Enter your search keyword or phrase and press enter.

12 lutego, 2022

Wady i zalety kredytu samochodowego – to musisz wiedzieć!

Wady i zalety kredytu samochodowego – to musisz wiedzieć!
Zakup jakiegokolwiek pojazdu bardzo często wiąże się z koniecznością zaciągnięcia określonego zobowiązania. W dzisiejszych czasach z różnych względów już naprawdę niewiele osób kupuje samochody za gotówkę. Wielu osób myśląc o finansowej pomocy stawia na leasing, aczkolwiek jest inne rozwiązanie, które na przestrzeni lat urosło w sile. Mowa oczywiście o kredycie samochodowym, które charakteryzuje się wieloma zaletami. Jak się możesz jednak domyślić, każdy medal ma dwie strony, także ma on również swoje wady. Co warto wiedzieć na ten temat?

Kredyt samochodowy – co to jest?

Kredyt samochodowy to nic innego jak jedno z popularniejszych rozwiązań, na które decydują się osoby zamierzające zakupić nowy pojazd. Słowo pojazd jest w tym wypadku bardzo istotne, gdyż świadczenie do pozwala sfinansować nie tylko zakup samochodu, a także skutera, ciężarówki, motocykla, a nawet motorówki. Kto może zdecydować się na kredyt samochodowy? Każda osoba, która zamierza zakupić pojazd nowy, a także używany. Samo świadczenie może zostać zaciągnięte zarówno w jednym z banków, jak i autoryzowanym salonie samochodowym. Czym różni się kredyt samochodowy od gotówkowego? Najważniejszą różnicą jest cel, na jaki zostaną przeznaczone pieniądze. W przypadku prezentowanego rozwiązania może to być wyłącznie pojazd. Z kolei kredyt gotówkowy pozwala otrzymać fundusze, które nie mają określonego przeznaczenia.

Jakimi zaletami charakteryzuje się kredyt samochodowy?

  • Niski koszt. W porównaniu do kredytu gotówkowego samochodowy charakteryzuje się znacznie niższym kosztem. Jest to spowodowane tym, że bank w przypadku pożyczki na zakup pojazdu stosuje odpowiednie zabezpieczenia, które ograniczają ryzyko.
  • Wysoka kwota zobowiązania. Oczywiste jest to, że wszystko zależne jest od zdolności kredytowej klienta, aczkolwiek ostateczna kwota kredytu może sięgnąć nawet miliona złotych.
  • Długi okres finansowania. Rozłożenie spłaty pożyczki może sięgnąć nawet 10 lat, co dla wielu osób jest ogromną zaletą. Efektem tego są nieduże raty miesięczne.
  • Wybór wariantu spłaty. Zobowiązania mogą być opłacane w ratach równych lub malejących. Istnieje także możliwość wykorzystania tak zwanej raty balonowej.
  • Możliwość zakupu nowych i używanych pojazdów. Nie jest tajemnicą, że preferowane są nowe samochody, aczkolwiek nic nie stoi na przeszkodzie, aby kredyt samochodowy został udzielony także na auto używane.

Wady kredytu samochodowego – to musisz wiedzieć!

  • Niezbędne zabezpieczenia. Jednym z popularniejszych zabezpieczeń, jakie stosują banki w przypadku kredytu samochodowego, jest przewłaszczenie oraz zastaw rejestrowy. W związku z tym, jeśli bierzesz pożyczkę na pojazd, bank będzie widniał w jego dowodzie rejestracyjnym. Z racji tego, że będzie on współposiadacze samochodu, sprzedaż auta bez wiedzy banku nie będzie możliwy.
  • Konieczne ubezpieczenie AC. Obowiązkowe ubezpieczenie AC z cesją praw na bank mówi, że jeśli dojdzie do zniszczenia lub kradzieży samochodu, ubezpieczyciel wypłaci pieniędzy bankowi.
  • Formalności. Ilość dokumentów, jakie będziesz musiał dostarczyć do banku, w przypadku gdy zdecydujesz się na kredyt samochodowy, jest naprawdę spora.

 


Instagram / #Luxuryboutiquemagazine