Enter your search keyword or phrase and press enter.

19 listopada, 2021

5 IKON DESIGNU, KTÓRE UCZYNIĄ TWOJE WNĘTRZE LUKSUSOWYM

5 IKON DESIGNU, KTÓRE UCZYNIĄ TWOJE WNĘTRZE LUKSUSOWYM

Rozpoznanie luksusowego wnętrza zazwyczaj nie jest trudne nawet dla osoby niezorientowanej w tematyce projektowania i wykańczania.  Jedną z cech luksusowych wnętrz jest obecność ikon designu, które zazwyczaj mają za sobą jakąś historię lub zostały zaprojektowane przez słynnego projektanta. Jednak elementy mebli i akcesoriów nie są jedynymi rzeczami, które czynią design luksusowym. Wszystko powinno być przygotowane i zorganizowane w przemyślany sposób, biorąc pod uwagę najmniejsze szczegóły, tak aby uczynić wnętrze wybitnym.

Jeśli chcesz stworzyć luksusowe wnętrze w swoim apartamencie, domu lub restauracji, powinieneś rozważyć pomoc profesjonalnych projektantów. Nawet osoby obdarzone talentem i mające wyobrażenie luksusowego wystroju, potrzebują kogoś kto przekuje ich wizję na konkretny projekt, znajdzie odpowiednie materiały wykończeniowe i wykonawców świadczących wysokiej jakości usługi.

Styl projektowania luksusowych wnętrz

Takie style projektowania jak klasyczny, nowoczesny, high-tech są bardzo dobrze znane, ponieważ są powszechnie stosowane w projektowaniu mieszkań, hoteli i restauracji. Jeśli chodzi o luksusowy design, nie ma jednoznacznego stylu, który mógłby go charakteryzować. Niemniej jednak, projektanci zazwyczaj odnoszą się do stylu art deco i eklektycznego, jeśli chodzi o koncepcję wystroju i wyposażenie luksusowego apartamentu.

Styl art deco

Styl art deco jest często wykorzystywany w projektowaniu luksusowych apartamentów, ponieważ zakłada on wykorzystanie ekskluzywnych, naturalnych materiałów. Szkło, drewno, skóra, stal nierdzewna lub kamienne płytki stanowią integralną część stylu art deco. Jeśli chodzi o kombinację kolorów, art deco opiera się głównie na standardowych kolorach, takich jak biały, czarny, szary, beżowy i brązowy.

Styl eklektyczny

Jeśli chodzi o styl eklektyczny, jego nazwa pochodzi od filozoficznej nauki, która zakłada harmonijne połączenie niepodobnych do siebie elementów. W luksusowych wnętrzach styl eklektyczny zakłada, że materiały wykończeniowe i meble pochodzą z różnych stylów wzorniczych. To harmonijne połączenie sprawia, że wnętrze wygląda okazale i wyjątkowo.

Luksusowe wnętrze kojarzy się nie tylko z konkretnym stylem aranżacyjnym, ale także z koncepcją łączenia kolorów i organizacją przestrzeni. Bardzo ważne jest, aby każdy przedmiot znajdował się na swoim miejscu i nie przytłaczał mieszkania nadmiarem elementów wystroju czy mebli. Wybór naturalnych kolorów odgrywa wielką rolę, ponieważ kombinacja kolorów tworzy tę elegancję, która jest typowa dla luksusowych mieszkań.

Rzadkie, kultowe meble do luksusowych wnętrz

Aby twój projekt wyglądał naprawdę wybitnie, możesz rozważyć nabycie kilku ikonicznych mebli. Te można znaleźć na rynkach vintage lub w kolekcjach koneserów sztuki. Poniżej przedstawiamy 5 rzadkich, ikonicznych mebli, które z pewnością sprawią, że Twoje wnętrze stanie się prawdziwie luksusowe.

Krzesła weneckie z XX wieku

Te meble były bardzo powszechne w pałacach regionu Veneto we Włoszech w połowie ubiegłego wieku. Reprezentują elegancję i splendor, dlatego z pewnością mogą stać się wyjątkowym elementem Twojego luksusowego wnętrza. Możesz je umieścić w salonie, gabinecie, a nawet sypialni.

