Enter your search keyword or phrase and press enter.

4 września, 2022

Czym jest styl lagom w aranżacji wnętrz?

Czym jest styl lagom w aranżacji wnętrz?

Styl lagom, pochodzący ze Skandynawii, dotyczy zarówno sposobu życia, jak i wystroju wnętrz. Filozofia promuje celebrowanie codzienności, czerpanie z życia radości, a jednocześnie funkcjonowanie w równowadze, harmonię oraz ekologiczne podejście do życia. W przestrzeniach urządzonych w tym stylu zauważyć można wiele motywów naturalnych. Przestrzeń zaaranżowana jest tak, aby było komfortowo i harmonijnie. Ani nie za dużo, ani nie za mało.

Spójność i nawiązanie do natury

W apartamencie w stylu lagom zauważymy spójność w aranżacji wnętrz. Nie ma tutaj przepychu, a wszystko sprawia wrażenie niezwykle wygodnej i komfortowej przestrzeni do mieszkania. Kolory są stonowane, a elementy dekoracji nawiązują do natury. Dominują meble wykonane z naturalnych materiałów, takich jak drewno, kamień, wiklina czy rattan. Prędzej zauważymy tutaj przedmioty z duszą niż nowoczesne technologiczne urządzenia. Wnętrza powinny być wypełnione światłem zarówno naturalnym, jak i tym sztucznym, ale klimatycznym i ciepłym. Oświetlenie gra tutaj ważną rolę.

 

Salon, kuchnia i sypialnia w stylu lagom  

W centralnym punkcie mieszkania, w salonie, nie może zabraknąć komfortowej kanapy z poduszkami, która pomieści wszystkich domowników. Tuż obok niej jest idealne miejsce na kawowy stolik, półkę wypełnioną książkami czy rattanową lampę. Przechodząc do kuchni, zauważymy duży stół z litego drewna i fronty kuchennych szafek w naturalnym kolorze, bez zdobień czy rzeźbień. W stylu lagom idealnie prezentuje się kuchenny parapet wypełniony świeżymi kwiatami i ziołami, a na stole kosz pełen owoców i warzyw. Do sypialni warto wybrać drewniane, proste łóżko i szafki nocne. Nad nim świetnie będą prezentować się minimalistyczne grafiki i obrazy.

Filozofia lagom to balans i równowaga widoczne w aranżacji wnętrz. Jeśli szukasz nowego stylu do swojego przyszłego lub obecnego mieszkania, polecamy konsultacje w Vilea Design. Skontaktuj się z nami, a my chętnie doradzimy Ci w kwestii nowej odsłony Twoich wnętrz.

Oferty nieruchomości w różnych stylach znajdziesz w agencji nieruchomości luksusowych Vilea Property Boutique.

E: biuro@vilea.pl
T: +48 602 206 111


Instagram / #Luxuryboutiquemagazine