Enter your search keyword or phrase and press enter.

7 kwietnia, 2023

Adrian Kołodziej z Luxury Boutique, rozmawia z Aldą Filipe z Palmares Ocean Living & Golf w Algarve

Adrian Kołodziej z Luxury Boutique, rozmawia z Aldą Filipe z Palmares Ocean Living & Golf w Algarve

Palmares Ocean Living & Golf to luksusowy ośrodek w portugalskim Algarve z domami na sprzedaż, butikowym hotelem, 27-dołkowym polem golfowym i restauracją z gwiazdką Michelin – Al Sud – ośrodek przyciągnął znaczną międzynarodową uwagę. Aby dowiedzieć się więcej, rozmawialiśmy z Aldą Filipe, dyrektorem ds. sprzedaży i marketingu Kronos Homes.

Dzień dobry, cieszę się, że udało nam się spotkać by porozmawiać na temat Palmares Ocean Living & Golf. Al Sud ogłosiła właśnie nowe menu na lato 2023. Czy może Pani podzielić się inspiracją, która za tym stoi?

Nowe menu to celebracja najlepszych smaków Algarve. Nasz szef kuchni, Louis Anjos, jest pasjonatem lokalnej oferty kulinarnej. Jego celem jest opowiedzenie historii poprzez produkty z Algarve, łącząc kreatywność z bardzo tradycyjnymi smakami. Wynik jest niesamowity – oferujemy menu składające się z dziesięciu „momentów”, które zabierają gości w prawdziwą gastronomiczną podróż.

Jednym z moich osobistych faworytów z nowego menu jest tuńczyk z ostrygami z ujścia rzeki Alvor. Taras restauracji Al Sud wychodzi na ujście rzeki, dzięki czemu panuje tu piękne poczucie równowagi z naturalnym środowiskiem. To samo dotyczy całego menu – to prawdziwa radość doświadczać innowacji, jakie szef Anjos i jego zespół wnoszą do lokalnych smaków. Kaczka z foie gras, pomarańczą i ryżem carolino z portugalskiego Vale do Sado to kolejny świetny przykład. A deser migdałowy z Algarve z muskatem i rozmarynem jest po prostu wybitny.

Jednym z fascynujących aspektów Palmares jest sposób, w jaki ośrodek łączy architekturę i naturę. Jak udało się to osiągnąć?

To był dla nas kluczowy cel we wszystkim, co zbudowaliśmy, od domu klubowego po indywidualne domy dostępne do kupienia w Palmares. Chodzi o osiągnięcie harmonii pomiędzy oceanem, polem golfowym, otaczającą zielenią i zabudową.

Zespół RCR Arquitectes był wspaniały, pomagając nam to osiągnąć. Istnieją surowe wymagania dotyczące gęstości zabudowy, ograniczeń wysokości i innych. Zespół był również niezwykle uważny, jeśli chodzi o budowanie zgodnie z ramami akredytacji zrównoważonego rozwoju Building Research Establishment Environmental Assessment Method (BREEAM). Widać to we wszystkim, od ekspozycji na światło dzienne i środków oszczędzania wody do wykorzystania naturalnych, odpowiedzialnie pozyskiwanych materiałów podczas procesu budowy.

Kolory i tekstury odzwierciedlają również piękno środowiska naturalnego, zarówno wewnątrz domów, jak i poza nimi. Od bogatej glinianej kolorystyki izolowanego wykończenia Stucco w Apartamentach Signature po kamienne listwy przypodłogowe, harmonia z naturą była najwyższym priorytetem.

Jak Pan sądzi, dlaczego Palmares Ocean Living and Golf przyciągnął tak międzynarodową klientelę?

Mamy teraz w Palmares właścicieli z całego świata, w tym właścicieli stąd w Portugalii, z północnej Europy i z tak daleka jak USA i Kanady. Myślę, że luksus w Palmares stanowi o atrakcyjności, podobnie jak spokój otoczenia. Nasi właściciele mogą tu naprawdę uciec od zgiełku codziennego życia, zapominając o swoich troskach i skupiając się na swoim samopoczuciu.