Te weneckie krzesła wykonane są z drewna z włoską tkaniną pokrywającą poduszkę siedziska. Trzy nogi każdego z krzeseł są lakierowane i malowane barwnikiem o złotym odcieniu.

Jeśli chcesz wzbogacić swój wystrój wnętrza w stylu art deco, to te weneckie krzesła będą właściwym wyborem. Ponieważ cechą charakterystyczną stylu art deco jest wykorzystywanie naturalnych materiałów i organicznych kolorów, drewniane krzesła w brązowo-złotych odcieniach pasowałyby do niego idealnie.

Klasyczne krzesło Vitra Panton

Znane wśród miłośników luksusu krzesło Panton, które zostało opracowane przez słynnego projektanta Vermosa Pantona w latach 60. ubiegłego wieku. Jest to jednoczęściowe krzesło formowane, które zapewnia szczególny komfort swoim użytkownikom i dodaje wnętrzu szyku. Wspólnie z firmą Vitra projekt krzesła Panton został wykonany z tworzywa o szczególnie wysokiej jakości.

Krzesło Vitra Panton prezentuje się znakomicie, bo jego jakość jest wyjątkowa. Dlatego może być nieodzownym elementem każdego wnętrza wykonanego w stylu nowoczesnym, high-tech, art deco, eklektycznym czy minimalistycznym.

Mahoniowy regał Regency

Ten mebel jest szczególnie ekskluzywny, ponieważ został wykonany ponad 200 lat temu, regał ten jest uważany za rzadki. W rezultacie sprawi on, że Twoje wnętrze będzie absolutnie luksusowe, niezależnie od tego, jaki styl projektowania preferujesz.

Regał Regency został wykonany w warsztacie Gillows w Lancaster, Anglia. Do jego wykonania użyto mahoniu kubańskiego z hebanowymi inkrustacjami, które dodają całości elegancji.

Ten mebel jest bezsprzecznie luksusowy, ponieważ przypomina XIX-wieczną epokę, czasy, w których został wykonany. Regał Regency może stać się ekskluzywnym elementem Twojego wnętrza, tak aby zachwycał każdego.

Witryny z XIX wieku

Kolejnym kultowym, rzadkim meblem wykonanym z mahoniu jest para witryn z XIX wieku. W rzeczywistości, znalezienie dwóch witryn z tego czasu i w dobrym stanie może być prawdziwym wyzwaniem.

Witryny te zostały niegdyś wykonane przez najbardziej utalentowanych rzemieślników Paryża. Para witryn cieszyła się dużym popytem wśród zamożnych Francuzów, więc te luksusowe meble były bardzo popularne w XIX wieku.

Nawet jeśli czasy się zmieniły, piękno i prestiż witryn są nadal cenione. Te luksusowe meble świetnie pasowałyby do Twojego salonu lub gabinetu do pracy.

Postument marmurowy Rouge de France z XVIII wieku

W przypadku, gdy chcesz nadać swojemu wnętrzu jak najbardziej ekskluzywny charakter, wówczas rozwiązaniem będzie zdobycie postumentu. W szczególności kolumna wykonana z marmuru Rouge de France jest czymś, co doda nuty luksusu do Twojego wnętrza. Na początku może nie być oczywiste, gdzie umieścić kolumnę, ale doświadczeni projektanci potwierdzą, że może ona pasować do stylu eklektycznego lub klasycznego.

Ta kolumna jest ikoną rzadkiego mebla, ponieważ została wykonana z marmuru wydobywanego tylko we Francji. Co więcej, wszystkie podobne kolumny były wykonywane ręcznie na specjalne zamówienie bogatych klientów.

W zaprojektowaniu luksusowego wnętrza pomogą biura projektowe z doświadczeniem w projektowaniu wnętrz tego typu.

Vilea Design to biuro projektowe realizujące projekty w luksusowych wnętrzach mieszkalnych i komercyjnych.

 

Anna Strawińska Luxury Boutique Magazine


Instagram / #Luxuryboutiquemagazine