Enter your search keyword or phrase and press enter.

31 lipca, 2022

JAK SPĘDZIĆ LETNI WEEKEND W CAMBRIDGE

JAK SPĘDZIĆ LETNI WEEKEND W CAMBRIDGE

Cambridge, ta nazwa elektryzuje wszystkich pragnących studiować na prestiżowej uczelni. Cambridge to nie tylko uczelnia, to również ciekawe miasto, w którym warto spędzić weekend.

W Wielkiej Brytanii jest niewiele miast tak historycznych, prestiżowych i ikonicznych jak Cambridge. Ma reputację jednego z najpiękniejszych miast w Wielkiej Brytanii i szczyci się mnóstwem atrakcji i aktywności, które możesz podjąć. Jakie są więc najlepsze atrakcje, z których można skorzystać w Cambridge latem?

Ogrody i tereny na zewnątrz

Jednym z powodów, dla których Cambridge jest tak pięknym miejscem do odwiedzenia latem, jest wiele ogrodów i terenów zielonych, które można zwiedzać. Naturalny krajobraz wtapia się w miasto, które rozlewa się wzdłuż rzeki Cam. Tutaj zawsze z łatwością można znaleźć zieloną przestrzeń, w której można usiąść, zrelaksować się i obserwować świat. Ogrody Botaniczne w Cambridge zajmują 40 akrów i z łatwością można spędzić w nich cały dzień – znajdują się w odległości 5 minut spacerem od dworca kolejowego.

Architektura i kolegia uniwersyteckie

Cambridge nie byłoby tym, czym jest, gdyby nie prestiżowe środowisko akademickie, o czym świadczy fakt, że jest domem dla 30 koledżów. Wiele z nich jest zabytkowych i wartych zobaczenia, więc wycieczka do Cambridge musi obejmować odwiedzenie kilku głównych atrakcji, takich jak King’s College, Pembroke College, Trinity College i Corpus Christi College.

Rzeka Cam

Rzeka Cam to ikoniczna część miasta, płynie przez jego samo serce tworząc piękną scenerię. Pływanie wzdłuż rzeki Cam jest istotną czynnością w cieplejszych miesiącach roku, ponieważ może być fantastyczną zabawą, możesz zobaczyć wiele atrakcji miasta z unikalnej perspektywy. Jest to również świetny sposób spędzania czasu z partnerem, ponieważ może być bardzo romantycznie, poza tym to  dobra zabawa dla rodziny lub grupy przyjaciół.

Muzea i galerie sztuki

Cambridge jest wspaniałym miejscem do spędzania czasu na świeżym powietrzu latem, ale może się zrobić gorąco, kiedy zwiedza się je przez cały dzień! Świetnym sposobem na ucieczkę od upału jest zwiedzanie różnych muzeów i galerii. W całym mieście, jest wiele wartych odwiedzenia, w tym Sedgwick Museum of Earth Sciences, które słynie ze swoich dinozaurów i skamielin, a także Fitzwilliam Museum, w którym znajdują się wspaniałe kolekcje sztuki wraz z przyjaznymi dla dzieci zajęciami dostępnymi dla młodszych członków grupy.

Cambridge to jedno z najlepszych miast w Wielkiej Brytanii, które naprawdę ożywa w cieplejszych miesiącach roku. Mam nadzieję, że ten post da Ci kilka pomysłów i zachęci Cię do wycieczki tego lata z przyjaciółmi, rodziną, partnerem lub po prostu skłoni Cię by samemu udać się w to magiczne miejsce.

 


Instagram / #Luxuryboutiquemagazine