Enter your search keyword or phrase and press enter.

4 października, 2021

Jak się perfumować aby zapach pozostawał z nami na długo

Jak się perfumować aby zapach pozostawał z nami na długo

Wszyscy lubimy otaczać się przyjemnym zapachem, jednak wielu z nas zadaje sobie pytanie jak się perfumować aby długo pachnieć. Kiedy kupujemy nowy flakonik perfum, to normalne, że chcemy, aby każde psiknięcie utrzymywało się przez cały dzień. Powód jest prosty; każdy chce pachnieć niesamowicie od momentu wyjścia z domu, do momentu wejścia pod prysznic po długim dniu. Niestety nawet jeśli kupisz bardzo drogie perfumy (o najdroższych perfumach pisaliśmy tutaj: najdroższe perfumy świata), może okazać się, że ich cudowny zapach nie dotrwa dłużej niż do obiadu.

Kiedy zapach staje się niewyczuwalny, możemy stracić poczucie pewności siebie i mamy prawo czuć zawód.  Na szczęście istnieją kreatywne sposoby na obejście tych problemów. Oto przydatne wskazówki, jak stosować perfumy, aby uzyskać długotrwałe efekty.

1. Nie mieszaj niepasujących zapachów

Na pozór może wydawać się, że kupowanie produktów kosmetycznych różnych marek to dobre rozwiązanie. Otrzymujesz to, co najlepsze z różnych światów. Ponadto, nigdy nie należy umieszczać wszystkich jaj w jednym koszyku, prawda? Cóż, w tym przypadku to stwierdzenie nie do końca ma zastosowanie. Twój balsam, mydło kąpielowe, olejki eteryczne i perfumy powinny mieć podobny zapach.

Jeśli mydło do kąpieli pachnie cytrusami, balsam jest owocowy, a jednocześnie perfumy są orientalne, poszczególne zapachy będą się ze sobą ścierać. Jeśli to możliwe, balsam powinien być lekko perfumowany lub w ogóle nie mieć zapachu. Jest to łatwe do osiągnięcia, gdy większość lub wszystkie produkty są jednej marki. Sprawdź, gdzie możesz kupić pasujące do siebie zapachy, kosmetyki do makijażu i pielęgnacji skóry swoich ulubionych marek. Łatwiej jest kupować wszystkie produkty do pielęgnacji w sklepach oferujących szeroki zakres produktów tej samej marki, odpowiedź na pytanie jak się perfumować też będzie łatwiejsza.

2. Sprawdź koncentrat perfum

Niektórzy kupujący perfumy chcą wiedzieć, co właściwie będą aplikować na swoje ciało. Mają zwyczaj sprawdzania składników kupowanych produktów, szukając alergenów lub jakichkolwiek szkodliwych substancji. Ten nawyk jest bardzo korzystny. Wyobraź sobie, że kupujesz perfumy z syntetycznymi substancjami zapachowymi, nie wiedząc o niebezpieczeństwach z tym związanych.

W ten sam sposób, w jaki postępujesz kupując produkty żywnościowe, na przykład sprawdzając daty ważności lub składniki na opakowaniach, możesz postępować przy zakupie nowego flakonu perfum. Oprócz sprawdzenia, czy w składzie nie ma żadnych niespójności lub szkodliwych składników, bardzo pomocne może okazać się sprawdzenie proporcji perfum do alkoholu. Perfumy z wysokim stężeniem alkoholu nie będą tak trwałe, jak zapachy zawierające więcej koncentratu perfum.

3. Stosuj na gołą skórę

Pomysł rozpylania perfum na ubraniach jest mądry, ponieważ włókna ubrań zatrzymują zapachy przez dłuższy czas. Jednak lepiej jest rozpylić więcej na skórę, ponieważ na nawilżonej skórze zapach wytrzymuje dłużej. Jeśli spryskasz jednie samo ubranie na dany dzień, tkanina może zachować zapach na długo, ale gdy zaczniesz się pocić, ubrania nie powstrzymają naturalnych zapachów od zajęcia centralnej pozycji. Tak więc, spróbuj jedno i drugie lub rozpylanie perfum bezpośrednio na ciało, najlepiej zaraz po prysznicu, gdy skóra jest wilgotna. Nie rób tego jednak w łazience, para wodna źle wpływa na walory zapachowe i trwałość perfum.

4. Użyj wazeliny

Kiedy już wiesz jaki rodzaj perfum jest najlepszy dla Ciebie, następnym krokiem jest zakup odpowiedniego środka nawilżającego. Wazelina to jedna z opcji, może to być też bezzapachowy balsam do ciała z dodatkiem wazeliny. Wazelina nie tylko pozwala zachować skórę gładką i miękką, doskonale sprawdza się również jako środek zatrzymujący zapach. Jak się perfumować stosując wazelinę? – Najlepiej stosować ją w miejscu gdzie jest wyczuwalny puls.

5. Poznaj swoje perfumy

Wiele osób nie wie, jakie są rodzaje perfum. Jest to kolejny powód, dla którego wielu czuje się rozczarowanych po zapłaceniu dużej sumy pieniędzy za dany zapach. Mało kto zapoznaje się z terminami związanymi z perfumami. W rzeczywistości, większość z tych terminów pozwoli zaoszczędzić dużo czasu, stresu i pieniędzy.

Jeśli znasz nuty górne, środkowe i bazowe, nie będzie nawet potrzeby testowania perfum przed ich zakupem. Nuty te wyjaśniają, które zapachy pojawiają się jako pierwsze, ale szybko zanikają (nuty górne), które rozwijają się po zaniknięciu nut górnych (nuty środka/serca), a także najsilniejszy zapach, który pojawia się jako ostatni, ale trwa najdłużej (nuty bazy).

6. Jak aplikować perfumy

Najlepszy sposób to aplikacja mgiełki zapachu na nadgarstkach, wewnętrznej stronie przedramion (jeśli pozostają odkryte) oraz w okolicy tętnicy szyjnej. W wietrzne dni znakomity efekt daje rozpylenie perfum na włosy.

 

 


Instagram / #Luxuryboutiquemagazine