Enter your search keyword or phrase and press enter.

20 maja, 2021

TAK PACHNIE LUKSUS – POZNAJ NAJDROŻSZE PERFUMY ŚWIATA

TAK PACHNIE LUKSUS – POZNAJ NAJDROŻSZE PERFUMY ŚWIATA

3 miliony złotych – tyle wart jest inteligentny dom w Warszawie (Wawer), sterowany aplikacją w smartfonie, o powierzchni 210 metrów kwadratowych. A czy wiesz, że za równowartość tej kwoty mógłbyś kupić… 100 ml flakon najdroższych perfum świata? Sprawdź, czym pachnie luksus i razem z nami poznaj 2 najbardziej ekskluzywne zapachy na kuli ziemskiej.

Co wpływa na niebotycznie wysokie ceny perfum?

Część perfum tworzona jest z niezwykle rzadkich surowców. To zdecydowanie wpływa na cenę zakupową samego zapachu. Jednak w przypadku najdroższych perfum na świecie, ostateczną wartość kształtuje… opakowanie. Flakon projektowany przez osobistości znane w świecie jubilerskim, wręcz oślepiający ilością diamentów i niezwykle rzadkich kamieni szlachetnych – to wszystko wpływa na kolosalnie wysoką cenę perfum.

DKNY Golden Delicious Million Dollar Fragnance Bottle

Nasze zestawienie otwiera najdroższy… flakon na świecie. Buteleczka powstała przy współpracy marki DKNY ze słynnym projektantem biżuterii – Martinem Katzem. Sam flakon ma kształt jabłuszka (symbol rozpoznawczy marki), na którym przedstawiona została panorama Nowego Jorku. Mało? Cóż, jeśli flakon i 100 ml zapachu kosztują 3 mln złotych, wymagalibyśmy czegoś więcej. I faktycznie, projektant zadbał o luksusowe dodatki. Sama buteleczka wykonana jest z 14-karatowego złota (żółtego oraz białego). Panorama Nowego Jorku natomiast składa się z niemal 3 tysięcy białych, drobnych diamentów oraz 183 szafirów. Całość dopełniają najdroższe kamienie szlachetne świata – rubin, diament w kształcie gruszki, a także szafir (pozyskany w Sri Lance).

Co ciekawe, powstał tylko jeden egzemplarz tego flakonu, jednak nie możemy go kupić na własny użytek – przeznaczone są na aukcję charytatywną. Pocieszeniem dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na tak hojny gest, będzie informacja, że tenże zapach w standardowych opakowaniach znajdziecie w dobrych drogeriach w dość przystępnej cenie.

SHUMUKH

W 2019 roku grupa kosmetyczna The Spirit of Dubai Parfums by Nabeel w kooperacji z projektantem Asghar Adam Ali Ibrahim stworzyła uniwersalny perfum dla kobiet i mężczyzn, w którym znajdziemy orientalne nuty:

Sam zapach nie kosztuje jednak 1,3 mln dolarów. Na finalną cenę ma wpływ nietypowy flakon oraz… podest o wysokości 1,97 metra,  wykonany z ręcznie dmuchanego włoskiego szkła Murano. Butelka mieści do 3 litrów zapachu, zdobiona jest kamieniami szlachetnymi. Ilość umieszczonych kamieni zyskała nawet miejsce w Księdze Rekordów Guinessa. Projektant użył 3571 diamentów, pereł, topazów, zwieńczając całość zdobieniami z czystego złota oraz srebra. Co przedstawia projekt? Opowiada historię Dubaju za pomocą charakterystycznych, specjalnych symboli.

Czy zwykły śmiertelnik także może pozwolić sobie na odrobinę luksusu?

Oczywiście! Każdy kojarzy markę Coco Chanel. W roku 1921 Ernest Beaux stworzył zapach, który pokochały miliony kobiet – Chanel No. 5. Perfum ten dostępny jest w najlepszych drogeriach, w cenie dość przystępnej dla majętnych osób – około 1300 zł za 100 ml.

 


Instagram / #Luxuryboutiquemagazine