Enter your search keyword or phrase and press enter.

10 grudnia, 2022

W LECH ZÜRS SEZON NARCIARSKI JUŻ SIĘ ROZPOCZĄŁ

W LECH ZÜRS SEZON NARCIARSKI JUŻ SIĘ ROZPOCZĄŁ

Tradycyjny a zarazem innowacyjny – jeden z najlepszych terenów narciarskich na świecie. Arlberg jest nie tylko kolebką narciarstwa alpejskiego, ale charakteryzuje się także najwyższej klasy ultranowoczesną infrastrukturą narciarską: 87 kolejek linowych i wyciągów zabiera narciarzy na górę, zanim będą mogli zjechać na nartach z ponad 300 kilometrów tras narciarskich. Sezon zimowy w Lech Zürs rozpoczął się w piątek, 2 grudnia 2022 r. Umożliwiają to zimowe temperatury i spadły już śnieg, a także ekipy naśnieżające i stokowe, które obecnie pracują przez całą dobę.

Lech Zürs jest częścią terenu narciarskiego Ski Arlberg, który z wyciągami i kolejkami linowymi w St. Anton, St. Christoph, Stuben, Warth i Schröcken oferuje ponad 300 km tras zjazdowych. Jest to największy połączony teren narciarski w Austrii i jeden z pięciu największych na świecie. Sezon zimowy w Lech Zürs rozpocznie się w piątek, 2 grudnia 2022 roku.

Arlberg jest uważany za kolebkę narciarstwa alpejskiego: w Zürs w 1937 r. otwarto pierwszą kolejkę linową w Austrii. Kolejka linowa Galzigbahn w St. Anton była pierwszą kolejką linową w Austrii przeznaczoną do jazdy zimą. W dzisiejszych czasach nowoczesna infrastruktura zapewnia miłośnikom sportów zimowych szybki i komfortowy wjazd w góry. Przedsiębiorstwa kolejowe Lech, Oberlech i Zürs zainwestowały ponad 2,3 miliona euro w różne innowacje na sezon zimowy 2022/23.

Szczególną atrakcją jest aplikacja Ski Arlberg. Po zainstalowaniu na smartfonie służy jako przewodnik i obejmuje rozległy teren narciarski. Zawiera szczegółowe informacje o pogodzie i śniegu oraz aktualne informacje na przykład o kolejkach linowych, wyciągach i trasach narciarskich. Za pomocą systemu nawigacji aplikacji Ski Arlberg użytkownicy mogą również planować własne trasy, aby zapewnić idealny dzień na stoku, ustawiając punkty początkowe, przystanki pośrednie i miejsce docelowe. Dzięki zintegrowanej funkcji śledzenia można również rejestrować legendarne tory narciarskie, takie jak „RUN of FAME”, „Der Weisse Ring” i kultowy wyścig narciarski „The White Thrill” (w tym pomiar prędkości) i automatycznie brać udział w zawodach.

Kupno karnetu narciarskiego Ski Arlberg jest łatwe: można go kupić online za pośrednictwem sklepu internetowego. Wyjątkowe przeżycia zimowe w największym ośrodku narciarskim Austrii można również podarować kupując bon online na stronie www.skiarlberg.at.

Ci, którzy wolą być poza trasami, mogą również cieszyć się zimą w Lech Zürs, ponieważ jest to prawdziwa przystań dla freeriderów. „Sprawdź swoje ryzyko – praktyczne szkolenie z bezpieczeństwa” koncentruje się na bezpieczeństwie poza wyznaczonymi trasami. Przez cały sezon zimowy najważniejsze treści są przekazywane praktycznie i bezpłatnie przez lokalnych ekspertów w ramach trzech modułów szkoleniowych: „Przygotowanie”, „Ograniczanie ryzyka” oraz „Postępowanie w razie wypadku” – ważnych treści uczą praktycznie i bezpłatnie lokalni eksperci. (www.checkyourrisk.ski).

Zapaleni narciarze biegowi mogą poszaleć na 27 kilometrach tras w Lech Zürs. Czy to na lodowisku w Lech, czy na naturalnym lodowisku w Zürs, zima Arlberg jest wyjątkowo piękna także podczas jazdy na łyżwach.

Zimą 2022/23 dużo się dzieje

W grudniu 2022 roku Adwent zawita do Lecha Zürsa. Od jarmarków adwentowych i parady Dzieciątka Jezus po adwentowe śpiewy i czytania, powietrze będzie pełne emocji w okresie poprzedzającym Boże Narodzenie.

W dniach 7-18 grudnia 2022 r. „Arlberg Weinberg event” po raz kolejny zaprosi smakoszy, winiarzy i miłośników wina do Lecha Zürsa. Dzięki wyśmienitym przysmakom kulinarnym Lech Zürs został okrzyknięty „Światową Wioską Smakoszy” (wiodące restauracje w Lech Zürs otrzymały łącznie 54 nagrody Gault&Millau), więc mądrym posunięciem było ustanowienie nowych standardów poprzez stworzenie wyjątkowej kultury winiarskiej . Wszystko to zaowocowało wydarzeniem „Arlberg Weinberg”, które po raz pierwszy odbyło się w 2015 roku. Na ponad 25 wydarzeniach wszystko kręci się wokół znakomitych win i doskonałego jedzenia.

W dniach 8-11 grudnia w Lechu w centrum uwagi będzie networking. W ramach „Horizont Winter Summit” przedstawiciele marketingu, reklamy i mediów spotkają się, aby omówić najnowsze wiadomości z branży.

Wreszcie, 21 stycznia 2023 r. podczas legendarnego wyścigu „Der Weisse Ring” („Biały pierścień”), w którym ponad 1000 sportowców zmierzy się w pojedynku między zawodowcami i amatorami, na porządku dziennym będzie czysta przyjemność z wyścigów. Wszyscy muszą pokonać 22 kilometry i 5500 metrów podjazdów i zjazdów. Trasa obejmuje sześć szlaków narciarskich, które łączą Lech, Zürs, Zug i Oberlech. Dwa dni wcześniej, 19 stycznia 2023 r., narty zostaną nasmarowane na „REMUS Team Challenge”, który odbędzie się jako supergigant na Flexenarena w Zürs. Jako nagrodę specjalną, 20 najszybszych zawodników wyścigu REMUS otrzyma preferencyjne miejsce startowe w wyścigu „Biały Pierścień”.

Jeśli chcesz ścigać się na komputerze lub smartfonie, powinieneś zapoznać się z grą Austrian Ski Game. W tej grze miłośnicy narciarstwa ścigają się wirtualnie, aby pobić swój rekord życiowy lub pokonać innych narciarzy na trzech trasach – w tym na White Ring w Lech Zürs.

Podróżuj do Lech Zürs w sposób zrównoważony

Dzięki codziennym połączeniom kolejowym z Zurychu, Wiednia i Monachium do stacji w Langen i St. Anton am Arlberg goście mogą podróżować do Lech Zürs z wielu miejsc bez konieczności korzystania z samochodu. Regularne autobusy dowożą wczasowiczów i gości z dworców kolejowych prosto do miejsca zakwaterowania. Usługi transferowe, takie jak te świadczone przez „Arlberg Express”, które oferują usługi wahadłowe i prywatne wycieczki z okolicznych lotnisk w Austrii, Niemczech i Szwajcarii, można również rezerwować elastycznie.

Aby zobaczyć całą stronę Turystyki Lech Zürs, kliknij tutaj.

 


Instagram / #Luxuryboutiquemagazine