Enter your search keyword or phrase and press enter.

26 marca, 2022

THE ELE COLLECTION – BIŻUTERIA Z PRZESŁANIEM

THE ELE COLLECTION – BIŻUTERIA Z PRZESŁANIEM

Andy Hogg, założyciel i dyrektor zarządzający The Bushcamp Company, wpadł na pomysł Kolekcji Słoni i wprowadził ją od pomysłu do realizacji. Słonie są ważną częścią życia Mfuwe Lodge; każdego roku słonie przechodzą przez Reception, aby dostać się do dzikiego drzewa mango na dziedzińcu, a uhonorowanie i ochrona tych łagodnych olbrzymów zawsze były bliskie sercu Andy’ego.

Kolekcja ELE narodziła się z chęci ochrony słoni i dzikich zwierząt, przy jednoczesnym wspieraniu lokalnych społeczności, dając jednocześnie kupującym biżuterię i trwałą pamiątkę.

Wszystko zaczęło się od tego, że Andy zobaczył dwuwymiarowy wisiorek w kształcie słonia i pomyślał, że ktoś powinien zaprojektować trójwymiarowy. Zaczął szkicować to o czym pomyślał, a następnie zabrał pomysł do projektanta biżuterii z RPA, aby ten wykonał prototyp. Andy dopracował koncepcję i tak powstała Kolekcja Ele!

Kolekcja rozrastała się przez lata. Zaczęło się od srebrnych wisiorków Ele, w trzech rozmiarach, z oczkami z diamentów lub szmaragdów. Obecnie kolekcja biżuterii powiększyła się o złote wisiorki. W ofercie znajdują się również kolczyki i bransoletki, zarówno bransoletki jak i mankiety. Możemy również wykonać przedmioty na zamówienie (białe złoto, różowe złoto, szafirowe oczy itp.).

Produkty te są unikalne dla The Bushcamp Company. Kolekcja jest dobrze wykonana, w dobrej cenie i idealna zarówno na zwykłe, jak i oficjalne okazje. Duże wisiorki mają masę około 23 g złota lub srebra próby 925.

Kolekcja wykracza obecnie poza biżuterię. Mamy linię odzieży, w tym t-shirty i czapki, a także breloki do kluczy – wszystkie wykorzystujące wzór Kolekcji Ele.

Produkty sprzedajemy w naszym sklepie z biżuterią w Mfuwe Lodge, a także wysyłamy je do klientów na całym świecie. Biżuteria została zakupiona przez klientów z całego świata – z Europy, Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii.

Istotą tego projektu jest fakt, że ze sprzedaży zbierane są fundusze na ochronę słoni w Parku Narodowym South Luangwa oraz na własny program The Bushcamp Company Commit to Clean Water.

Przez wiele lat The Bushcamp Company wspierała Conservation South Luangwa, lokalną organizację pozarządową, która zajmuje się między innymi patrolami i działaniami antykłusowniczymi na terenie Parku Narodowego South Luangwa. Zbiórka Ele umożliwiła nam kontynuację i wzmocnienie tego wsparcia.

Program „Zaangażuj się w czystą wodę” koncentruje się na wykonywaniu otworów wiertniczych (studni głębinowych) w lokalnych społecznościach. Od początku programu wywierciliśmy prawie 200 otworów, z których każdy zapewnia świeżą wodę pitną dla prawie 300 osób dziennie. Odwierty te miały znaczący wpływ na codzienne życie użytkowników: nie muszą już pokonywać dużych odległości do rzek i strumieni, często napotykając po drodze hipopotamy i słonie, a nad samą rzeką – krokodyle. Nie muszą już narażać swojego zdrowia, pijąc niebezpieczną wodę z rzeki; odwierty są wystarczająco głębokie, aby zapewnić czystą wodę pitną i odporność na suszę. Ponadto taki dostęp do wody oznacza, że dzieci mogą pozostać w szkole i nie są wysyłane do zbierania wody dla rodziny.

Firma Bushcamp bardzo ściśle współpracuje z lokalnymi wójtami i sołtysami w kwestii umiejscowienia odwiertów, tak aby uzyskać lokalne wsparcie i „akceptację”, co prowadzi do lepszej długoterminowej opieki i konserwacji odwiertów.
Kupując przedmiot z kolekcji Ele, nabywca ma świadomość, że nie tylko posiada przedmiot z kolekcji Ele, ale także pomaga dzikim zwierzętom i mieszkańcom Doliny Luangwa!

 


Instagram / #Luxuryboutiquemagazine