Enter your search keyword or phrase and press enter.

13 grudnia, 2021

Jak stylowo nosić marynarkę w kratę?

Jak stylowo nosić marynarkę w kratę?

Potrzeba czasu i doświadczenia w kompletowaniu codziennej garderoby, by każdy mężczyzna mógł czuć się dobrze w ubraniach, które zakłada. I choć nie każdemu od razu udaje się w dobry sposób powiązać wszystkie elementy stylizacji, a następnie złożyć w udany zestaw, to istnieją reguły, których po prostu trzeba przestrzegać.

W męskiej garderobie nigdy nie powinno zabraknąć kilku ważnych klasyków ułatwiających dbanie o nienaganny wizerunek. Mowa tutaj o skórzanych półbutach, białej koszuli, prostych jeansach oraz chinosach, czy swetrze w kolorze szarym lub granatowym. Dopełnieniem tego kunsztownego zestawu powinny być również marynarki, przynajmniej jedna w wersji jednokolorowej, na poważniejsze okazje oraz model w kratę, który będzie można włożyć zarówno na spotkanie biznesowe, jak i w dni, kiedy wybieramy delikatny casual.

Marynarką w kratę można dowolnie uzupełnić zestaw klasycznych ubrań oraz nowoczesnych spodni w modnym kolorze, połączonych z luźniejszym polo. Ten typ marynarki stał się ulubionym elementem garderoby współczesnego gentlemana, jak również eleganta, czy wielbiciela miejskiego szyku. A co warto wiedzieć o kracie, gdy wybiera się ją do swojej garderoby?

Rodzaje krat na męskiej marynarce. Jaki motyw Ty wybierzesz?

Krata to krata, stwierdzi większość mężczyzn, nieprzyzwyczajonych do nadawania jej odpowiednich nazw. A jednak warto wiedzieć, że nie każda krata jest taka sama, a wręcz przeciwnie. Na przestrzeni wieków powstało mnóstwo różnorodnych rodzajów, po to, by móc odróżnić wzór na każdym modelu. Jednym z najbardziej rozpoznawanych wzorów będzie kratka księcia Walii, czyli glencheck. Tworzą ją wąskie pionowe i poziome linie, które przecinają się na tkaninie przeplatanej drobną pepitką. Glencheck umieszcza się na stonowanym tle, często np. biało-czarnym, a na nią nakłada dużą kratę tzw. overcheck. Innym znanym rodzajem kraty na marynarce będzie chociażby tartan, jeden z najbardziej szkockich wzorów, jaki można sobie wyobrazić. Powstaje z regularnie rozstawionych, przecinających się linii z prostokątnym oknem.

Jeszcze jednym ciekawym rodzajem kraty będzie także windowpane, którą tworzą szeroko rozstawione, przecinające się pod kątem prostym pasy.

Masz już swojego faworyta? Sięgnij po określone modele, by zobaczyć wybrany rodzaj kraty na sobie: https://milermenswear.com/kategoria/marynarki.

Z czym łączyć marynarkę w kratę? Wybierz odpowiednią koszulę

Aby mieć pewność wyboru stylistycznie perfekcyjnego zestawu ubrań, sięgnij po koszulę, która będzie w jednym kolorze. Zasada jest prosta: do kraty najlepiej pasuje gładki materiał, bez ozdobników. Tutaj sprawdzą się praktycznie wszystkie warianty koszul w jednym kolorze: od bieli, po modny granat, a także elegancki sweter wykończony w bardzo prostej tonacji.

Manewruj dołem takiej stylizacji. Na luźniejszą okazję włóż jeansy i brązowe obuwie skórzane, na formalne spotkanie chinosy oraz czarne półbuty. Oczywiście nie trzymaj się sztywno tej reguły, o finalnym wyborze zadecyduj na podstawie posiadanej marynarki.

Jeśli w dalszym ciągu masz wątpliwość, który z modeli marynarek w kratę wybrać, to mamy dla Ciebie małą podpowiedź. Z reguły zaleca się mężczyznom o jasnej karnacji korzystanie z delikatnych i dość jasnych kolorów, zaś tym o ciemnej karnacji zaleca się wybór garderoby o dokładnie przeciwnym zabarwieniu. Jeśli potrzebujesz więcej wskazówek, a szukasz wsparcia fachowców, to zajrzyj tu: https://milermenswear.com/

Na stronie znajdziesz mnóstwo wartościowych porad i propozycji modnych stylizacji.

 


Instagram / #Luxuryboutiquemagazine