Enter your search keyword or phrase and press enter.

11 marca, 2023

3 SPOSOBY NA PRZEKSZTAŁCENIE DOMU W IDEALNE PRYWATNE ZACISZE

3 SPOSOBY NA PRZEKSZTAŁCENIE DOMU W IDEALNE PRYWATNE ZACISZE

Nie zawsze trzeba daleko podróżować, aby cieszyć się odrobiną luksusu. Twój dom najprawdopodobniej kryje wiele wspaniałych sposobów na to, by poczuć się jak we własnym, małym, spokojnym schronieniu od codzienności. Wystarczy, że sobie to wyobrazisz. W tym artykule możesz poznać kilka przydatnych wskazówek, dzięki którym każda część Twojego domu będzie jak w ulubionym kurorcie.

Umebluj swój dom tak, aby reprezentował Twoje ulubione miejsce na wakacje

Czy masz to jedno szczególne miejsce na wakacje, którego po prostu nie możesz pozbyć się z pamięci? Cóż, dlaczego nie przenieść tych wspomnień z powrotem do domu i stworzyć wystrój inspirowany przez najbardziej ukochane wakacyjne miejsce? Istnieje wiele różnych sposobów, aby odtworzyć klimat i stworzyć swój własny, niepowtarzalny domowy azyl.

Znajdziesz tu inspiracje z całego świata. Na przykład możesz przekształcić swój dom w willę w stylu południowoeuropejskim z relaksującymi odcieniami ziemi – zwłaszcza beżem i brązem – ciepłym drewnem i lnianymi zasłonami. Możesz wybrać bardziej wystawne sofy i łóżka, aby stworzyć idealną przestrzeń do relaksu. Możesz również zamienić drewno na bambus, aby stworzyć klimat bardziej inspirowany wschodem. Wykorzystaj pamiątki z wakacji i różne mniejsze dekoracje z miejsca wypoczynku, aby przybliżyć świat, do którego zmierzasz wracać.

Pozwól sobie na kilka dodatkowych luksusów

Wiele osób postrzega wakacje jako świetną okazję do zafundowania sobie dodatkowych atrakcji. Ale kto powiedział, że musisz się ograniczać? Jeśli masz wystarczająco dużo miejsca, możesz na przykład zainstalować mały bar z półkami, stołkami barowymi i ladą barową, aby stworzyć wrażenie ulubionego baru koktajlowego w miejscu, które odwiedziłeś. Jeśli jesteś amatorem wina, możesz zakupić chłodziarkę do wina, aby zawsze mieć kilka swoich najbardziej uwielbianych win gotowych kiedy tylko pojawią się goście.

Łazienka to także okazja do dodania odrobiny luksusu. Wanna to pewny sposób na kreowanie dobrego samopoczucia. Możesz też pójść o krok dalej i urządzić swoją łazienkę tak, by wyglądała jak z kurortu. Umieszczając świetlik nad strefą prysznica, stworzysz wrażenie łazienki na świeżym powietrzu, jaką można zobaczyć w bardziej egzotycznych miejscach na wakacjach. Z kilkoma roślinami i świecami zapachowymi, Twoja łazienka stanie się luksusowym, małym azylem.

Przekształć swój ogród w prawdziwą oazę

Ogród to kolejny obszar, który daje niemal nieograniczone możliwości przekształcenia domu w spokojną oazę i pozwala na dalsze korzystanie z życia na świeżym powietrzu. Może to być tak proste, jak ustawienie w ogrodzie hamaka, w którym można się zrelaksować.

Możesz również przekształcić swoje patio w idealne miejsce do organizowania przyjęć i podejmowania przyjaciół i rodziny. Ładny duży kącik wypoczynkowy w połączeniu z kominkiem, tworzy zachęcającą i relaksującą przestrzeń idealną do spotkań towarzyskich.

Aby stworzyć wrażenie oazy, pamiętaj, aby zadbać o zielone otoczenie i umieścić kilka egzotycznych roślin, takich jak małe drzewka oliwne, umieszczone wokół patio lub rośliny takie jak trawa marram, aby pomóc stworzyć plażową atmosferę. Opcją może być również mała palma.

Żadna oaza nie jest kompletna bez wody. Sam jej dźwięk jest kojący. Nawet mała fontanna lub inne rodzaje instalacji wodnych mogą mieć duży wpływ. Co więcej, możesz zintegrować zewnętrzną wannę spa z patio lub stworzyć dla niej oddzielny zaułek, aby wrać myślami do ulubionego miejsca, w których kochasz spędzać wakacje.

 


Instagram / #Luxuryboutiquemagazine