Enter your search keyword or phrase and press enter.

11 marca, 2023

Wembley Park odsłania „Equilibrium”, nową, bezpłatną, publiczną wystawę sztuki autorstwa kobiet z okazji Międzynarodowy Dzień Kobiet

Wembley Park odsłania „Equilibrium”, nową, bezpłatną, publiczną wystawę sztuki autorstwa kobiet z okazji Międzynarodowy Dzień Kobiet

Wembley Park pokazał nową serię publicznych dzieł sztuki z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet. Rozpoczynająca się 8 marca 2023 r. wystawa „Equilibrium” będzie zawierała prace międzynarodowych artystek, przedstawiające poszukiwania równowagi, jedności, harmonii i równości.

Niezwykle popularna, darmowa, plenerowa ścieżka artystyczna w Wembley Park ma reputację odkrywania ważnych kwestii. Poprzednie wystawy obejmowały nominowane do nagrody The Pineapple Award „Figures of Change” z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet w 2022 r. oraz „Visions of Home” – prace ukraińskich artystów oddające potężny hołd ich ojczyźnie.

Kuratorem nowej wystawy „Equilibrium” jest całkowicie kobiecy zespół londyńskiego multidyscyplinarnego studia Acrylicize. Instalacje obejmują cztery kluczowe lokalizacje: Schody Hiszpańskie między Arena Square a stadionem Wembley, plenerową wystawę fotografii na Market Square, cyfrowe ekrany na moście Bobby Moore Bridge, Olympic Way i White Horse Square oraz trzy czerwone budki telefoniczne przy wpisanej do rejestru zabytków OVO Arena Wembley.

Centralnym punktem jest 'Steps for Change’ – cyfrowy projekt na graficznym winylu na Schodach Hiszpańskich. Instalacja zamówiona przez Acrylicize, „Steps for Change” łączy się z tematem ONZ na Międzynarodowy Dzień Kobiet 2023 „DigitALL: Innowacja i technologia na rzecz równości płci”. Projekty na schodach przekazują poczucie równowagi, jednocześnie celebrując siłę kobiet w świecie cyfrowym.

Ta siła jest również celebrowana przez cyfrowe dzieła sztuki wystawione w Wembley Park, których kuratorem jest artysta ruchomych obrazów Zaiba Jabbar. Zaiba wyselekcjonowała wybór prac w różnych formach, obracając prace trzech artystów cyfrowych. Pierwszą z nich jest seria 'Jelly Experiments’ artystki cyfrowej Lucy Hardcastle. 'Jelly Experiments’ to seria eksperymentalnych filmów cyfrowych inspirowanych ideą zawieszonych rzeczywistości i fizycznych iluzji.

Na plenerowej wystawie fotografii w Market Square, w ośmiu dwustronnych lightboxach zaprezentowano prace czterech artystek, eksplorujących tematykę współczesnej kobiecej tożsamości i kultury:
Fotografka Tayo Dekunle bada utowarowienie, fetyszyzację i seksualizację ciał Czarnych kobiet.
Kreatywna Chi Chi Maté Langlah’s celebruje czarne włosy, siostrzeństwo, potężny symbolizm i jedność.
Hiszpańska fotografka Fares Micue bada kwestie przynależności, jedności, równowagi i świadomego wyboru.
Mieszkająca w Wembley fotografka Yasmin Jama bada zestawienia i warstwy zachodniej i kulturowej tożsamości.

Dla budek telefonicznych na Arena Square londyńska artystka Fiona Grady stworzyła specyficzną dla tego miejsca instalację winylową „Sun-Kissed 2023”, w której wykorzystała rytmiczne wzory zmieniających się kształtów i kolorów, aby przekształcić otoczenie zazębiającymi się trójkątami, pozostającymi w równowadze względem siebie. Jej świecące kształty składają się z ciepłych odcieni cytrynowej żółci, tropikalnej pomarańczy, różowej czerwieni i gorącego różu.

Josh McNorton, dyrektor kulturalny, Wembley Park komentuje: „Jesteśmy podekscytowani, że możemy zebrać tak wiele prowokujących do myślenia i inspirujących dzieł sztuki, aby uczcić Międzynarodowy Dzień Kobiet poprzez tę odważną nową kolekcję”.
Jo McLaughlin, starszy kurator, Acrylicize komentuje: 'Praca u boku i kuratorowanie prac tak wielu przełomowych artystek dla Wembley Park’s Spring Art Trail było zaszczytem. Obserwowanie, w jaki sposób każda z nich odniosła się do tematu równowagi w swojej praktyce, pozwoliło nam zbudować publiczny szlak sztuki wypełniony momentami ciekawości, ekscytacji i intrygi na całej długości Wiosennego Szlaku.

O Wembley Park

Wembley Park to najbardziej ekscytująca nowa dzielnica Londynu. Wembley Park, w którym znajdują się już takie obiekty jak OVO Arena Wembley, Troubadour Wembley Park Theatre i Wembley Stadium, bazuje na swojej międzynarodowej reputacji związanej z wydarzeniami muzycznymi i sportowymi, stając się przełomowym miejscem, którego sercem jest kultura, rozrywka i społeczność.

Jako dzielnica, Wembley Park obejmuje ponad 4 700 nowych domów, sklepów i miejsc pracy, a także atrakcyjne przestrzenie publiczne z parkami i ogrodami, publicznymi placami i szerokimi bulwarami, z których mogą korzystać zarówno mieszkańcy, jak i goście. Po zakończeniu budowy, prawie połowa 85-akrowego terenu będzie przestrzenią otwartą i prywatnymi ogrodami, a Wembley Park będzie domem dla największego w Wielkiej Brytanii osiedla typu „Build to Rent” z ponad 6 000 domów, zarządzanych przez Quintain Living.

Trzyhektarowa południowa część siedmiohektarowego Union Park to najnowszy kamień milowy w transformacji Wembley Park, obejmujący zupełnie nowe udogodnienia, takie jak brodzik dla dzieci, plac zabaw, staw, nowe drzewa i rozległe trawniki, a także sprzęt do ćwiczeń na świeżym powietrzu.

Strategia kulturalna Parku Wembley obejmuje całoroczny program bezpłatnych imprez publicznych. Do ostatnich atrakcji należą: International Busking Day, coroczny festiwal muzyczny wspierający występy uliczne; Winterfest, popularny festiwal świateł w Wembley Park; Wemba’s Dream, festiwal występów współprodukowany z Royal Philharmonic Orchestra, która wkrótce przeniesie swoją siedzibę do tej dzielnicy. Rozbudowany program sztuki publicznej ożywia otwarte przestrzenie Wembley Park, a ostatnie zamówienia złożyli JR, Jason Bruges, Mr Doodle, Pref, Miriamandtom, Vivien Zhang i Maser. Nowy, specjalnie wybudowany dom kultury, The Yellow, zapewnia cotygodniowy program bezpłatnych zajęć dla społeczności, od teatru młodzieżowego po indyjski taniec klasyczny.

 


Instagram / #Luxuryboutiquemagazine