Enter your search keyword or phrase and press enter.

6 maja, 2023

Czym charakteryzuje się ekskluzywna willa. Wille na sprzedaż w okolicach Warszawy mają wiele zalet.

Czym charakteryzuje się ekskluzywna willa. Wille na sprzedaż w okolicach Warszawy mają wiele zalet.

Szukasz nieruchomości w stolicy i co rusz natrafiasz na wille na sprzedaż? W Warszawie i okolicach znajdziesz wiele tego typu ofert. Zobacz, czym charakteryzuje się ekskluzywna willa i czy spełni wszystkie Twoje potrzeby.

HISTORIA LUKSUSOWYCH WILLI

Pojęcie willi pochodzi ze starożytnego Rzymu, gdzie zamieszkiwali je zazwyczaj najbogatsi obywatele. Nieruchomości typu villa urbana znajdowały się w miastach, jednak zawsze w okolicach parków czy lasów, gdzie mieszkańcy mogli cieszyć się ciszą i spokojem. Villa rustica lub villa suburbana, czyli willa wiejska, była usytuowana pod miastem i przeważnie była dość rozległa, a na jej terenie znajdowały się dodatkowe budynki dla służby. Z kolei nieruchomości typu villa maritima, czyli wille nadmorskie, budowano nad morzem i wyposażano nierzadko w baseny.
Przez kolejne lata obraz willi zmieniał się w zależności od stylu, jaki panował w danym czasie w architekturze. Jednak niektóre kwestie pozostały niezmienne. Obecnie willa również może być położona w mieście, na jego obrzeżach lub na wsi. Wciąż pozostaje prestiżową nieruchomością, na którą nie każdy może sobie pozwolić – głównie ze względu na jej duży metraż, a co za tym idzie, stosunkowo wysoką cenę. Co jeszcze wyróżnia eleganckie rezydencje?

CZYM WYRÓŻNIA SIĘ WSPÓŁCZESNA WILLA?

Duży metraż

Współcześnie willami nazywane są wszystkie duże domy, które mają powyżej 200 m². Na rynku dostępne są też znacznie większe nieruchomości, oferujące powierzchnię nawet 500 m². Wybór zależy w dużej mierze od potrzeb mieszkańców.

Otoczenie

Wille usytuowane są zazwyczaj w zielonych okolicach. Oprócz samej zabudowy, ich właściciele mogą cieszyć się przepięknym otoczeniem w postaci dużego ogrodu. Jeśli chodzi o nowoczesne wille na sprzedaż, Warszawa jest miastem, które oferuje najwięcej ciekawych rozwiązań. W samym centrum znajdziesz je m.in. na Wilanowie. Dużo nieruchomości dostępnych jest także w pobliskich miejscowościach, takich jak chociażby Józefów.

Wysokiej jakości materiały

Eleganckie wille wyróżnia zastosowanie wysokiej jakości materiałów budowlanych oraz wykończeniowych. Większość nieruchomości wykończona jest z użyciem materiałów naturalnych, takich jak drewno czy kamień. Na podłodze często spotkasz drewniane deski, z kolei w kuchni czy w łazience – marmurowe blaty.

Funkcjonalne zagospodarowanie wnętrza

Wnętrza willi są podzielone na strefy dzienną oraz nocną. Na parterze znajduje się duży salon z jadalnią oraz kuchnią, z kolei na piętrze usytuowane są sypialnie z łazienkami. W wielu nieruchomościach każda z sypialni ma prywatną łazienkę oraz garderobę, dzięki czemu każdy z domowników ma swój własny mini apartament na wyłączność.

Dodatkowe udogodnienia i części rekreacyjne

W ekskluzywnych rezydencjach nie brakuje pomieszczeń do rozrywki, takich jak pokoje kinowe, domowe siłownie czy sauny. Jeżeli dom ma piwnicę, można zorganizować w niej małą piwniczkę na wino. W wielu ogrodach znajdują się przydomowe baseny, duże tarasy, a nawet niewielkie lasy, które są idealnym miejscem do relaksu i odpoczynku.

Duży garaż

W obecnych czasach przynajmniej jedno miejsce parkingowe przy domu to podstawa. Szczególnie jeśli jest on usytuowany pod miastem. Eleganckie wille są zwykle wyposażone w wielostanowiskowe garaże, w których można bez przeszkód zmieścić co najmniej 2 samochody.

ZALETY WILLI W OKOLICACH WARSZAWY

Zakup dużej rezydencji nie jest niewątpliwie wyborem dla każdego. Nie mówiąc nawet o kosztach, wiele osób po prostu nie wykorzysta potencjału, jaki oferuje tego typu nieruchomość. Są jednak tacy klienci, dla których willa na sprzedaż w Warszawie lub okolicy będzie wręcz idealna!
Kto doceni zalety willi? Będą to przede wszystkim duże rodziny, chcące zapewnić każdemu domownikowi odpowiedni poziom prywatności. Duża willa spełni oczekiwania rodziców z dorastającymi dziećmi, które potrzebują przestrzeni dla siebie.
Wille w okolicy Warszawy gwarantują jednocześnie bliski dostęp do centrum miasta oraz wysoki poziom prywatności. Podmiejskie nieruchomości sprawdzą się u osób, które uczą się lub pracują w Warszawie, ale popołudniami chciałyby odpoczywać w ciszy i miłych okolicznościach natury. Rezydencja w lesie zapewni dużo spokoju oraz swobody.
Willa z basenem, siłownią lub sauną zagwarantują mieszkańcom wygodę i luksus, jakiego oczekują Klienci poszukujący wyjątkowych, luksusowych nieruchomości. Osoby, dla których ważny jest odpowiedni poziom życia, na pewno docenią oferowane udogodnienia.
Nie musisz mieć również obaw o to, że koncepcja willi nie wpisuje się w Twój gust! Na rynku dostępne są domy utrzymane w różnej stylistyce. Są to zarówno tradycyjne, eleganckie rezydencje, przypominające dawne dworki, jak i nowoczesne budynki parterowe z licznymi przeszkleniami. Zdecydowanie każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie.

WILLE NA SPRZEDAŻ – WARSZAWA I OKOLICE

W Vilea Property Boutique dostępne są eleganckie i atrakcyjne wille na sprzedaż. Warszawa, Józefów, Łomianki czy Konstancin – Jeziorna to tylko niektóre z lokalizacji, jakie można znaleźć w ofercie agencji nieruchomości. Zobacz całą ofertę nieruchomości na sprzedaż i napisz do Vilea po więcej szczegółów

www: vilea.pl
email: biuro@vilea.pl
tel: +48 602206111


Instagram / #Luxuryboutiquemagazine