Enter your search keyword or phrase and press enter.

19 stycznia, 2023

HOTEL KÖSSLERHOF ST ANTON AM ARLBERG – LUKSUSOWY DOM Z DALA OD DOMU

HOTEL KÖSSLERHOF ST ANTON AM ARLBERG – LUKSUSOWY DOM Z DALA OD DOMU

Śnieg i góry oraz świeże czyste powietrze, to idealne warunki, które pozwalają oczyścić umysł i przynieść poczucie wolności.

Mieliśmy niesamowite szczęście w połowie grudnia 2022 roku, że zostaliśmy zaproszeni na kilka dni do wspaniałego 4-gwiazdkowego hotelu Kösslerhof w St Anton am Arlberg w  Austrii. Hotel jest dogodnie położony zaledwie dwie minuty spacerem od stoków narciarskich. Lokalizacja pozwala na wygodny dojazd do centrum miasta, dzięki bardzo dobrej komunikacji autobusowej. W centrum miasta znajdują się dziesiątki pięknych sklepów, kawiarni i restauracji wartych odwiedzenia.

Hotel jest autentyczny i zachwycający, a o butikowy charakter dba zarządzająca nim rodzina. Rodzinna i przyjazna, ciepła i gościnna, a przy tym zapewniająca relaks atmosfera jest najważniejszą cechą Kösslerhof. Dbałość o szczegóły w głównej jadalni i w pokojach hotelowych była oszałamiająca, a wysokiej jakości materiały, delikatne oświetlenie i ciepłe kolory tworzyły przytulną, domową atmosferę luksusu.

Gdy przyjechaliśmy i zameldowaliśmy się, nadszedł „czas na herbatę” – przywitała nas piękna ekspozycja herbat i ciastek, najbardziej pożądanych po naszej podróży z Londynu do St Anton przez Zurych.

Po rozpakowaniu się i zwiedziliśmy miasto.  Jest to typowo osobliwe i stylowe miasto z klasycznymi butikami narciarskimi i wieloma innymi sklepami i punktami usługowymi.

Wróciliśmy do Kösslerhof akurat na nasz gastronomiczny 5-daniowy posiłek wieczorny, to była nasza atrakcja każdej nocy i każdego wieczoru. Próbowaliśmy wielu wspaniałych dań, a szef kuchni stworzył jedne z najsmaczniejszych potraw jakie jadłam. Były trzy zestawy przystawek, a następnie wybór dwóch dań głównych i deseru, wszystko popijane polecanymi winami, idealnie dopasowanymi do potraw, lub napojami bezalkoholowymi.

Hotel ma prawdopodobnie najbardziej luksusową strefę spa, spośród wszystkich 4-gwiazdkowych hoteli, który odwiedziliśmy, dbałość o szczegóły w całym hotelu jest niewiarygodna. Spa posiada podgrzewane fotele na podczerwień, aby złagodzić bóle jakie dokuczają narciarzom po powrocie ze stoków, saunę, sanarium i piękny pokój wypoczynkowy z miękkimi puszystymi kocami i wspaniałym widokiem na góry. Możesz również zarezerwować masaż, jeśli czujesz taką potrzebę po ciężkim dniu na stoku.

Pokoje są przestronne i dobrze zaprojektowane, z jednymi z najwygodniejszych łóżek, w jakich kiedykolwiek spaliśmy, z miękkimi jak puszyste chmury kołdrami. W kabinie prysznicowej znajduje się ogromny prysznic, a ręczniki i kapcie były dostarczane w nadmiarze. Mieliśmy również balkon z bajecznymi widokami na góry.

Nasz sprzęt narciarski był przechowywany w piwnicy, łatwo dostępnej z parkingu i głównej recepcji, dzięki czemu nasz był suchy i gotowy na następny dzień pełen zimowych wrażeń. Można również pojechać na nartach do miasta i dojechać do głównych wyciągów, ale trasy są oblodzone w zimne poranki, zanim słońce zacznie delikatnie roztapiać zmarzniętą powierzchnię.

Każdy nasz dzień rozpoczyna wspaniałe śniadanie kontynentalne z jajkami gotowanymi według własnego uznania, różnorodne soki, herbata i kawa. Następnie czekała nas pięciominutowa przejażdżka autobusem do miasta, kilka godzin jazdy na nartach, a potem zasłużony obiad w jednej z wielu górskich restauracji, których jest tu kilkadziesiąt.  Możesz wybrać jedną z nich w zależności od tego, czy potrzebujesz szybkiego hot-doga i frytek, czy też wykwintnego posiłku, wszystko jest na miejscu. Po obiedzie może jeszcze trochę jazdy na nartach i powrót do hotelu na świeżo upieczone ciasta i ciasteczka, potem wizyta w spa i w saunie, aby złagodzić bóle, a na koniec wykwintna kolacja i łóżko.

Muszę dodać, że stoki są dobrze utrzymane, wyciągów jest wiele, a trasy są wspaniałe, choć mogą być trochę trudne.

A:   Mooserweg 1, 6580 St. Anton am Arlberg, Austria
T:   +43 5446 2918
W:  Hotel Kösslerhof
E:   Bookings

Social media

Instagram
Facebook

Written for Luxury Boutique by Debbie Stone

 


Instagram / #Luxuryboutiquemagazine