Enter your search keyword or phrase and press enter.

9 września, 2021

LITOTERAPIA I CHROMOTERAPIA – JAK RENOMOWANY FOUR SEASONS RESORT BALI WYKORZYSTUJE KOLORY I KRYSZTAŁY

LITOTERAPIA I CHROMOTERAPIA – JAK RENOMOWANY FOUR SEASONS RESORT BALI WYKORZYSTUJE KOLORY I KRYSZTAŁY

Nie wszyscy wiedzą czym jest litoterapia i chromoterapia. Litoterapia to leczenie z pomocą kamieni, chromoterapia to leczenie za pomocą kolorów. Wiara w magiczną moc kamieni i kolorów towarzyszy nam od wieków. Dla niektórych to tylko historie dla ludzi łatwowiernych, dla innych, ważny element dbania o zdrowie fizyczne i psychiczne. Dzisiaj zarówno litoterapia jak również chromoterapia są obecne w ofercie wielu nowoczesnych ośrodków SPA. Jednym z nich jest renomowany hotel Four Seasons Resort Bali Jimbaran Bay. Okres jesienno zimowy zachęca do wyjazdów w miejsca o cieplejszym klimacie, a Indonezja to lokalizacja szczególnie atrakcyjna.

Kiedy Four Seasons Resort Bali otworzył nowe Spa Healing Village, wprowadził rewolucyjne zabiegi wykorzystujące terapię kolorami i kryształami, a także zaprojektował specjalne apartamenty spa wykorzystując ich wpływ na samopoczucie. Jeden z apartamentów jest zamknięty przed naturalnym światłem, co zapewnia wciągające doznania kolorystyczne oraz posiada łóżko do masażu wykonane z podgrzewanego, kruszonego kryształu kwarcu, podczas gdy inny jest wyposażony w tęczowy prysznic eko-vichy, który jednocześnie kąpie ciało w wodzie i kolorze. Terapeuci przeszli również intensywne szkolenie z certyfikowanym praktykiem Aura-Soma Patricią Grace, na temat wibracyjnej mocy kolorów, aby pomóc gościom uwolnić się od emocjonalnych blokad.

„Kolor od dawna kojarzony jest z energią emocjonalną – pomyśl o świadomym wyborze kolorów dla drużyn sportowych, flag narodowych, logotypów marek, lub o tych chwilach, kiedy w niewytłumaczalny sposób czujesz, że dany kolor jest właśnie dla ciebie” – mówi Luisa Anderson, regionalny dyrektor spa w Four Seasons Bali, Malediwy, Tajlandia i Wietnam. „W The Healing Village Spa wykorzystaliśmy kolor i kryształy, aby stworzyć idealne środowisko dla głębszego relaksu i zanurzenia się w zmysłach, a jest to coś, co ludzie mogą również bardziej świadomie włączyć do codziennego życia”.

Tutaj Luisa dzieli się swoimi wskazówkami, jak wykorzystać korzyści płynące z energii kolorów i kryształów w domu:

W szafie:

Dokonanie świadomego wyboru jaki kolor ubrań i/lub kryształów nosić przy różnych okazjach, może pomóc Ci poczuć się pewnie i być przygotowanym na wszystko co przyniesie dzień.”Aby pomóc w codziennym wyborze, rozważ dobór kolorystyczny swojej garderoby i słuchaj wewnętrznego głosu, który mówi: Naprawdę chcę nosić tę niebieską sukienkę!” mówi Luisa.

W salonie:

Zacznij od neutralnej bazy dla podłogi i sofy, a następnie buduj warstwy kolorów za pomocą poduszek i dywaników. Możesz mieć kilka opcji i wymieniać je co jakiś czas. Kryształy również mogą poprawić Twój wystrój i nastrój – elementy wykonane z kryształu, agat, znane są z łagodzenia stresu, równocześnie stanowią wspaniałą dekorację.

W kuchni:

Podejmuj świadome decyzje dotyczącą koloru świeżych owoców lub warzyw na widocznym miejscu w kuchni i zmaksymalizuj efekt w serwowanych potrawach. Luisa poleca również butelkę na wodę wysadzaną kamieniami szlachetnymi.

