony był w niezależny przycisk na godzinie 2. Ta innowacja oddzieliła funkcje startu, zatrzymania i resetowania od koronki. Dzięki temu chronograf ten okazał się o wiele bardziej praktyczny w sportach, w których trzeba mierzyć czas.

W 1934 r. wnuk Léona, Willy, opatentował drugi chronograf z dwoma niezależnymi przyciskami – dodatkowo na godzinie czwartej. Do słynnych pionierskich osiągnięć Willy’ego Breitlinga należało utworzenie Departamentu Lotnictwa Huit w 1938 roku.

Nienaganny smak

Willy Breitling był nie tylko odważny i obeznany z technologią, ale także rozumiał pragnienie elegancji i przepychu. To wszystko w latach czterdziestych XX wieku zainspirowało go do zaprojektowania oryginalnych zegarków naręcznych Premier. Był to pierwszy krok Breitlinga do połączenia funkcjonalności ze stylem. Willy opisywał to w następujący sposób: „Kiedy mężczyzna zakłada zegarek, jest to niewątpliwa oznaka nienagannego smaku”.

Najnowsza generacja Premier – kolekcja Breitling’s Premier Heritage – przywraca tę ponadczasową elegancję do życia. Kolekcja obejmuje sześć zegarków podzielonych na trzy wyróżniające się kategorie: chronograf, duograf i dator.

Wszystkie mają cyfry arabskie i są inspirowane stylem vintage. Paski wykonano z półbłyszczącej skóry aligatora z przeszyciami w tym samym kolorze. Każdy zegarek jest chronometrem z certyfikatem COSC i jest wodoodporny do 100 metrów.

Przełomowe funkcje

Premier Heritage Chronograph o średnicy 40 mm jest ręcznie nakręcany, podobnie jak jego poprzednicy z lat czterdziestych XX wieku. Jest zasilany przez mechanizm Breitling Manufacture Calibre B09, oparty na Breitling Manufacture Calibre 01. Występuje w dwóch wersjach: z przyciągającą wzrok pistacjowo-zieloną tarczą w obudowie ze stali nierdzewnej lub okazałą srebrną tarczą zamkniętą w 18-karatowe czerwone złoto.

Premier Heritage Duograph w zależności od wersji jest wyposażony odpowiednio w niebieską lub czarną tarczę. Funkcja rattrapante – jedna z najbardziej wyszukanych w zegarmistrzostwie – umożliwia noszącemu pomiar dwóch upływających czasów jednocześnie. Wszystko to jest możliwe dzięki dwóm nałożonym na siebie wskazówkom chronografu. W tym modelu znajduje się ręcznie nakręcany mechanizm Breitling Manufacture Calibre B15, oparty na Breitling Manufacture Calibre B03.

Podobnie jak jego poprzednik z lat czterdziestych, 42-milimetrowy Premier Heritage Datora wyróżnia się dobrze widocznymi i złożonymi funkcjami, a mianowicie: wyświetlaniem dnia, daty i faz księżyca. Jest zasilany przez mechanizm Manufacture Calibre B25. Miedzianą tarczę otacza koperta ze stali nierdzewnej. Z kolei srebrna tarcza otoczona jest 18-karatowym czerwonym złotem.

Wszystkie trzy modele z kolekcji Premier Heritage podkreślają mistrzostwo marki w mierzeniu czasu, które ewoluowało przez pokolenia.


Instagram / #Luxuryboutiquemagazine