Enter your search keyword or phrase and press enter.

23 października, 2021

TRENDY W MODZIE NA JESIEŃ I ZIMĘ 2021 – 2022. WYCIĄGNIJ UBRANIA Z SZAFY!

TRENDY W MODZIE NA JESIEŃ I ZIMĘ 2021 – 2022. WYCIĄGNIJ UBRANIA Z SZAFY!

Jakie panują trendy w modzie na jesień i zimę 2021/2022 w sytuacji, kiedy nie wiadomo, gdzie spędzimy sezon późno–jesienny i zimowy. Zostaniemy w domu czy też będziemy mogli się jednak spotykać z przyjaciółmi w pracy i poza nią.

Zachowania w czasach pandemii zmieniają scenę modową w bezprecedensowy sposób i zrywają z kilkoma utrwalonymi przez lata schematami. To już druga zima, którą spędzimy w niecodzienny sposób ze względu na pandemię, choć niektóre aktywności już wracają. Wspomnienie ostatnich dwóch zim to głównie pobyt w domu, powracające lockdown’y wymusiły niespotykane dotąd wykorzystanie odzieży rekreacyjnej. Komfortowe, płócienne i sportowe spodnie przeżywały swoje 5 minut. Moda jest odzwierciedleniem trendów pojawiających się w codziennym życiu, zachowań w społeczeństwie, stąd „złoty wiek” wygodnych ubrań, ale pamiętajmy  – z niuansami elegancji, która łączy klasyczny design z dozą nowoczesności, zapewnia nowoczesny akcent i odrywa od monotonii i oczywistości.

Czas postpandemiczny (jeżeli w ogóle możemy o nim mówić) oznacza, że jeśli tęskniłaś za ukochaną odzieżą wierzchnią, to będzie odpowiedni moment, aby wyciągnąć z szafy zimowe ubrania i nadać im nowy, pomysłowy charakter, czerpiąc inspirację ze światowych wybiegów i pokazów kolekcji jesień zima 2021/2022.

Obserwując pokazy mody w tym sezonie, główne trendy modowe koncentrują się na płaszczach, kapturach i kurtkach, a więc czas na wielki powrót ubrań wierzchnich.

Skóra i wełna, dwa wyraźne trendy w sezonie jesień-zima 2021/2022, które przebijają się podczas prezentacji kurtek i sukienek. Ubrania mają podkreślać kobiecą sylwetkę.  Widoczne są wyraźne akcenty złota jak na wybiegu Burberry i Chanel, podczas gdy Alberta Ferretti zamiast tego oferuje spodnie z wysokim stanem, które można nosić z koszulami z kontrastowego materiału. Warto inspirować się klasyczną kurtką Fendi i dwukolorowym kapturem Louis Vuitton.

Jakie trendy dominować będą w sezonie jesienno-zimowym:

1. Styl preppy

Styl college’u zaadoptowany na potrzeby dorosłej klienteli, krótkie szkolne spódniczki są najczęściej wymieniane na ładne plisowane spódnice o długości midi, odpowiednie do biura (Max Mara, Philosophy di Lorenzo Serafini).

2. Nawiązanie do sportów zimowych

Ewidentny wpływ białych sportów głównie narciarskich, jak na pokazach Vivienne Westwood, Thom Browne, Miu Miu.

3. Powrót dzianin

Swetry z warkoczami i inne grube wzory (Fendi, Altuzarra, Jil Sander).

4. Skóra

O skórze już wspominaliśmy. Kolory czarny, jasno i ciemnobrązowy, fiolet, złoto (Christian Dior, Hermès).

5. Styl glamour

Lubisz błyszcześ w towarzystwie? Długie swetry, sukienki, ciepłe wełniane bluzki zdobione wszelkiej maści błyszczącymi materiałami, będą kontrastem dla bawełnianych dresów noszonych z konieczności w poprzednim sezonie (Carolina Herrera, Erdem, Isabel Marant, Prada, Valentino, Markarian, Givenchy).

Inspiracji na jesień i zimę 2021/2022 wystarczy dla wszystkich. W propozycjach domów mody na trwający sezon każdy może znaleźć coś dla siebie. Hasło na sezon brzmi: wyróżnij się, czuj się komfortowo, użyj wyobraźni i wrzuć dresowe spodnie do szuflady. 

Joanna Czarnecka, Luxury Boutique

 


Instagram / #Luxuryboutiquemagazine