Enter your search keyword or phrase and press enter.

21 listopada, 2021

DWÓR POD POZNANIEM, KTÓRY MOŻE BYĆ TWÓJ

DWÓR POD POZNANIEM, KTÓRY MOŻE BYĆ TWÓJ

Masz już dość mieszkania w nowoczesnym domu jakich setki wokół? Poznaj dwór pod Poznaniem, który może być Twój. Neoklasycystyczny dwór położony w parku ze stawem zbudowany w latach 30 XIX wieku to propozycja dla konesera.
Ta wyjątkowa nieruchomość stanowi zabudowania dawnego folwarku. To miejsce z bogatą historią jest wyjątkową propozycją dla najbardziej wymagających. Kompleksowo odrestaurowany dwór zlokalizowany zaledwie 40 min od Poznania.

Dwór to dwukondygnacyjny budynek o powierzchni użytkowej ok. 400 m2 z tarasem od strony stawu, położony na pięknej działce wielkości 28,667 m2. Obok willi mieszkalnej znajduje się dodatkowo budynek gospodarczy (200 m2) pełniący funkcję garażu jak i pomieszczeń gospodarczych.

 

Na ponad 400 m2 powierzchni dworu składa się:

 

PARTER (układ w amfiladach):

– Reprezentacyjny hol z marmurowym kominkiem;
– Imponujący 60-metrowy salon z rodzinnym stołem i wyjściem do ogrodu;
– Pokój do relaksu z TV oraz wyjściem na taras z widokiem na staw;
– W pełni wyposażona kuchnia w najwyższej jakości sprzęty z dużą wyspą;
– Łazienka z prysznicem w rustykalnym stylu;
– Stylowy gabinet.

 

PIĘTRO:

– Sypialnia master z przestronną łazienką, toaletą oraz garderobą (44 m2);
– Dwie dodatkowe sypialnie z własnymi łazienkami i garderobami (41 m2 i 46 m2);
– Dodatkowo dwa duże schowki (7 m2, 8,75 m2);
– Lukarna z miejscem do pracy lub wypoczynku (11,20 m2);
– Przestronny holl o powierzchni 15 m2.

 

HISTORIA:

Neoklasycystyczny dwór powstał w połowie XIX wieku. Majątek od Józefa Pomorskiego w 1880 r. zakupił Józef Parczewski, a około 1900 roku Antonina Mańkowska, która przekazała go synowi. Po wojnie został przejęty przez PGR, które w latach 80’ przeprowadziły gruntowny remont. W 1988 roku zarządcy otrzymali nagrodę MKiSz dla najlepszych użytkowników obiektów zabytkowych. W latach 80’ dwór oraz park zostały wpisane do rejestru zabytków.

 

BUDYNEK:

Cześć mieszkalna folwarku – dwór został gruntownie odremontowany w 2008 roku z dbałością o każdy szczegół. Stolarka okienna i drzwiowa drewniana, podłogi drewniana oraz kamienne zgodne z charakterem dworu. Wygodny układ pomieszczeń zapewnia możliwość spędzania czasu w gronie rodzinnym. Wnętrze wykończone jest w najwyższej klasy materiałami i nadaje miejscu niepowtarzalną atmosferę.

 

LOKALIZACJA:

Grabianowo to malownicze miejsce w powiecie Śremskim położone ok 40 km od Poznania. Zabudowana dawnego folwarku stwarza niepowtarzalna atmosferę do relaksu z dala od miejskiego gwaru. Dwór otoczony zabytkowym parkiem ze stawem oraz elementami małej architektury.

 

Dwór w ofercie sprzedaży biura nieruchomości luksusowych Vilea Property Boutique.

W: Dwór pod Poznaniem
E: biuro@vilea.pl
T: +48 502 365 807

 

 


Instagram / #Luxuryboutiquemagazine