Enter your search keyword or phrase and press enter.

2 stycznia, 2022

JAK URZĄDZIĆ DOM IMPREZ, KTÓRYCH NIKT NIE CHCE OPUŚCIĆ

JAK URZĄDZIĆ DOM IMPREZ, KTÓRYCH NIKT NIE CHCE OPUŚCIĆ

Przeglądając kolorowe magazyny lub oglądając w telewizji może się wydawać, że nie kosztuje to żadnego wysiłku, ale przygotowanie miejsca, gdzie szampan i kawior królują przez całą noc, gdzie wszyscy bawią się w swoich wieczorowych sukniach aż do następnego dnia, a muzyka tworzy doskonały nastrój, zbliżając do siebie ludzi jest nie lada sztuką.

Co jest niezbędne  w domu, aby sprawić, że twoje przyjęcia pozostaną niezapomniane? Oto kilka wskazówek:

Muzyka

Technika dźwięku przestrzennego zaszła tak daleko w ostatnich latach, że nie musisz mieć gigantycznych głośników, które zajmują wiele miejsca, aby uzyskać piękne brzmienie w całym domu. Zdecyduj się na ładne głośniki wbudowane w ściany, które pozwolą, aby zarówno łagodna, jak i pompująca krew w żyłach muzyka rozchodziła się po całym domu, podwórku i basenie.

Muzyczna atmosfera oznacza również możliwość zorganizowania kilku jam sessions. Najlepsze marki bębnów do Twojego pokoju rozrywki mogą mieć nazwy, o których wcześniej nie słyszałeś, takie jak Yamaha, Gretsch i Canopus.

Istotną rzeczą przy wyborze zestawu perkusyjnego, kilku gitar i głośników do domu, w którym imprezy są codziennością, jest jednak trwałość i polot. Chcesz, aby wszystkie instrumenty i sprzęty muzyczne przyciągały wzrok i słuch ludzi i wytrzymały trochę ostrej zabawy.

Powiew przestrzeni

Jeśli oglądałeś choć jeden program o ulepszaniu domu, słyszałeś wyrażenie „otwarty układ pomieszczeń”. Dom imprezowy jest uosobieniem miejsca, które tego potrzebuje. Chcesz, aby wszyscy czuli, że gdziekolwiek są, znajdują się w środku akcji. Jeśli urządzasz remont przed powitaniem tłumów, wyburz wszystkie ściany, które nie są nośne, aby zmieścić jak najwięcej osób i aby podczas imprezy nie było zbyt ciasno.

Stwórz nisze i zakamarki dla uzyskania większej prywatności, tak by gościom, jeśli tylko będą chcieli, noce płynnie przechodziły w poranki. Upewnij się, że pokoje są wypełnione przytulnymi miejscami do leżakowania, oknami, które otwierają się na świeże nocne lub poranne powietrze, oraz udogodnieniami, które sprawiają, że ludzie chcą zostać dłużej.

Systemy oświetleniowe

Niech żyje oświetlenie z możliwością ściemniania! Oświetlenie tworzy atmosferę, która może sprawić, że ludzie poczują się wyeksponowani lub wręcz przeciwnie, bedą czuli intymność i swobodę. Upewnij się, że wszystkie Twoje wybory sprzętu oświetleniowego są przemyślane przez architekta i zapewniają niską, średnią lub wysoką intensywność światła, w zależności od sytuacji i emocji towarzyszących przyjęciu.

Wszelkie lampy lub inne źródła światła powinny być idealnie rozmieszczone, aby nie były podatne na stłuczenia lub przewrócenie, a także były piękne i wyglądające jak stworzone do pomieszczeń, w których się znajdują.

Nie zapominaj o znaczeniu naturalnego światła, duże okna z atrakcyjną ramą i świetliki sprawią, że Twój dom będzie doświetlony światłem zewnętrznym.

Żywność i napoje

Twoja kuchnia jest niezwykle ważna, dlatego powinna znajdować się w centralnym miejscu, a jadalnia powinna być łatwo dostępna. Goście na imprezie pragną jedzenia i napojów przez cały czas, a te powinny być zawsze na wyciągnięcie ręki.

Zbadaj możliwości umieszczenia zewnętrzych barów, a jeśli masz basen, poproś o umieszczenie w nim swim-up baru dla tych gorących letnich dni, kiedy nikt nie chce wyjść z wody.

Zrób to po swojemu

W sumie to twój dom, imprezy bedą jeszcze ciekawsze, jeśli umieścisz w nim swój osobisty akcent, który goście pamiętać będą długo po imprezie. Uczyń go wyjątkowym, niezapomnianym w porównaniu do wszystkich innych. Coś czego nikt inny nie ma, a co sprawi, że ludzie będą mówić o świetnej imprezie od jej zakończenia, aż do początku kolejnej.

 


Instagram / #Luxuryboutiquemagazine