Enter your search keyword or phrase and press enter.

26 listopada, 2021

COBOTY – ROBOTYKA PRZEMYSŁOWA NOWEJ GENERACJI. DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ!

COBOTY – ROBOTYKA PRZEMYSŁOWA NOWEJ GENERACJI. DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ!

Roboty przemysłowe – kilka słów o ich początkach

Gdy pojawiły się pierwsze, jeszcze dość proste, roboty, było pewne, że świat się zmienia i nie będzie już taki jak dawniej. Te zmiany jednak szczególnie przyspieszyły w ostatnich latach. Jeśli chodzi o roboty przemysłowe to ich historia jest dość krótka – premierowe modele pojawiły się w użyciu ponad pół wieku temu. Początkowo były to ogromne maszyny, nikt w tamtych czasach nie myślał o miniaturyzacji. Dzisiaj w użyciu ciągle są duże roboty, bo do niektórych prac nie da się wykorzystać mniejszych egzemplarzy, na szczęście jednak dostępne są też modele bardziej poręczne, łatwiejsze w obsłudze, które szczególnie zdobywają popularność tam, gdzie nie potrzeba wielkich gabarytowo maszyn. Prym wiedzie tu firma Universal Robots

Automatyzacja – klucz do sukcesu

Tak jak wspomnieliśmy, pierwsze roboty były wykorzystywane zwłaszcza w wielkim przemyśle, tj. samochodowym. Prekursorem była fabryka General Motors, gdzie stworzono roboty do obsługi wysokociśnieniowej maszyny odlewniczej. Z biegiem czasu nowoczesne urządzenia wyręczające ludzi z ciężkiej pracy zaczęły pojawiać się w innych obszarach. Zrozumiano, że automatyzacja to ogromne zalety i warto ponieść koszty, żeby wdrożyć ją we własnym przedsiębiorstwie. Automatyzacja przekłada się nie tylko na zdecydowanie szybszą produkcję, ale i zmniejszenie czynnika ludzkiego.

Coboty – roboty nowej generacji

Robotyka przemysłowa to dziedzina, która rozwija się współcześnie w błyskawicznym tempie, co nie dziwi, bo najnowsze rozwiązania z zakresu automatyzacji można zastosować praktycznie w każdym rodzaju produkcji. Jeśli więc zastanawiamy się nad tym, czy to dobry czas, by unowocześnić swoją produkcję, nie zwlekajmy i sprawdźmy, co ma do zaoferowania Universal Robots, wiodąca marka z zakresu robotyki przemysłowej, która stworzyła własną serię nowoczesnych robotów o nazwie coboty.

To nowoczesne roboty przemysłowe stworzone do tego, by zgodnie współpracowały z ludźmi. Pomagają w tym praktyczne funkcjonalności, dzięki którym obsługa cobotów jest łatwa i intuicyjna, niezależnie od branży, w jakiej działamy. Nie trzeba mieć ani wcześniejszego doświadczenia w programowaniu, ani przechodzić żmudnych, zaawansowanych kursów przygotowawczych. Coboty są nie tylko łatwe w obsłudze, ale i mobilne – z łatwością można je przenosić z miejsca na miejsce i wykorzystywać do różnych zadań. Te nieduże roboty przemysłowe są więc szczególnie wskazane do zastosowania w małych i średnich przedsiębiorstwach. Nie ma znaczenia, w jakiej branży działamy, możemy być pewni, że coboty zautomatyzują i przyspieszą naszą pracę. Dzięki nim pracownicy nie muszą już zajmować się monotonnymi, ale i niebezpiecznymi zadaniami.

Jeśli więc chcemy ulepszyć procesy produkcji, zapewnić klientom lepsze usługi i jednocześnie skutecznie rywalizować z konkurencją, warto zainwestować w rozwój, a jego imię to robotyka przemysłowa. Technologia niezwykle szybko się rozwija, a świat przeobraża się z każdym dniem – nie zostań w tyle, już dziś pomyśl o cobotach.

 

PROGRAMY MOTYWACYJNE I LOJALNOŚCIOWE

Instagram / #Luxuryboutiquemagazine