Enter your search keyword or phrase and press enter.

20 grudnia, 2021

PODRÓŻOWANIE W LUKSUSIE. CO DAJE LOT W KLASIE PREMIUM

PODRÓŻOWANIE W LUKSUSIE. CO DAJE LOT W KLASIE PREMIUM

Podróżowanie samolotem pierwszą klasą to marzenie wielu pasażerów klasy ekonomicznej, zwłaszcza tych, którym podczas długiego lotu cierpną nogi. Któż podczas podróży nie chciałby położyć się wygodnie w łóżku sącząc drinka i wpatrując się w ekran najwyższej jakości telewizora? Przestrzeń, smaczne jedzenie i doskonała, personalna obsługa kusi do wydania większych pieniędzy i dołączenia do grona tych wybranych. Co daje nam lot w klasie premium?

Narodziny klasy premium

Jak wszyscy wiemy, podróżowanie samolotem było pierwotnie luksusową przygodą tylko dla zamożnych. W pierwszych samolotach pasażerskich nie było rozróżnienia między pierwszą klasą a klasą ekonomiczną. Po II wojnie światowej, po zwiększeniu zasięgu samolotów pasażerskich i pojemności kabin, przemysł lotnictwa cywilnego wszedł w erę powszechności lotów, a Brytyjczycy jako pierwsi zaproponowali podział kabin pasażerskich na klasy.

Szef British Airways Marshall zadał pytanie: „Dlaczego nie wydzielić ekskluzywnej przestrzeni w kabinie, aby przyciągnąć więcej zamożnych ludzi?” Tak więc British Airways uruchomiły Club Class w swojej flocie dalekodystansowej. Płaskie siedzenie wpisało się w konsumencki trend branży lotniczej. Leżenie na płasko jest najbardziej podstawowym wymogiem by zmienić doświadczenie lotu.

Czym wyróżnia się klasa premium

Chociaż pierwsza klasa nie lata szybciej niż klasa ekonomiczna, cena jest nieporównywalnie wyższa. Wiele osób wciąż nie rozumie, na czym polega klasa premium. Tylko dlatego, że siedzenia są szersze, posiłki w samolocie są bardziej zaawansowane, a stewardesy bardziej uważne?

Jeśli nie czujesz specyficznej ekscytacji z latania w klasie premium, możesz nie rozumieć za co płaci się tak duże pieniądze. Latanie to długa i nudna rzecz. W pewnym sensie kabiny pierwszej klasy wpasowują się w estetykę klasy zamożnej. Największą zaletą pierwszej klasy nie jest oczywiście tylko wygodne siedzenie. Leżenie to dopiero pierwszy krok, lecz bardzo ważny. Poczucie prawdziwego komfortu szytego na miarę. Na przykład kabiny pierwszej klasy Swiss Airlines i Austrian Airlines są standardowo wyposażone w regulowany system napełniania poduszek, który można elastycznie dopasować do ciała pasażera. Nawet stopień miękkości i twardości siedziska można regulować samodzielnie.

Niektórzy wygrywają dzięki przemyślanemu i drobiazgowemu projektowi, jak na przykład kabina pierwszej klasy Lufthansy. Niemiecki styl projektowania, znany ze starannej pracy, podziwiany jest za wygospodarowanie przestrzeni do przechowywania. Oprócz komfortu, pierwsza klasa zapewnia również prywatność, którą cenią bogaci ludzie. Jest to niezwykle ważne dla celebrytów i znanych osób.

Co jeszcze decyduje o standardzie pierwszej klasy

Klasa premium to nie tylko różnica w siedzeniach, od samego początku lotu wszystko jest inne. Na przykład pokój VIP pierwszej klasy ma wydzieloną strefę odpoczynku, a nawet oddzielną łazienkę i specjalny korytarz VIP do wejścia na pokład.

Linie lotnicze Zjednoczonych Emiratów Arabskich wprowadziły w 2003 roku koncepcję „apartamentu”. Każde miejsce ma osobne przesuwane drzwi. Później inne linie lotnicze zaczęły podążać tym tropem, kabiny pierwszej klasy są często półotwarte lub nawet całkowicie zamknięte. Zamknięty boks ma kompletny zestaw udogodnień, takich jak prywatny mini bar, specjalna toaletka, szafa i inne cuda, o których nawet nie pomyślisz. Pierwsza klasa Emirates wygląda jak pokój hotelowy.

Singapore Airlines wprowadziły na rynek podwójne łóżko Sky już w 2008 roku. Dwa niezależne apartamenty można połączyć tworząc najbardziej przestronne łóżko na niebie.

Ponadto personalizacja i wysokiej klasy obsługa gastronomiczna jest oczywiście niezbędna w pierwszej klasie. Dla smakoszy cieszenie się jedzeniem na dużych wysokościach to świetna rzecz. Każda linia lotnicza ma oryginalne danie sezonowe szefa kuchni, zaprojektowane specjalnie dla kabin pierwszej klasy. Kawior jest standardem dla przystawek pierwszej klasy wielu linii lotniczych. Nie przegap doskonałych win, tutaj znajdziesz najlepsze wina z wyższej półki. Musisz wiedzieć, że na wysokości 10 000 metrów, wina a szczególnie wina mocno owocowe będą smakować lepiej. Najdroższym alkoholem w branży lotniczej jest bez wątpienia znakomity koniak linii UAE Airlines, którego cena jednostkowa przekracza 700 USD za butelkę.

Dla kogo jest klasa premium

Kabina pierwszej klasy to nie tylko większe wygody, za nią kryje się efekt „luksusu”, przekroczenie bariery niedostępności – symbol tożsamości i smaku, sposób na życie. Niektórzy ludzie latają pierwszą klasą, aby mieć okazję porozmawiać z bogatymi i znanymi osobistościami.

Czy to oznacza, że ​​klasa ekonomiczna nie jest premium? Oczywiście, że nie. Dwie kabiny są oparte na potrzebach różnych ludzi i odzwierciedlają wartość psychologiczną różnych konsumentów. Na przykład właściciel IKEA jako jeden z najbogatszych ludzi w Europie podróżował klasą ekonomiczną. Najsłynniejszą plotką o znanych osobach w kabinie samolotu jest ta dotycząca Billa Gates’a, który ma podróżować tylko w klasie ekonomicznej. Inni światowej sławy bogacze, uwielbiają latać pierwszą klasą, gdyż klienci, których poznają w pierwszej klasie, mogą zapewnić im ogromne korzyści biznesowe.

Przy okazji następnego lotu zastanów się czy nie skorzystać z podniebnego apartamentu z podwójnym łóżkiem i własnym barem. Być może klasa premium jest właśnie dla Ciebie.

 


Instagram / #Luxuryboutiquemagazine