Enter your search keyword or phrase and press enter.

25 czerwca, 2022

5 MODOWYCH WSKAZÓWEK, JAK UZYSKAĆ ŚWIEŻY LETNI WYGLĄD

5 MODOWYCH WSKAZÓWEK, JAK UZYSKAĆ ŚWIEŻY LETNI WYGLĄD

Letnie upały sprawiają, że dobór odpowiedniego ubrania często sprawia kłopot.  Wystarczy zwykła nieuwaga podczas doboru ubrań, a możesz czuć się jak osoba zamknięta w przenośnej łaźni parowej. Jeśli jednak wszystko będzie dobrze dobrane, z pewnością będziesz przyciągać uwagę, gdziekolwiek się znajdziesz.

Oto kilka modowych wskazówek, które warto zastosować tego lata, aby wyglądać świeżo.

1. Noś ubrania w jasnych kolorach

Pora letnia jest często gorąca, co uniemożliwia noszenie kilku warstw ubrań, tak jak w zimie czy jesienią. Zamiast długiego płaszcza lub innych grubych i obcisłych ubrań, radzimy wybrać takie, które odbijają promienie słoneczne, a nie je pochłaniają.

Dobrze sprawdzą się białe stroje, ponieważ odbijają promienie słoneczne i nie nagrzewają się. Ponadto należy rozważyć koszule zapinane na guziki, aby zapewnić lepszą cyrkulację powietrza wokół ciała.

2. Wybierz koszulę bez rękawów lub z luźnymi rękawami

Zimą ubierasz się tak, aby zrobić dobre wrażenie i ochronić się przed zimnem. Latem te cele ulegają zmianie. Celem letniego ubioru powinno być zrobienie dobrego wrażenia przy jednoczesnym zapewnieniu optymalnego przepływu powietrza.

Oczywiście, aby osiągnąć ten drugi cel, nie musisz ubierać się całkowicie bez ramiączek. Możesz rozważyć bluzki typu tank top, które są przyjazne dla środowiska i idealne na sezon letni, bluzki z rękawem pufa, bluzki z krótkim rękawem, koszulki na guziki, camis bez rękawów – wszystko, co jest szykowne i zapewnia przepływ powietrza.

3. Nie noś obcisłych ubrań

Lato to zły czas na noszenie obcisłych ubrań ze względu na upał. Obcisłe spodnie, dżinsy i inne rodzaje obcisłej odzieży należy zastąpić luźną alternatywą, aby zapewnić sobie chłód latem. Typowe przykłady luźnej odzieży to:

4. Unikaj jeansu

Czy jesteś miłośniczką dżinsów? Jeśli tak, to być może latem będziesz musiała rozważyć tymczasową zmianę swoich upodobań.

Materiał dżinsowy jest dość ciężki, co sprawia, że nie nadaje się na porę roku, w której upały są na porządku dziennym. Oprócz dżinsu, na lato nie nadają się także dżinsy ze stretchu ani skinny jeans.

Zamiast nich warto wypróbować lekkie spodnie z bawełny lub lnu. Są atrakcyjne i przewiewne. Jeśli już musisz wybrać dżins, rozważ dżinsy z szerokimi nogawkami, które zapewnią przepływ powietrza.

5. Wybieraj oddychające tkaniny

Sezon letni to nie jest czas, w którym chodzisz w stroju przylegającym do ciała jak Spiderman. Dla własnego komfortu musisz zrezygnować z noszenia nylonowych materiałów, które nie są oddychające, ponieważ mają tendencję do zatrzymywania potu przy skórze.

Sprawdź metki, aby wiedzieć, który materiał jest oddychający, a który nie. Jeśli jest to 100% len, bawełna lub jedwab, możesz śmiało nosić tę bieliznę. Jeśli jednak jest wykonana z syntetyków, takich jak nylon, spróbuj czegoś innego.

Podsumowanie

Ubierając się na lato, ważne jest, abyś brał pod uwagę estetykę i swoją wygodę. Nie zakładaj ubrań, które są atrakcyjne, ale niewygodne. W ten sposób wprawdzie uda Ci się przyciągnąć wzrok, ale jednocześnie narazisz na szwank swój komfort. Twoim celem powinno być zachowanie równowagi. Powyższe wskazówki pomogą Ci to osiągnąć.

 


Instagram / #Luxuryboutiquemagazine