Enter your search keyword or phrase and press enter.

17 grudnia, 2022

3 WAŻNE CZYNNIKI DO ROZWAŻENIA PRZY ZAKUPIE LUKSUSOWEGO PREZENTU

3 WAŻNE CZYNNIKI DO ROZWAŻENIA PRZY ZAKUPIE LUKSUSOWEGO PREZENTU

Święta Bożego Narodzenia już za tydzień.

Jest jedna podstawowa zasada, która obowiązuje niezależnie od tego, czy jesteś kimś, kto planuje zakupy prezentów z wyprzedzeniem, czy czeka z tym do ostatniej chwili: należy znaleźć prezent, który będzie odpowiednio dopasowany do twoich bliskich. Wszyscy chcemy zdobyć najlepsze prezenty dla naszej rodziny, najlepszych przyjaciół i partnerów – tych, którzy znaczą dla nas tyle co cały świat.

Mówi się, że w Święta prezent zawsze trzeba dać i jest to prawda, ale to nie znaczy, że prezenty zawsze muszą być drogie, takie, których znalezienie wymaga dużo czasu, lub luksusowe. Możesz sprawić, że proste prezenty będą wyglądać luksusowo, jeśli zainwestujesz w nie czas. Jest kilka rzeczy, które należy rozważyć przed podjęciem decyzji o zakupie luksusowego prezentu.

Co sprawia, że luksusowy prezent jest odpowiedni?

Wybór odpowiedniego prezentu nie zawsze jest prosty. Prawdopodobnie chcesz, aby był on praktyczny i najlepiej wykonany na zamówienie. Musi on trafiać w gusta odbiorców, a my musimy powstrzymać się od narzucania swoich preferencji.

Trzeba też wiedzieć, jak odpowiednio dobrać go do okazji, do stopnia przyjaźni, bliskości, jaką mamy z osobą, dla której prezent jest przeznaczony. A potem zastanowić się nad naszymi finansami, czy mamy wystarczający budżet, by kupić upragniony prezent.

Dawanie prezentów, które są zbyt drogie nie zawsze jest eleganckie, ponieważ ryzykujesz, że odbiorca będzie czuł się źle, jeśli miał w planie ci się odwdzięczyć. Prezent o takim charakterze można podarować tylko osobom, co do których jesteś pewien, że sobie tego życzą. Nie można podarować luksusowego prezentu komuś, kto chciałaby dostać coś podobnego, ale nie może sobie na to pozwolić. Spowoduje to tylko problemy w relacji z tą osobą.

Określ poziom intymności

Im bardziej intymny jest twój związek z kimś, tym więcej pieniędzy czujesz, że musisz wydać na bardziej unikalny, kreatywny, specjalny i luksusowy prezent. Chcesz, aby bliski ci człowiek czuł się kochany i doceniany.

Ogólnie rzecz biorąc, wskazane jest, aby unikać dawania mebli, elektroniki lub czegoś podobnego, ale jeśli twoja matka potrzebuje drogiego odkurzacza, to dlaczego nie? Drogi, elegancki odkurzacz może również być uznawany za luksusowy prezent.

Ogólna wytyczna jest taka, że im mniej wiemy o danej osobie, tym lepiej kupić prezent mniej indywidualny, który może się spodobać wielu osobom. Unikaj dawania prezentów, które są nadmiernie dziwaczne lub niezwykłe, takie jak ręcznie wykonane lampy lub żywe grafiki.

Nie zawsze musi być oryginalny

Unikaj dawania prezentów, które są nadmiernie unikalne lub dziwne. Niekoniecznie to, co uszczęśliwia Ciebie, uszczęśliwi również osobę obdarowaną. Zawsze staraj się wyobrazić sobie siebie w sytuacji drugiej osoby.

Dawaj bardziej normalne prezenty osobom, którym brakuje pewności siebie. Przykładem mogą być luksusowe zestawy obiadowe, naczynia, etc., czyli prawdopodobnie najmniej osobowościowe prezenty.

Trzeba wcześniej uzgodnić drogie prezenty

Dając prezenty o dużej wartości, najlepiej skonsultować je z odbiorcą, aby nie popełnić bęłdu.

Aby podać prosty przykład: Powiedzmy, że od miesięcy patrzysz na drogą torebkę w czerwonym kolorze i marzysz o jej posiadaniu. Bliski członek rodziny dowiedział się, że chcesz tę torbę, ale nie wie, że konkretnie chcesz ją mieć w kolorze czerwonym.

Zdecydował więc, że chce zrobić Ci niespodziankę i kupić torebkę w kolorze pomarańczowym. Torebka ci się podoba i jesteś zadowolony z otrzymanego prezentu, tylko że chciałeś, aby była czerwona. Bez koordynacji i porozumienia istnieje szansa, że obdarowany będzie rozczarowany lub będzie czuł się nieswojo prosząc o zmianę lub zatrzymując coś, co mu się nie podoba.

Dawanie jest sztuką i wymaga dobrego smaku, zdrowego rozsądku, prostoty i empatii, a także wrażliwości na styl. Nawet sposób wręczania prezentu ma swoje zwyczaje.

Prezent musi być wyrazem naszych uczuć do obdarowanego i nie może sprawiać mu dyskomfortu.


Instagram / #Luxuryboutiquemagazine