Enter your search keyword or phrase and press enter.

25 lipca, 2021

TEGO LATA ZAKOSZTUJ WOLNOŚCI NA WYSPACH GRECJI

TEGO LATA ZAKOSZTUJ WOLNOŚCI NA WYSPACH GRECJI

Ucieknij na czarter jachtowy wokół greckich wysp, aby odkryć odosobnienie, historyczną kulturę i powalające piękno, któremu dorównuje jedynie lazur krystalicznie czystych wód.

Niewiele miejsc inspiruje tak jak urzekające Wyspy Greckie. Przesiąknięte starożytną legendą, pełne sekretnych zatoczek i najwyższej jakości kuchni. Mnogość wysp jest główną atrakcją czarteru jachtów. Od maja 2021 roku greckie porośnięte sosnami wzgórza i piaszczyste plaże są ponownie otwarte na lato pełne wyspiarskich przygód, a flota jachtów czarterowych sprawi, że będziesz miał w czym wybierać.

Cyklady to prawdopodobnie najbardziej znana z grup wysp na Morzu Egejskim, a gwiazdą jest Santorini. Tutaj zachwycające zachody słońca i kręte, bielone stiukowe budynki kontrastują z szafirowo-błękitnym niebem i turkusowymi kopułami kościołów. Ale to mitologiczne świątynie, tarasy i święte jeziora rozsiane po niezamieszkałej wyspie Delos ożywiają mitologię archipelagu. Wycieczka do Muzeum Archeologicznego w Delos, do którego można dotrzeć jedynie łodzią, odkryje historyczne eksponaty i skomplikowane antyczne mozaiki.

Bliskość wysp sprawia, że żegluga pomiędzy nimi w ciągu jednego dnia jest bardzo łatwa. Z daleka widać charakterystyczne XVI-wieczne wiatraki, a stała morska bryza na Mykonos sprawia, że jest to raj dla żeglarzy. Dla tych, którzy szukają rozrywki wśród światowej sławy DJ-ów, a jednocześnie chcą uniknąć sezonowych tłumów, Ios jest miejscem, gdzie udaje się młode pokolenie. Wulkaniczna wyspa Milos, otoczona lśniącym, białym, księżycowym krajobrazem, może poszczycić się ponad 40 egzotycznymi plażami. Spokojna i z dala od utartych szlaków, oferuje kolorowe wioski rybackie i tawerny, które serwują przepyszne przysmaki wyłowione prosto z lśniącego morza.

Wyspy Jońskie często określane są mianem „Szmaragdowych Wysp Grecji”, gdzie zielone krajobrazy opadają z surowych, górzystych zboczy do lazurowego Morza Jońskiego. Rzuć kotwicę w Mandraki Harbor, niezwykłym XV-wiecznym porcie na Korfu lub udaj się na plażę Myrtos, jedną z najpiękniejszych zatok na świecie, położoną na Kefalonii, największej wyspie w łańcuchu Wysp Jońskich. Tutaj, rozległe lasy sosnowe osłaniają surowe wapienne szlaki turystyczne, gdzie dziesięć szczytów górskich wznosi się na wysokość ponad 1500 metrów.

Jeśli chcesz poznać Zakynthos, miejsce lęgowe zagrożonych wyginięciem żółwi błotnych, nie zawiedziesz się. Jego opalizujące, niebieskie jaskinie są rajem dla miłośników snorkelingu. Pobliska Itaka, miejsce narodzin Odyseusza, oferuje butiki z wyrobami rzemieślniczymi i widoki z klasztoru Panagia Kamariotissa, położonego na wysokości 600 metrów.

Jeśli szukasz czegoś innego, wyspy Dodekanezu mogą poszczycić się bogatym dziedzictwem greckim, rzymskim i bizantyjskim. Łącząc cudowne smaki lokalnej kuchni ze średniowiecznymi kościołami i zamkami, region ten idzie pod prąd typowej greckiej czarterówce. Na lądzie, entuzjaści wspinaczki skalnej powinni wybrać się na Kalymnos. Na morzu, Leros oferuje mnóstwo miejsc do nurkowania z wrakami statków, w tym Queen Olga, jeden z najbardziej legendarnych niszczycieli greckiej marynarki wojennej. Jeśli chodzi o wellness, to spokojna wyspa Patmos, znana również jako „Wyspa Apokalipsy”, słynie z duchowej atmosfery.

Niewiele jest miejsc, które mogą pochwalić się taką różnorodnością czarterów, jak tętniące życiem greckie wyspy, które witają międzynarodowych gości od maja 2021 roku. Ucieknij i odnajdź swoją wolność na morzu dzięki czarterowi jachtu w Grecji.

Dlaczego warto zwiedzić Grecję na luksusowym jachcie:

Niekończące się zachwycające wybrzeża i plaże

Grecja to 14,8 tysiąca kilometrów linii brzegowej i blisko 2500 wysp, z których tylko 170 jest zamieszkanych. Nie ma lepszego sposobu na odkrycie piękna Wysp Greckich i wybrzeża Grecji kontynentalnej niż na własnym prywatnym jachcie.

Łatwe przemieszczanie się po wyspach

Żegluj pomiędzy wyspami Grecji na pokładzie luksusowego jachtu, niektóre posiadają lotniska dla helikopterów, co sprawia, że dostęp do wielu miejsc jest jeszcze łatwiejszy. Możesz pływać pomiędzy wyspami, aby odkrywać odosobnione plaże, poznawać lokalną kulturę każdej z nich i próbować codziennie innych lokalnych produktów.

Wspaniałe słońce przez całe lato

Grecja cieszy się ponad 250 słonecznymi dniami w roku i typowo śródziemnomorskim klimatem z chłodnymi zimami i ciepłymi lub gorącymi suchymi latami. Szczyt sezonu czarteru jachtów przypada na miesiące letnie od czerwca do sierpnia, jednak maj, wrzesień i październik to również wspaniały czas na zwiedzanie tego regionu poprzez żeglowanie.

Bogate dziedzictwo kulturowe

Niesamowita historia Grecji rozciąga się na cztery tysiąclecia, a kraj ten jest przez wielu określany jako kolebka zachodniej cywilizacji, miejsce narodzin demokracji, igrzysk olimpijskich i zachodniej filozofii. Rozpocznij lub zakończ swój czarter zwiedzając historyczne miasta i miasteczka.


Instagram / #Luxuryboutiquemagazine