Enter your search keyword or phrase and press enter.

21 lipca, 2021

Wspaniale odrestaurowany przez Apple Tower Theatre w LA zachwyca

Wspaniale odrestaurowany przez Apple Tower Theatre w LA zachwyca

Firma Apple zaprezentowała swój najnowszy sklep w historycznym Tower Theatre w centrum Los Angeles.

Apple Tower Theatre, jeden z najważniejszych projektów Apple w zakresie renowacji, ma na celu zainspirowanie do jeszcze większej kreatywności w samym centrum miasta. Wraz z otwarciem nowego sklepu w Los Angeles Apple uruchomi także Today at Apple Creative Studios – globalną inicjatywę, która zapewni młodym twórcom praktyczne doświadczenia i opiekę mentorską.

Apple Tower Theatre to 26 placówka Apple w Los Angeles. Blisko 100 utalentowanych pracowników sklepu dołączyło do ponad 3 000 pracowników Apple Store w całym regionie. Apple TV+, również z siedzibą w Los Angeles, współpracuje z wieloma najbardziej kreatywnymi twórcami na świecie i wspiera tysiące miejsc pracy w branży kreatywnej w całej Kalifornii.
„Los Angeles na każdym kroku kipi kreatywnością w dziedzinie sztuki, muzyki i rozrywki. Cieszymy się, że możemy rozwijać naszą współpracę z tym wyjątkowym miastem” – powiedziała Deirdre O’Brien, wiceprezes Apple ds. sprzedaży detalicznej. „Apple Tower Theatre jest wyrazem uznania dla bogatej historii i spuścizny tej stolicy rozrywki”.

Budynek przesiąknięty historią

Historyczny budynek Tower Theatre, w którym mieścił się pierwszy w Los Angeles teatr filmowy z dźwiękiem, został zaprojektowany w 1927 roku przez znanego architekta kin S. Charlesa Lee. To dziedzictwo technologicznych innowacji trwa do dziś, będąc doskonałym miejscem do odkrywania pełnej linii produktów Apple – iPhone’ów, iPadów i komputerów Mac, z których każdy odmienił współczesną sztukę filmową, fotografię i tworzenie muzyki.
Po zamknięciu drzwi w 1988 roku, miejsce to stało puste i nieużywane. Apple, we współpracy z czołowymi konserwatorami zabytków, artystami zajmującymi się renowacją zabytków oraz władzami miasta Los Angeles, z taką samą pieczołowitością jak w przypadku poprzednich projektów renowacyjnych, podjęło starania o zachowanie i przywrócenie teatrowi jego piękna i wspaniałości. Każda powierzchnia została starannie odnowiona, budynek zyskał też unowocześnienia sejsmiczne.

Apple Tower Theatre znajduje się na rogu Eighth Street i Broadwayu, gdzie odwiedzający natychmiast rozpoznają w pełni odrestaurowaną wieżę zegarową, odtworzony namiot Broadwayu, czystą terakotę na zewnątrz i odnowiony historyczny znak ostrza. Po przejściu przez drzwi na Broadwayu goście wchodzą do monumentalnego lobby inspirowanego Operą Paryską Charlesa Garniera, w którym znajdują się wielkie łukowe schody z poręczami z brązu, otoczone marmurowymi kolumnami korynckimi.

W sercu sklepu znajduje się Forum i charakterystyczna ściana wideo, umieszczone pod w pełni odrestaurowanym łukiem i otoczone oryginalnymi balkonami teatru. W Forum odbywać się będą codzienne, bezpłatne sesje prowadzone przez członków zespołu Apple i członków lokalnej społeczności twórczej, podczas których będą oni czerpać inspirację i uczyć się praktycznych umiejętności. W obszernym audytorium, otoczonym zdobionymi łukowatymi wykuszami i odrestaurowanym brązem, prezentowane są wszystkie ulubione produkty klientów, w tym zupełnie nowe komputery iMac, iPady Pro i Apple TV 4K.
Goście poszukujący wsparcia i serwisu ze strony członków zespołu Apple mają do dyspozycji mnóstwo miejsca, ponieważ oryginalne siedzenia na górnym poziomie teatru zostały zmodernizowane i udostępnione, tworząc otwartą, elastyczną przestrzeń, w której można umówić się na wizytę w Genius Barze. W sali kinowej zainstalowano dwie nowe windy, dzięki którym wszyscy klienci mogą dostać się na każdy poziom nowego sklepu.

W Today at Apple Creative Studios w Los Angeles rozpoczęła się globalna inicjatywa dla młodych twórców o niedostatecznie uwidocznionej kreatywności, będąca częścią stałego programu oferowanego w Apple Store na całym świecie.

We współpracy z organizacją non-profit Music Forward Foundation, a także Inner-City Arts i Social Justice Learning Institute, Creative Studios LA zapewni dostęp do technologii, zasobów twórczych i praktycznych doświadczeń, a także platformę do nagłaśniania i wzmacniania historii młodych talentów w ciągu dziewięciu tygodni bezpłatnych programów.
W ramach programu Today at Apple odbędą się również sesje publiczne w sklepie w Tower Theatre oraz sesje wirtualne prowadzone przez wykładowców i mentorów Creative Studios, w tym fotografa i filmowca Bethany Mollenkof, rapera i producenta D Smoke’a, piosenkarza Syda oraz wiolonczelistkę i wokalistkę Kelsey Lu. Noah Humes i jego mentor, Maurice Harris, dwaj artyści, którzy pracowali nad muralem na zewnątrz Tower Theatre, zainspirowani duchem Creative Studios LA, poprowadzą również wirtualną sesję.

Apple Tower Theatre będzie otwarty w godzinach od 10.00 do 20.00 od poniedziałku do soboty i od 10.00 do 19.00 w niedzielę, a członkowie zespołu będą gotowi zapewnić wsparcie i obsługę wszystkim odwiedzającym. Osoby, które chcą zamówić nowe produkty przez Internet, mogą skorzystać z pomocy specjalistów Apple, wybrać opcje finansowania, skorzystać z usług wsparcia oraz wybrać dostawę bezdotykową lub odbiór z Apple Store.

Materiał dzięki firmie Apple

Instagram / #Luxuryboutiquemagazine