Enter your search keyword or phrase and press enter.

17 maja, 2021

PIEKNE CIAŁO – JAK ZADBAĆ O CIAŁO PRZED SEZONEM BIKINI?

PIEKNE CIAŁO – JAK ZADBAĆ O CIAŁO PRZED SEZONEM BIKINI?

Coraz cieplejsze i dłuższe dni zwiastują nadejście lata, a to oznacza tylko jedno – zbliża się sezon bikini! Chętniej odsłaniamy ciało, eksponując je na słońcu. Czy jesteś już gotowa na paradowanie po plaży w stroju kąpielowym? Jeśli uważasz, że jest już za późno na podjęcie działań, które poprawią kondycję Twojego ciała i skóry – uspokajamy, masz jeszcze czas! Sprawdź, co możesz zrobić, aby w krótkich czasie cieszyć się pięknym ciałem w sezonie bikini.

Jędrna i nawilżona skóra

Zanim wystawisz ciało na słońce, warto odpowiednio ją przygotować. W tym celu wykonuj 2 razy w tygodniu peeling ciała. Masz do dyspozycji:

Podczas peelingu mechanicznego wykorzystujesz tzw. scruby, czyli szorstkie, grudkowate substancje lub specjalne urządzenia (gąbka, pumeks). Tego rodzaju czynność możesz wykonać samodzielnie w domu. Z kolei peeling chemiczny (zwany także enzymatycznym) polega na wykorzystaniu regenerujących właściwości substancji chemicznych (np. kwasu salicylowego). Peeling fizyczny wykorzystuje zaawansowane rozwiązania technologiczne typu laser bądź suchy lód, podtlenek azotu. To metoda sprawdzająca się także w przypadku małych blizn, przebarwień czy zmarszczek, które po wykonaniu takiego zabiegu będą mniej widoczne.

Kolejna kwestia to odpowiednie nawilżenie skóry.

Korzystaj z balsamów ujędrniających – napinają skórę, zwiększają jej sprężystość, poprawiają ogólną kondycję.

Skóra staje się mniej wiotka. Jędrne kojarzy się z młodością, pozwól zatem odzyskać skórze dawny blask.

Jeśli obawiasz się ekspozycji bladej skóry, rozważ zastosowanie balsamów brązujących. Nie są szkodliwe dla ciała, w przeciwieństwie do samoopalaczy czy solarium. Nadają cerze naturalny brązowy odcień, nie pozostawiając smug. Sprawiają także, że zwykła opalenizna dłużej utrzymuje się na skórze.

Pomarańczowa skórka – jak się jej pozbyć?

Zmora większości kobiet, nawet regularnie ćwiczących. Aby zniwelować widoczność i obecność cellulitu, stosuj się do tych zasad.

Jak jeszcze możesz zadbać o ciało?

Aby wspomóc Twój organizm w poprawie kondycji, możesz także zdecydować się na zabiegi w profesjonalnych salonach urody. Szczególnie warte rozważenia będą: depilacja laserowa (aby usunąć niechciane owłosienie), endermologia (zwalczanie cellulitu) oraz kriolipoliza (wymrażanie jako metoda walki z tłuszczem).

PROGRAMY MOTYWACYJNE I LOJALNOŚCIOWE

Instagram / #Luxuryboutiquemagazine