Enter your search keyword or phrase and press enter.

26 października, 2022

CARTIER – JEDNA Z WIODĄCYCH, ŚWIATOWYCH MAREK LUKSUSOWYCH ZEGARKÓW I BIŻUTERII

CARTIER – JEDNA Z WIODĄCYCH, ŚWIATOWYCH MAREK LUKSUSOWYCH ZEGARKÓW I BIŻUTERII

Marka Cartier to synonim otwartości, precyzji i niezwykłego kunsztu jubilerskiego. Wzory wyróżniają się pięknym designem, a ich charakterystyczny wygląd rozpoznawalny jest na światowym rynku dóbr luksusowych. Od lat kreatywność i najwyższa jakość wykonania wpisują w DNA tej marki.

Biżuteria Cartier uwielbiana jest przez wszystkich, a sama marka jest zdecydowanie jedną z najbardziej poszukiwanych na świecie. Luksusowa biżuteria, zegarki, zapachy, galanteria skórzana i akcesoria łączą wyjątkowy kunszt i savoir-faire z ponadczasową elegancją, pięknem i klasą.

Firma została założona w Paryżu w 1847 roku przez mistrza Louisa-François Cartiera. Zaledwie kilka lat później, kiedy księżniczka Matylda, kuzynka cesarza Napoleona III, po raz pierwszy kupiła dzieło jubilerskie Cartiera, marka została wprowadzona do paryskiego społeczeństwa i międzynarodowej elity tamtych czasów. W 1898 roku do firmy dołączył Louis Carter, wnuk założyciela. Zaledwie rok później odegrał on kluczową rolę w rozwoju marki, otwierając kultowy butik Cartiera przy Rue De La Paix.

W 1902 roku brat Louisa, Pierre Cartier, otworzył butik marki w Londynie przy Burlington Street 4, co zbiegło się z koronacją króla Edwarda VII. Dwa lata później Cartier otrzymał swój pierwszy królewski certyfikat, stając się wówczas oficjalnym dostawcą wielu dworów królewskich, w tym m. in. Hiszpanii, Syjamu (dzisiejsza Tajlandia), Rosji i wielu innych. Nazwany został wtedy „Królem Jubilerów, Jubilerem Królów”.

Dziś Cartier ceniony jest za kunszt i wygląd swoich wyrafinowanych zegarków na rękę. Pierwszy taki nowoczesny zegarek powstał w 1904 roku. Louis Cartier zaprojektował go dla swojego przyjaciela – brazylijskiego lotnika Alberto Santosa-Dumonta, który podczas lotu nie był w stanie oderwać rąk od steru i korzystać z zegarka kieszonkowego. Był to moment, w którym narodził się kultowy model Santos.

W 1909 roku Pierre Cartier otworzył pierwszy butik w Stanach Zjednoczonych, a konkretnie w Nowym Jorku na prestiżowej Piątej Alei.
Cartier rozwija swoją markę zapraszając do współpracy wizjonerów oraz inspirując się różnorodnością świata i kultur. Nie boi się przełamywania schematów. Od biżuterii Love Bracelet po zegarki Juste un Clou oraz Tank lub Santos, marka tworzy ikoniczne modele, które mają ponadczasowy urok.

Precyzja wykonania i doskonały kunszt rzemieślniczy widoczne są na pierwszy rzut oka. W Cartier wszystko zaczyna się od kamienia. Jubilerzy i projektanci dbają o to, aby uwydatnić piękno każdego kamienia poprzez wysublimowany projekt, użycie najszlachetniejszych materiały oraz kierując się wizją, która przyświeca marce.

Dziś Cartier należy do Grupy Richemont. Marka jest obecna na całym świecie, w 60 krajach poprzez sieć flagowych salonów oraz butików, autoryzowanych partnerów detalicznych i online.

Kredyty fotograficzne i prawa autorskie:
© Cartier

Paul i Henriette © Cartier
Julia Gorbaczenko © Cartier

Odwiedź stronę:

Cartier® jubiler i zegarmistrz od 1847 r.


Instagram / #Luxuryboutiquemagazine