W Sypialni:

Aby poprawić jakość snu, wybierz uspokajające kolory, takie jak biel, blady róż i miękkie odcienie ziemi i trzymaj kryształ w pobliżu. „Umieszczam ametyst obok łóżka, czuję, że pomaga mi wejść w odmładzającą fazę podczas snu” – mówi Luisa. Jeśli chcesz wzmocnić romantyczne wibracje, umieść kryształ kwarcu różowego w prawym rogu, zwanym rogiem związków.

Na ciele:

Uważa się, że kwarc różany umieszczony na sercu (lub nawet w górnej kieszeni) stymuluje anahata (czakrę serca) i promuje pokój i przebaczenie. Karneol jest często noszony jako bransoletka lub inny element biżuterii, aby zwiększyć pewność siebie i kreatywność. Trzymanie naładowanego kryształu ametystu w lewej ręce podczas medytacji może pomóc w pogłębieniu zaangażowania i skupienia.

Moc kwiatów:

Aranżacje kwiatowe to kolejny sposób, aby dodać koloru i wzmocnić wibracje kryształu. Różowa róża łączy się z kwarcem różowym, który reprezentuje bezwarunkową miłość; pomarańczowa chryzantema idzie w parze z karneolem; hortensja lub lawenda wspierają ametyst w promowaniu pogodnego i uspokajającego środowiska.

Nie zapomnij o ładowarce:

Na szczęście, twoje kryształy są zasilane przez naturę. Aby naładować i oczyścić kryształ, po prostu umieść go na zewnątrz przy pełni księżyca i zostaw na noc. Można to zrobić w każdej chwili, gdy poczujesz potrzebę świeżego przypływu naturalnej energii.

Jaki jest Twój kolor?

Zgodnie z filozofią balijską, każdy dzień tygodnia jest powiązany z określonym kolorem i czakrą. Znajomość dnia, w którym się urodziłeś, może ujawnić dominujące cechy, których ludzie mogą być świadomi i utrzymywać w równowadze, aby zachować pokój i harmonię dla siebie i swojej społeczności.

Krótki przewodnik po kolorach

Czarny | Cechy charakterystyczne: Nieskończone możliwości, nieograniczony potencjał, ukryta tęcza; łagodzi niewidzialność i zwątpienie | Dzień Kalendarza Balijskiego: Poniedziałek

Pomarańczowy | Cechy charakterystyczne: Rodzina, przyjaźń i szczęście; równoważy szok i zdradę | Dzień Kalendarza Balijskiego: Wtorek

Żółty | Cechy charakterystyczne: Radość, jasność i przywództwo; równoważy zmartwienia i nadmierną kontrolę |Dzień Kalendarza Balijskiego: Środa

Różowy | Cechy charakterystyczne: Miłość własna, czułość, ciepło i pasja; łagodzi wstręt do samego siebie, egoizm | Dzień kalendarza balijskiego: Czwartek

Niebieski | Cechy charakterystyczne: Zaufanie, lojalność, ochronna natura, silne wartości; równoważy smutek, strach przed odejściem | Dzień kalendarza balijskiego: Piątek
Czerwony | Cechy charakterystyczne: Siła i energia; łagodzi gniew, frustrację i urazę | Dzień kalendarza balijskiego: Sobota

Biały | Cechy charakterystyczne: Czystość, jasność, lekkość serca; łagodzi zamieszanie i nieporozumienia | Dzień Kalendarza Balijskiego: Niedziela

Fioletowy | Cechy charakterystyczne: Wolny duch/ nonkonformista, tajemniczy, głęboki myśliciel i marzyciel, silny zmysł duchowy; łagodzi dumę i represje.

Zielony | Cechy charakterystyczne: Natura, empatia, tworzy przestrzeń do poprawy; łagodzi zazdrość i ból serca

Złoty | Cechy charakterystyczne: Przywództwo i poczucie własnej wartości; łagodzi niepewność i urazę
Srebro | Cechy charakterystyczne: Wyobraźnia i kreatywność; łagodzi podstęp i beznadzieję

mat. Four Seasons

PROGRAMY MOTYWACYJNE I LOJALNOŚCIOWE

Instagram / #Luxuryboutiquemagazine