Enter your search keyword or phrase and press enter.

14 stycznia, 2022

WYBIERASZ SIĘ NA MAJORKĘ? KOLACJA W SCHWAIGER XINO’S W PALMIE TO KUSZĄCE DOŚWIADCZENIE FINE DININGU

WYBIERASZ SIĘ NA MAJORKĘ? KOLACJA W SCHWAIGER XINO’S W PALMIE TO KUSZĄCE DOŚWIADCZENIE FINE DININGU

W grudniu zostaliśmy zaproszeni przez Gerharda Schwaigera, jednego z najznakomitszych nazwisk na międzynarodowej scenie kulinarnej, do zrecenzowania jego sławnej restauracji na dachu w Palma de Mallorca, Schwaiger Xino’s.

Uhonorowany dwiema gwiazdkami Michelin za nieustającą kreatywność i pomysły podczas 19-letniej kariery, Gerhard oferuje teraz gościom kuszące nowe wersje dań z zupełnie nowym podejściem.

Po wyjściu z windy, która zabrała nas na dach, restauracja wyglądała zachęcająco dzięki swojemu intymnemu, industrialnemu i szykownemu wystrojowi.

Po wejściu do restauracji zanim zostaliśmy zaprowadzeni do naszego stolika, zostaliśmy poproszeni o pokazanie naszego certyfikatu Covid i o zdezynfekowanie rąk – zapewniając bezpieczeństwo wszystkim gościom.

Nowoczesne wnętrze w odcieniach ciemnej szarości i ciepłego drewna z nastrojowym oświetleniem było bardzo zachęcające, a obok stołów znajdował się mały dodatkowy stolik, na którym można było położyć torebkę i telefon – uroczy akcent utrzymujący porządek w zgodzie z industrialnym wystrojem i ciepłą atmosferą restauracji.

Przy naszym stoliku wita nas Cristina Pérez Paíno, „The Boss”, która przybyła na wyspę na zaproszenie szefa Schwaigera, aby przez osiem lat szkolić się u boku samego szefa, a następnie udała się do Niemiec, aby doskonalić swoje umiejętności w renomowanej, wyróżnionej dwiema gwiazdkami Michelin restauracji Tantris. To właśnie tam szlifowała swoją wiedzę przed powrotem na Majorkę i rozpoczęciem pracy w branży hotelarskiej jako sommelier i maître d’.

Po rejsie po Morzach Południowych na pokładzie luksusowego jachtu jako Chief Steward, gdzie była do dyspozycji najbardziej wymagających klientów 24 godziny na dobę, wróciła do swojego punktu wyjścia, aby wraz z szefem kuchni Schwaiger zainicjować nowy projekt znany jako Schwaiger Xino’s.

I to widać….jej profesjonalizm i doświadczenie oraz dbałość o najdrobniejsze szczegóły przez jej wysublimowany zespół sprawiły, że poczuliśmy się naprawdę wyjątkowo. Poświęcili czas na powitanie i poinformowanie nas o pięciodaniowym menu degustacyjnym, którym mieliśmy się delektować, oraz o winach, które będą łączyć z każdym daniem, zapowiadając to czym będziemy się już niedługo zachwycać.

Pięciodaniowe menu degustacyjne, do którego zostaliśmy zaproszeni, było niczym innym jak kulinarną ucztą.

Naszym pierwszym daniem był marynowany tuńczyk ze szczypiorkiem, białą cebulą, zielonymi oliwkami i kawiorem z pstrąga, sparowany z wspaniałym I.G.P.3 Riberas – Las Fincas 2020 z Bodegas Chivite. Następnie wyśmienite przegrzebki z żółtymi pomidorami, pietruszkowym ravioli i sosem cytrynowym w połączeniu z D.O. Somontano – Enate 234 2020 od Bodega Alto Aragón.

Na trzecie danie podano nam soczystą polędwicę cielęcą i policzek z brukwią, grzybami i sosem z białego pieprzu, do tego D.O. Ca. Rioja – Marqués de Riscal Reserva 2016 z Bodegas Herederos Marqués de Riscal.

A na zakończenie tego wspaniałego menu degustacyjnego zaproponowano nam ser La Peral marynowany w cydrze i musztardzie figowej, podany z chlebem orzechowym i sparowany z D.O. Jerez-Xéréz-Sherry – Cream by Fernando de Castilla, oraz wspaniale przyrządzony mus czekoladowy z mandarynkami i kremem z białej czekolady, a ten pyszny deser sparowano z D.O. Málaga – Molino Real „Mountain Wine” 2014 by Vinos Telmo Rodríguez.

Na koniec chcielibyśmy wyrazić uznanie dla Stefana Brunnera. Pomimo zaledwie 26 lat, Stefan ma bogate doświadczenie w kuchni najsłynniejszych restauracji Austrii, Anglii i Majorki. Bogata, nowoczesna marka tradycyjnej kuchni Stefana jest odzwierciedlona w każdej jego kreacji, wraz z wpływem jego rodzinnej Austrii. Po dwóch latach pracy u boku Cristiny i Gerharda w legendarnej restauracji Tristán, Stefan tworzy część nowego projektu Schwaiger Xino’s wnosząc swoją miłość do gotowania, oferując dania pełne śródziemnomorskiego ducha.

Schwaiger Xino’s ma wszystko – dania, które są ucztą dla oka i wysokiej klasy rozkoszą dla podniebienia, serwowane przez doskonały zespół, który jest pełen pasji i profesjonalny, w minimalistycznym i nowoczesnym otoczeniu, co sprawia, że posiłek w Schwaiger Xino’s jest wykwintny.

Już nie możemy się doczekać naszej kolejnej wizyty w lecie, aby cieszyć się wspaniałym tarasem na dachu i ich popisowym daniem – Panamera z 5 zmysłami:

Bulion wykonany ze słynnej wołowiny Wagyu, polędwicy i czarnej trufli z Hiszpanii. Ravioli z selera, grzyby Enoki, delikatny groszek, ciasto francuskie nadziewane szynką Jabugo, szczypiorek i przepiórcze jajko w złotym chlebie. Ten bulion to czysta moc i jest sercem tego dania, przygotowanego z najbardziej luksusowych składników na świecie.

Danie inspirowane nowym Porsche Panamera i cytatem Ferdynanda Porsche:

„Budujemy samochody, których nikt nie potrzebuje, ale każdy chce mieć”.

I to doskonale definiuje Schwaiger Xino’s: nie musisz koniecznie jeść kolacji w Schwaiger Xino’s, ale każdy z pewnością powinien ją zjeść!

Napisali Eva Lopez i Patrick Van Tolhuyzen
Luxuria Lifestyle

A: Cami de la Vileta, 39, 2a planta, 07011 Palma
T: +34 971 66 68 19
E: Rezerwacje
W: Schwaiger

 


Instagram / #Luxuryboutiquemagazine