27-dołkowe pole golfowe w Palmares jest również bardzo popularne wśród naszych międzynarodowych właścicieli. Zostało zaprojektowane przez znanego amerykańskiego architekta Roberta Trent Jonesa Jr, z wyjątkową mieszanką wymagającego terenu i wspaniałych widoków. To wspaniały sposób na utrzymanie kondycji fizycznej przy jednoczesnym korzystaniu ze zdrowej dawki słońca i natury. Oczywiście, restauracja z gwiazdką Michelin na miejscu jest również dużą atrakcją.

Łatwość, z jaką można dostać się do Algarve, pomogła również wielu podróżnym z zagranicy odkryć ten region po raz pierwszy. Można tu przylecieć bezpośrednio z wielu różnych miejsc lub przylecieć do Lizbony, a następnie pojechać do Algarve – to naprawdę piękna droga przez pofałdowane tereny Alentejo.

Dla polskich czytelników ważne jest czy jest możliwość przylotu do Algarve bezpośrednio z Polski.

Tak, absolutnie. Z Warszawy można polecieć bezpośrednio do Faro, które jest głównym lotniskiem w Algarve. Faro jest dobrze zlokalizowane pod względem dostępu do całego Algarve. Palmares Ocean Living and Golf znajduje się około godziny na zachód od lotniska, natomiast jeśli podróżujesz przez mniej więcej ten sam czas na wschód, możesz dotrzeć do granicy z Hiszpanią.

Myślę, że Polacy, którzy odwiedzą Algarve po raz pierwszy, będą zaskoczeni tym, jak wiele jest tu do zrobienia. Portugalia to o wiele więcej niż plaże! Od wystaw sztuki i rzeźb z piasku po wymagające spacery w górach – w Algarve jest wiele do odkrycia.

Jakie opcje nieruchomości mają nabywcy, jeśli chcą mieć drugi dom w Palmares Ocean Living and Golf?

Ośrodek ma coś dla każdego, jeśli chodzi o oferowane nieruchomości. Nasze Apartamenty Signature okazały się bardzo popularne. Mamy dostępne dwa rodzaje apartamentów – z dwoma i trzema sypialniami, z wyjątkowym widokiem na ujście Alvor i Meia Praia, która jest największą plażą w obszarze Lagos.

Apartamenty Signature kosztują od 600.000 euro, natomiast działki pod wille na zamówienie wyceniane są od 1,25 mln euro. Wszystkie domy są budowane w harmonii z naturą, z naciskiem na spokój otoczenia i zachowanie widoków. Do każdego domu dołączamy również roczne członkostwo w klubie golfowym dla dwóch osób.

Po wybuchu wojny w Ukrainie Portugalia i Hiszpania to dla Polaków jedne z najpopularniejszych krajów, w których kupują drugi dom. Czy uważa Pani, że oczekiwania nabywców second home zmieniają się, jeśli chodzi o posiadanie nieruchomości w Portugalii?

Zdecydowanie. Coraz więcej osób odkrywa Portugalię jako miejsce luksusowych podróży. Szczególnie w Algarve udało się połączyć ofertę rodzinnych wakacji z szeregiem luksusowych udogodnień i atrakcji. Dobrym przykładem jest fakt, że nasza restauracja z gwiazdką Michelin tak dobrze przyjęła się wśród turystów. Wizyta w Algarve to już nie tylko dostęp do plaż i uroczych miasteczek. Tak, Polacy i obywatele innych krajów mogą tu nadal zobaczyć wspaniałe miejsca, ale kupujący szukają teraz czegoś więcej, co oczywiście zapewnia Palmares!

Więcej informacji na temat Palmares Ocean Living & Golf:

e-mail: realestate@palmaresresort.com

tel: (+351) 917 766 932

www: https://palmaresliving.com/

Specjalnie dla Luxury Boutique Magazine. Rozmawiał Adrian Kołodziej


Instagram / #Luxuryboutiquemagazine