Enter your search keyword or phrase and press enter.

12 lipca, 2021

NAJWIĘKSZE TELEWIZORY ŚWIATA – NIE UWIERZYSZ!

NAJWIĘKSZE TELEWIZORY ŚWIATA – NIE UWIERZYSZ!

To, co wydawało się szczytem postępu technologicznego 10 lat temu, dziś uważane jest za przeżytek. Nieustanne prace badawcze oraz rozwój w dziedzinie elektroniki wywołują zachwyt wśród użytkowników. Nikogo już nie dziwi 60-calowy telewizor na ścianie, choć do niedawna szczytem marzeń były 32 cale. Czy wiesz, jak wygląda największy wyprodukowany telewizor? Ile ma cali i czym może Cię zaskoczyć?

Gdy rozmiar ma znaczenie…

Mówi się, że „rozmiar nie ma znaczenia”. Ta fraza kompletnie nie sprawdza się w przypadku sprzętu RTV. Gdy nastąpił pierwszy boom technologiczny, telefony komórkowe wyglądały jak cegły, nie czarowały designem, nie mówiąc o bardzo ograniczonych możliwościach (poza podstawową funkcją, czyli wykonywaniem i odbieraniem połączeń). Przyszedł czas na „odchudzanie” elektroniki – procesory i baterie zajmowały coraz mniej miejsca, natomiast ekrany rosły w oczach. Dziś standardem jest 6-calowy wyświetlacz o rozdzielczości nie mniejszej niż HD.

Ta sama sytuacja miała miejsce w przypadku telewizorów. Urządzenia z czasem stawały się coraz lżejsze, węższe, zgrabniejsze, designerskie i estetyczne. Coraz częściej możesz zaobserwować w sklepie modele niemal pozbawione ramek, byleby tylko zyskać na rozmiarze ekranu. Montując taki sprzęt na ścianie, telewizor staje się nie tyle urządzeniem, co elementem dekoracyjnym z dynamicznym obrazem.

Samsung i jego największy na świecie telewizor

Podczas targów ISE 2020 (Integrated Systems Europe) w Amsterdamie Samsung zaprezentował telewizor microLED potężnych rozmiarów, nazywany przez producenta „The Wall”.

Tylko nie spadnij z krzesła – przekątna tego modelu wynosi aż 583 cale, czyli niespełna 15 metrów (dokładnie 14,8)!

Warto nadmienić, że poprzedni prezentowany przez Samsunga The Wall miał przekątną 292 cali, więc różnica pomiędzy urządzeniami jest diametralna.

Co wyróżnia telewizor z serii The Wall? To przede wszystkim zastosowana technologia microLED oraz inne dodatki, które nadają temu sprzętowi elegancji, nowoczesności, ukazując kierunek, w jakim powinna zmierzać innowacja.

Oferowana przed producenta maksymalna rozdzielczość to 8K Ultra HD.

Pozostałe funkcje

Co jeszcze oferuje The Wall, poza monstrualnym rozmiarem? Szereg nowoczesnych rozwiązań, w tym:

Nie znamy ceny telewizora The Wall. Model 146-calowy 4K kosztuje około 2 milionów złotych, zakładamy więc, że wartość niemal czterokrotnie większego urządzenia będzie zdecydowanie wyższa. Założeniem Samsunga jest sprzedaż wersji 583-calowej firmom lub bardzo zamożnym osobom prywatnym.

Największy na świecie telewizor 4K – C Seed 262

Może zainteresuje Cię nieco mniejszy model telewizora LED w rozdzielczości 4K. Poznaj C Seed 262 – telewizor o przekątnej „zaledwie” 262 cali, czyli około 6,65 m.  Cena jest niebagatelna – telewizor kosztuje 539 tysięcy dolarów (bez kosztów instalacji urządzenia ważącego 798 kg).

Najpierw kilka słów o producencie. Firma C  SEED Entertainment Systems powstała w roku 2009 w Wiedniu. Jej założycielami są byli menadżerowie Bang & Olufsen. C Seed produkuje tzw. luksusową elektronikę, charakteryzującą się minimalistycznym designem oraz kunsztem, przy wykorzystaniu nowoczesnej technologii.

Wróćmy jednak do modelu 262 – co oferuje i dla kogo jest przeznaczony?

Jak wskazał sam producent, głównym zamierzeniem wyprodukowania tak dużego telewizora jest możliwość stworzenia wysokiej jakości domowego kina.

C Seed 201 największy na świecie rozkładany outdoorowy telewizor

Ten sam producent jest twórcą największego rozkładanego telewizora outdoor’owego. Składa się on z paneli, które zazębiając się tworzą jednolity ekran telewizora z rewolucyjną mocą pikseli, zapewniając obrazy o ultrawysokiej rozdzielczości w każdym świetle dziennym, w tym w bezpośrednim świetle słonecznym.

Każda z ponad 2 963 520 diod MicroLED przetwarza dane obrazu do 100 000 razy na sekundę, umożliwiając C SEED 201 wyświetlanie 64 miliardów promiennych kolorów.

Żadna inna technologia telewizyjna nie generuje tak niezwykłego spektrum kolorów z podobną precyzją i niezawodnością. Z taką samą łatwością telewizor panoramiczny C SEED 201 zanurza się w ziemi, oszczędzając miejsce, gdy nie jest używany – istny majstersztyk!


Instagram / #Luxuryboutiquemagazine