Enter your search keyword or phrase and press enter.

13 maja, 2021

POZNAJ WYJĄTKOWE MIEJSCA NA WAKACJE

POZNAJ WYJĄTKOWE MIEJSCA NA WAKACJE

Jeśli chcesz w ciekawy sposób spędzić wakacje i odkryć nieznane, ekskluzywne miejsca oto kilka wyjątkowych adresów, które w tym roku pozwolą Ci się zrelaksować i przeżyć niezapomniane wrażenia.

Wielu ludzi przyzwyczaiło się już do spędzania wakacji w hotelach. Problem w tym, że standardowe trasy turystyczne i hotele są do siebie podobne i trudno im zaskoczyć wymagających podróżników. Nawet złocone baldachimy i żyrandole ze szkła weneckiego nie są już oryginalne a wręcz postrzegane są jako coś archaicznego. Czy to oznacza, że wymagający turysta nie może znaleźć ciekawego, intrygującego miejsca na wypoczynek o wysokich standardach? Ależ skąd, oto luksusowe miejsca, które warto odwiedzić, aby przeżyć niesamowite emocje.

Wyspa Pemba, Zanzibar

Jeśli kiedykolwiek zdecydujesz się odwiedzić Zanzibar, musisz wynająć podwodny pokój na koralowej wyspie Pemba. Jak można go znaleźć? W podwodnym resorcie przy wyspie, który znajduje się w krystalicznych wodach Oceanu Indyjskiego. Twój pokój będzie miał przezroczyste ściany,  będziesz mógł patrzeć na ryby, żółwie i meduzy, cieszyć się chwilą i spokojem. Główną zaletą takiego luksusowego wypoczynku jest jego unikatowość. Po pierwsze, możesz cieszyć się podwodną florą i fauną. Po drugie, nikt nie zakłóci twojego odpoczynku, w hotelu nie ma WiFi i Internetu.

Lokalni kucharze mogą przyrządzić dla Ciebie każdą rybę. Po prostu wskaż palcem to, co widzisz po drugiej stronie szyby ochronnej. Przeżycia warte każdej ceny.

Mirrorcube w Treehotel, Szwecja

Jeśli jesteś zmęczony trywialnymi hotelami i chcesz maksymalnej prywatności, powinieneś udać się do Szwecji. Skandynawscy architekci zaprojektowali wyjątkowy eco – hotel, który składa się z sześciu oddzielnych części w formie lustrzanych kostek. Każde pomieszczenie znajduje się na wysokości korony drzew i jest prawie niewidoczne dla innych osób.

Można tam odpocząć od miejskiego zgiełku i cieszyć się widokiem na góry i las. Hotel posiada nowoczesne rozwiązania architektoniczne i wyposażony jest we wszystko, czego potrzeba aby komfortowo i w dobrym stylu spędzić wakacje. Nocleg wśród koron drzew sprawi iż, twoja podróż do Szwecji będzie niezapomniana.

Bambu Indah Hotel, Ubud, Bali

Trudno znaleźć osobę, która nie zna Bali. To bardzo popularny, egzotyczny kurort. Ale co zrobić, jeśli zwykłe hotele są dla Ciebie zbyt nudne? Mamy rozwiązanie, możesz wybrać jeszcze bardziej egzotyczną opcję. Co powiesz na hotel Bambu Indah?  Usytuowany on jest na obrzeżach miasta Ubudu.

Ten ekologiczny, luksusowy hotel butikowy oferuje ekskluzywne bungalowy z pięcioma pokojami, które wykończone są bambusem i jawajskim drewnem tekowym a w łazience znajdziesz prysznic ze strumieniem deszczowym. Wokół każdego domu znajdziesz wygodne tarasy, mini rzeczki i pomosty do spacerów oraz przepiękne widoki na góry i pola ryżowe. Odkładając na bok wszystkie sprawy, możesz cieszyć się lokalnym pięknem,  wyśmienitą kuchnią i lekcjami jogi.

Glass Arctic Resort, Finland

Finlandia również może Cię zaskoczyć luksusem i oryginalnością. Co powiesz na szklane igloo w Laponii? Będziesz mógł z niego obserwować wyjątkową przyrodę i zorze polarne. Każde igloo zbudowane jest z termicznego szkła, ma system ogrzewania i posiada luksusowe łoża. Warto zaznaczyć, że tylko górna część igloo jest wykonana ze szkła, więc na pewno zachowasz prywatność. Możesz cieszyć się tam  widokiem gwiazd podczas kąpieli w jacuzzi, każdego wieczoru słuchać przyjemnej muzyki z głośników wbudowanych w ściany oraz skosztować lapońskich dań z jednej z dwóch restauracji znajdujących się na terenie resortu.

Le Grotte Della Civita, Matera, Italy

Co powiesz na luksusowe wakacje w sercu góry? Jest mało prawdopodobne, aby ktoś z twoich znajomych  mógł kiedykolwiek tam być. Le Grotte Della Civita to ogromna sieć jaskiń we Włoszech. Będziesz mógł tam wynająć pokój wydrążony w skale. Takie wakacje będą bardzo niezwykłym przeżyciem. Wyobraź sobie luksusowe łóżko, łazienkę i restaurację wewnątrz góry. To niesamowity widok. Można Ci tylko pozazdrościć takich doświadczeń. Ale bądź przygotowany na to, że nie zobaczysz promieni słonecznych przez co najmniej kilka dni.

Iglu Dorf in Engelberg-Titlis, Switzerland

Jeśli odwiedzasz Szwajcarię zimą, powinieneś zarezerwować miejsce w Iglu Dorf w Engelberg-Titlis. Engelberg  to jedno z najbardziej popularnych miejsc na wypoczynek zimowy,  a hotel – wioska igloo, położony jest na wysokości 1800 m n.p.m. Oprócz panoramicznych widoków i wyjątkowo pięknych, romantycznych  krajobrazów, możesz zażywać kąpieli w gorących źródłach pod gołym niebem. Wyjątkowa cisza pozwoli ci być sam na sam z naturą. Pomimo odległości od miasta możesz skorzystać z obsługi VIP i zamówić najlepsze lokalne dania.

Teraz już znasz wyjątkowe miejsca,  w których możesz miło i oryginalnie spędzić czas w tym roku. Każda z opcji ma unikalne cechy. Wybierz miejsce, które ekscytuje Cię najbardziej i w którym najlepiej doładujesz akumulatory, a do tego zaskoczysz swoich przyjaciół i rodzinę opowieściami o niebanalnych wnętrzach, pięknych krajobrazach i wyśmienitej kuchni.


Instagram / #Luxuryboutiquemagazine