Enter your search keyword or phrase and press enter.

18 maja, 2021

NOWOCZESNA STODOŁA – POPULARNY STYL BUDOWANIA DOMÓW

NOWOCZESNA STODOŁA – POPULARNY STYL BUDOWANIA DOMÓW

Dom typu stodoła coraz bardziej zyskuje na popularności. Minimalistyczna bryła oraz powrót do tradycji, oraz zastosowanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych, czyni z tej konstrukcji miejsce wyjątkowe i zachwycające, a przy tym energooszczędne i przyjazne środowisku.

Czym charakteryzuje się dom w stylu nowoczesnej stodoły?

Nazwa nowoczesnej stodoły (ang. modern barn) nawiązuje do faktycznej konstrukcji budynku, bazującej na wiejskich zabudowach gospodarczych. Niegdyś uważane za miejsce praktyczne, acz mało wyszukane, dziś zyskuje w oczach deweloperów oraz użytkowników jako dom elegancki oraz ponadczasowy.

Cechy charakterystyczne dla konstrukcji nowoczesnej stodoły to:

Nowoczesna stodoła – prostota, funkcjonalność, energooszczędność

Prosta konstrukcja jednobryłowa, ograniczająca do minimum ilość załamań i zakamarków, pozwala na łatwiejsze zatrzymywanie ciepła wewnątrz domu, a duże przeszklenia, wyposażone w dodatkową izolację termiczną, minimalizują szansę powstawania tzw. mostków termicznych, przez które ciepło może się wydostawać.

Forma prostokąta pozwala na budowę nowoczesnej stodoły nawet na wąskich działkach. Oryginalności konstrukcji, czasem stylizowanej na zabytkową, dodają nowoczesne rozwiązania oraz elementy wykończenia elewacji. Przeważają stonowane odcienie bieli i szarości, nadające budynkowi elegancji. Wnętrza wykończone są dość często surową cegłą, drewnem i kamieniem, a także betonem.

Zarówno wnętrze, jak i zewnętrzna konstrukcja nie obfitują w zdobienia. Istota tkwi w odpowiednio dobranych, funkcjonalnych dodatkach, jednak nie może ich być zbyt dużo – zgodnie z zasadami stylu minimalistycznego.

Przeszklenia pozostawiane są bez zasłon czy firan, ewentualnie wyposaża się je w dopasowane do stylistyki budynku podcienie, rolety lub zewnętrzne markizy. Stawia się w tym wypadku na kontakt z naturą. Z okien mamy spoglądać na pobliski krajobraz. I choć nowoczesna stodoła sprawdzi się również w mieście, idealnie będzie komponować się na terenach wiejskich, zwłaszcza z widokiem na pobliskie pagórki czy wzniesienia.

Prosta konstrukcja, przeszklenia od strony południowej, nowoczesne elementy wykończeniowe – to wszystko umożliwia stworzenie domu energooszczędnego lub pasywnego, dzięki któremu jeszcze bardziej będziesz czuł bliski kontakt z naturą.

Dom w stylu nowoczesnej stodoły – rozwiązanie dla poszukiwaczy smaku i elegancji

Jeżeli nadal zastanawiasz się, czy dom w stylu nowoczesnej stodoły będzie dla Ciebie odpowiedni, niech przekona Cię jego wszechstronne zastosowanie, możliwość ciekawych aranżacji przestrzennych, a przede wszystkim harmonia i elegancja, które uzyskasz dzięki dominującemu minimalizmowi.

PROGRAMY MOTYWACYJNE I LOJALNOŚCIOWE

Instagram / #Luxuryboutiquemagazine