Enter your search keyword or phrase and press enter.

26 sierpnia, 2022

Jak urządzić uroczystą kolację?

Jak urządzić uroczystą kolację?

Uroczysta kolacja to idealna okazja, aby spotkać się z przyjaciółmi i rodziną, a także świętować wspólnie specjalną okazję. Jeśli chcesz przygotować wyjątkowe przyjęcie, te wskazówki pomogą Ci dodać odrobinę luksusu do całego wydarzenia.

Zrób rozeznanie wśród gości

Planując przyjęcie, należy wcześniej sprawdzić wszelkie wymagania dietetyczne lub alergie pokarmowe Twoich gości. Serwowanie wegetariańskich lub wegańskich dań nie musi przyprawić Cię o ból głowy, jeśli odpowiednio wcześniej sprawdzisz i przetestujesz pomysły na przepisy.

Zastanów się, jakiego rodzaju jedzeniem może przypaść do gustu Twoim gościom, uwzględniając porę roku, sezonowość, a nawet pogodę. Jeśli gotowanie dla dużej grupy gości jest dla Ciebie stresujące, dobrze jest przyrządzić danie, które znasz lub odbyć kilka prób przed samym dniem przyjęcia.

Wybierz motyw przewodni kolacji

Motyw przewodni może zmienić Twoje przyjęcie w coś niezwykłego. Zapraszając gości, poinformuj ich wcześniej o temacie przyjęcia, aby mogli przyjść odpowiednio ubrani. Wykorzystaj również motyw przewodni do dekoracji kuchni oraz salonu. Tematyczne menu z jedzeniem i napojami, w odpowiedniej oprawie sprawi, że Twoja kolacja będzie naprawdę niezapomniana.

Użyj najlepszej zastawy stołowej

Luksusowa kolacja oznacza, że ​​nadszedł czas, aby odłożyć wyszczerbione talerze lub niedopasowane sztućce i kupić najlepszą zastawę stołową lub zainwestować w nowe dodatki. Zastawa stołowa nie musi być droga, aby dobrze wyglądać. Proste białe talerze i miski sprawią, że Twoje jedzenie będzie bardzo dobrze wyeksponowane.

Zatrudnij szefa kuchni

Jeśli nie masz ochoty spędzać wieczoru w kuchni, warto wynająć na tę okazję profesjonalnego szefa kuchni. Zrób rozeznanie wśród prywatnych kucharzy w Twojej okolicy i spotkaj się z nimi wcześniej, aby omówić jak przyjęcie ma wyglądać – jak chcesz je zorganizować i co podać.

Użyj dobrych naczyń kuchennych

Jeśli wolisz gotować samodzielnie, ważne jest, aby do każdego posiłku użyć odpowiednich naczyń. Na przykład użyj woka do smażenia, zamiast zwykłej patelni, a bambusowej maty do rolowania, jeśli chcesz zrobić sushi. Odpowiednie narzędzia kuchenne są bardzo ważne, a użycie ich zrobi ogromną różnicę.

Podaj różne napoje

Serwowanie różnych napojów gościom sprawi, że Twoje przyjęcie będzie wyjątkowe. Wino jest tradycyjnie podawane na przyjęciach, ale nie wszystkim się to podoba, a wiele osób nie pije alkoholu lub może nie być w stanie, z różnych powodów. Upewnij się, że masz alternatywne wybory, takie jak piwo bezalkoholowe, soki owocowe lub klasyczne koktajle bezalkoholowe. Jeśli nie masz pewności, co lubią Twoi goście, możesz poprosić ich, aby przynieśli swoje propozycje, a Ty wystarczy, że zapewnisz wino stołowe i wodę gazowaną.


Instagram / #Luxuryboutiquemagazine