Enter your search keyword or phrase and press enter.

20 maja, 2021

SPORTY PREMIUM UZNAWANE ZA NAJDROŻSZE

SPORTY PREMIUM UZNAWANE ZA NAJDROŻSZE

Na świecie istnieje wiele różnych dyscyplin sportowych, dzięki czemu ludzie, którzy mają różne talenty, mogą osiągnąć sukces. Sportowcy obdarzeni wielką wytrzymałością mogą stać się wielkimi maratończykami lub kolarzami. Ci, którzy mają silne mięśnie mogą konkurować z innymi poprzez podnoszenie ciężarów. Ludzie mający dobre oko mogą kupić broń i zostać profesjonalnymi strzelcami.

Gros sportów jest darmowa lub przystępna dla ludzi. W większości przypadków, wydatki wymagane do zostania sportowcem ograniczają się do kosztów zakupu pary dobrych trampek i stroju sportowego. W wyjątkowych przypadkach sportowcy muszą kupować sprzęt wart setki lub tysiące dolarów. Jednak niektóre sporty wymagają od ludzi wydania wyjątkowo dużych sum lub znalezienia bogatych sponsorów. Chcesz dowiedzieć się więcej o tych sportach? Przewiń w dół i przeczytaj o pięciu najdroższych sportach na świecie.

Jeździectwo

 Jest to jeden z najbardziej elitarnych i luksusowych sportów, o którym marzy większość dzieci. Jeździectwo, czyli jazda na koniu, obejmuje wyścigi z przeszkodami i woltyżerkę. Sport ten może być przystępny cenowo, jeśli uprawiany rekreacyjnie. Jednakże, jeśli chcesz wejść do profesjonalnej ligi, będziesz musiał kupić konia konkretnej rasy, który może kosztować nawet milion dolarów.

Ponadto, trzeba będzie zapłacić dużo pieniędzy za utrzymanie konia. Zgodnie z powszechną opinią, dobra jakość usług nie może być tania. Ta sama zasada odnosi się do utrzymania konia. Będąc jeźdźcem, będziesz musiał odpowiednio karmić swoje zwierzę. Ponadto, będziesz musiał zapłacić za obiekty niezbędne do utrzymania konia i wydać setki tysięcy dolarów za transport konia i pokrycie opłat startowych w zawodach.

Żeglarstwo

Mimo, że żeglarstwo może wydawać się niedrogim sportem, aby startować w poważnych regatach, konieczne jest poczynienie kilku ogromnych wydatków. W skrócie, ten sport wymaga od ludzi ścigania się na łodziach z wykorzystaniem tylko siły wiatru. Żeglarze muszą podążać określonym kursem, osiągać poszczególne etapy, a nawet utrzymywać określoną prędkość, aby wygrać. Jest to trudny sport, który wymaga od żeglarzy bycia silnymi sportowcami z wielką wytrzymałością, ponieważ ciężar ciała jest używany do sterowania łodzią.

Pomimo, że łódź nie potrzebuje paliwa, może kosztować nawet 100 milionów dolarów, co sprawia, że jest to super drogi sprzęt. Jednak nawet jeśli masz już łódź, musisz wiedzieć, że żeglarstwo jest sportem sezonowym. Przez resztę czasu łódź warta 100 milionów dolarów powinna być zadokowana. Wydatki związane z transportem, przechowywaniem i utrzymaniem super drogiej łodzi mogą sięgać milionów dolarów.

Wyścigi balonów na gorące powietrze

Ten sport jest bardzo popularny wśród ludzi w różnym wieku. Można łatwo znaleźć doświadczonych zawodników konkurujących z młodymi studentami. Nie są to wyścigi jakie może sobie wyobrażać większość ludzi. Nie ma linii mety, którą należy przekroczyć. Zamiast tego, zawodnicy wyścigów balonowych muszą dotrzeć do określonego punktu. Wygrywa zawodnik, który dotrze jak najbliżej, używając tylko strumieni powietrza.

Sport ten nie jest tak drogi jak żeglarstwo, ale nadal wymaga wielu nakładów. Profesjonalny balon powietrzny może kosztować ponad ćwierć miliona dolarów. Ponadto, zawodnicy muszą zapłacić za transport sprzętu i mieć zespół, który będzie podążał za nimi podczas lotu, aby odebrać sprzęt po wylądowaniu.

Formuła 1

Trudno jest znaleźć ludzi, którzy nie znają tego sportu. Wszystkie rodzaje wyścigów samochodowych wymagają od ludzi zainwestowania dużej ilości pieniędzy aby ich samochody były bardzo szybkie i niezawodne. Jednak pojazdy, które biorą udział w Formule 1 są najszybszymi samochodami wyścigowymi na świecie. W związku z tym, są one niezwykle drogie.

Wszystkie bolidy Formuły 1 same w sobie kosztują miliony dolarów. Według naukowców, średnia cena pojazdu wynosi 12,2 miliona dolarów. Najdroższą częścią bolidu jest silnik. Jego cena może sięgać 10 milionów dolarów. Jednak wymagane nakłady są znacznie większe. Właściciel zespołu musi kupować drogie paliwo, opony i płacić za najwyższej klasy przeglądy. Musi mieć duży zespół ekspertów i inwestować w rozwój. Ponadto, zespoły muszą zapłacić wpisowe do wyścigu, które wynosi 190 000 dolarów. Najlepsze zespoły wydają łącznie ponad 400 milionów dolarów rocznie, aby utrzymać się na czołowych pozycjach.

Bobsleje

Pomimo tego, że ten sport może wydawać się prosty, wymaga wielu nakładów. Na pewno nie jest dostępny dla większości studentów. Sam bobslej, najdroższy sprzęt, wart jest nawet 100.000 dolarów. Jednak już sam trening jest bardzo kosztowny. Istnieje niewielka liczba bobslejów na świecie, gdyż są bardzo drogie w utrzymaniu. W związku z tym, zawodnicy są zobowiązani do uiszczania wysokich opłat za ich używanie. Poza tym, muszą pokrywać koszty podróży.


Instagram / #Luxuryboutiquemagazine