Enter your search keyword or phrase and press enter.

27 listopada, 2021

KTÓRE OŚRODKI NARCIARSKIE W EUROPIE WYBRAĆ? POLECAMY 5 NAJLEPSZYCH WEDŁUG NAS

KTÓRE OŚRODKI NARCIARSKIE W EUROPIE WYBRAĆ? POLECAMY 5 NAJLEPSZYCH WEDŁUG NAS

Koniec jesieni to idealny czas by zastanowić się gdzie udać się w nadchodzącym sezonie na narty. Decyzja, który ośrodek narciarski w Europie wybrać nie jest łatwa. Wybór ośrodków narciarskich w Europie jest bardzo duży, ale ze względu na idealne warunki przyrodnicze, klimat i infrastrukturę niezmiennie króluje kilka lokalizacji. Gdzie udać się na narty w sezonie 2021/2022 to bardzo indywidualna decyzja. Spróbujemy jednak pomóc ją podjąć.

5 ośrodków narciarskich w Europie, które warto wybrać:

Zermatt, Szwajcaria

Ośrodek narciarski Zermatt ma reputację najlepszego ośrodka narciarskiego na świecie, nie tylko ze względu na wieczny śnieg i wyjątkowe środowisko z doskonałym ukształtowaniem terenu, ale także ze względu na kompletne wyposażenie i okoliczne udogodnienia. Po obu stronach stoku narciarskiego znajduje się wiele dużych hoteli.Wszystkie hotele mają wejścia i wyjścia na stok narciarski. Goście mogą wybrać się na górę różnymi kolejkami linowymi, a następnie zjechać z powrotem do hotelu wzdłuż stoków. Trasy narciarskie są bardzo długie, co zapewnia wiele zabawy miłośnikom nart.

351 km tras narciarskich; 73 wyciągi; 26 krzesełka 19 orczyki 28 gondoli

Val Gardena, Włochy

Raj dla początkujących narciarzy i prawdziwych mistrzów świata – ciesz się  najdłuższym stokiem narciarskim w Południowym Tyrolu. Val Gardena w Dolomitach oferuje wspaniałe stoki narciarskie i jest idealne dla rodzin z dziećmi. Ośrodek narciarski jest częścią światowej sławy Dolomiti Superski, która łączy 12 ośrodków narciarskich. To doskonała baza wypadowa dla początkujących i rodzin, których dzieci mogą tu stawiać pierwsze „kroki” na nartach. Z malowniczej miejscowości Selva Val Gardena Dolomiti mamy również dostęp do centrum Sellaronda, co gwarantuje niezapomniane wrażenia z jazdy na nartach na szczycie Sella. W Val Gardena możesz spróbować jazdy na najdłuższym stoku narciarskim w Południowym Tyrolu „La Longia”, który ma ponad 10 km długości.

115 km tras narciarskich; 80 wyciągów; 10 km najdłuższy stok narciarski w Południowym Tyrolu

Chamonix, Francja

Chamonix Mont-Blanc to niewielka miejscowość w południowo-wschodniej Francji na wysokości 1024 m w Alpach u podnóża Mont Blanc. Populacja miasta wynosi około 10 000, ale Chamonix odwiedza średnio 5 milionów turystów rocznie. 16-kilometrowa dolina ma wszystko, czego potrzebują narciarze: pięć ośrodków narciarskich, najbardziej strome stoki na świecie i tętniące życiem miasto, w którym można bawić się nie tylko w ciągu dnia, ale także po nartach. Kolejka linowa Aiguille du Midi, najwyższy szczyt w ośrodku narciarskim Chamonix u podnóża Mont Blanc, wznosi się między chmurami na wysokość prawie trzech kilometrów. Przy dobrej pogodzie Alpy widać jak na dłoni.

94 km tras narciarskich; 16 wyciągów krzesełkowych; 9 orczyków; 11 gondoli

St. Moritz, Szwajcaria

Ulubiona destynacja wielu fanów narciarstwa, St. Moritz można również nazwać kolebką sportów zimowych. Sankt Moritz (oryginalna pisownia) nie jest zwykłym ośrodkiem narciarskim, uważa się, że jest to ojczyzna zimowej turystyki alpejskiej. Miejsce to zawsze wyprzedzało czas, ponieważ jedna z pierwszych kolejek linowych w Alpach zaczęła funkcjonować właśnie w Sankt Moritz. Dzięki temu narodziła się tam również branża turystyki zimowej. St.Moritz znajduje się około 200 km od Zurychu, najbliższego międzynarodowego lotniska.

155 km tras narciarskich; 24 wyciągi narciarskie; 6,5 km najdłuższa trasa

Lech, Austria

Uzdrowisko zyskało popularność w ubiegłym stuleciu, kiedy w tej okolicy odbywały się coroczne zawody biathlonowe. Lech to kolebka ferii narciarskich w Alpach, ośrodek jest stale unowocześniany, powstają nowe stoki a istniejące udaje się powiększać, powstają snowparki i tory rurowe. Lech jest drogim i luksusowym ośrodkiem narciarskim, który jest uwielbiany przez wielu celebrytów i przedstawicieli austriackiej arystokracji. Restauracje w Lechu oferują ekskluzywne dania tradycyjnej kuchni górskiej. Znajduje się tu również sala koncertowa, w której goście mogą podziwiać występy światowej sławy gwiazd.

302 km tras narciarskich; 88 wyciągów; 9 km najdłuższa trasa

 

Tomasz Koczot, Luxury Boutique

 


Instagram / #Luxuryboutiquemagazine