Enter your search keyword or phrase and press enter.

5 sierpnia, 2023

JAK SZTUCZNA INTELIGENCJA USPRAWNIA ZARZĄDZANIE DOMEM SMART

JAK SZTUCZNA INTELIGENCJA USPRAWNIA ZARZĄDZANIE DOMEM SMART

Wykorzystanie sztucznej inteligencji w inteligentnych domach zmienia jakość naszego życia na nowe sposoby. Dowiedz się, jak inteligentne domy sprawiają, że zarządzanie nieruchomością jest łatwiejsze niż kiedykolwiek.

Jeśli chodzi o luksusowy styl życia, wygoda ma kluczowe znaczenie. W ciągu ostatnich kilku dekad technologia spowodowała, że nasze życie jest prostsze, łatwiejsze i przyjemniejsze. Teraz wkracza ona do naszych domów w zupełnie nowy sposób.

Inteligentne domy są drogą w przyszłość, a Statista już teraz donosi, że przychody na rynku inteligentnych domów osiągną ponad 222 miliardy dolarów do 2027 roku.

Termin „inteligentny” dom odnosi się po prostu do rezydencji wyposażonych w najnowocześniejsze systemy sztucznej inteligencji, które pozwalają właścicielom domów kontrolować ustawienia domowe zdalnie lub za pośrednictwem komputera lub smartfona. Oświetlenie, ogrzewanie i różne urządzenia elektroniczne mogą być sterowane za pomocą systemów, zmniejszając ilość wysiłku wkładanego w zarządzanie domem jednocześnie zwiększając wartość nieruchomości.

Jakie są zalety inteligentnych domów luksusowych?

Wyposażenie domu w sztuczną inteligencję nie jest tylko modne, ale może zaoferować realne, praktyczne korzyści, które sprawią, że twoja rezydencja będzie bezpieczniejsza i łatwiejsza w zarządzaniu.

Główne zalety posiadania inteligentnego luksusowego domu obejmują:

Kontrola urządzeń – systemy inteligentnego domu mogą łączyć się ze sobą w celu łatwiejszego dostępu. Zwykle jest to kontrolowane za pomocą aplikacji na smartfonie i może łączyć i aktywować wszystko, od muzyki po klimatyzację i to, co jest odtwarzane na rodzinnym telewizorze.

Zdalne sterowanie i zarządzanie – Jeśli kiedykolwiek chciałeś wyłączyć światła bez wstawania z łóżka lub upewnić się, że termostat jest ustawiony na przyjemną temperaturę po powrocie do domu, zdalny dostęp do inteligentnych domów jest zdecydowanie dla Ciebie.

Zwiększa wartość domu – sztuczna inteligencja jest uważana za luksusową formę technologii i słusznie. Włączenie technologii inteligentnego domu znacznie zwiększa ogólną wartość nieruchomości.

Sztuczna inteligencja jest klasyfikowana jako luksus, ponieważ jej zakup i wdrożenie może być kosztowne. Jednak biorąc pod uwagę to, co otrzymujemy w zamian, początkowy koszt jest opłacalny.

6 rodzajów technologii inteligentnego domu, z których możesz skorzystać

Sztuczna inteligencja i luksusowe domy doskonale do siebie pasują. Wiele z tych systemów pomaga stworzyć płynną synchronizację między różnymi aspektami domowej rozrywki, bezpieczeństwa i zarządzania, które poprawiają styl życia i ulepszają dom.

Jeśli jesteś zainteresowany tym, jak może wyglądać życie w luksusowym domu ze sztuczną inteligencją, zapoznaj się z tymi sześcioma rodzajami sztucznej inteligencji, które są już zintegrowane z pięknymi domami na całym świecie.

Zwiększone bezpieczeństwo domu

Możesz zaostrzyć środki bezpieczeństwa w domu, wdrażając inteligentny system bezpieczeństwa. Automatyczne kamery monitorujące, monitorowanie w czasie rzeczywistym i wykrywanie ruchu to tylko niektóre z zadań, które może wykonać domowy system bezpieczeństwa AI, z których wszystkie mogą natychmiast zgłaszać się na smartfonie po wykryciu podejrzanej aktywności.

Korzystając z aplikacji, możesz aktywować alarm, wykluczyć strefy, jeśli jesteś w ogrodzie lub wewnątrz domu, uzyskać dostęp do kamer i zarządzać każdym aspektem bezpieczeństwa, bez względu na to, gdzie jesteś na świecie.

Inteligentni asystenci

Prawdopodobnie znasz już wirtualnych asystentów skoncentrowanych na sztucznej inteligencji, takich jak Siri firmy Apple lub Alexa firmy Amazon. Te systemy poleceń i kontroli zostały zaprojektowane tak, aby zarządzanie domem za pomocą sztucznej inteligencji było tak łatwe i naturalne, jak to tylko możliwe, dzięki czemu są dostępne dla osób w różnym wieku.

Dzięki inteligentnym asystentom można regulować oświetlenie, zmieniać temperaturę, otwierać lub zamykać drzwi oraz zmieniać multimedia za pomocą prostych poleceń.

Inteligentne urządzenia kuchenne

Jeśli spędzasz dużo czasu w kuchni, wiesz, jak przydatny i zmieniający życie może być dostęp do zaawansowanych technologicznie urządzeń.

Inteligentne piekarniki lub płyty grzewcze, mogą na przykład regulować własne timery, automatycznie wyłączać się w razie potrzeby, a nawet „powiedzieć” piekarnikowi, aby rozpoczął podgrzewanie określonego dania. Niektóre urządzenia mogą nawet nauczyć się twoich ulubionych przepisów i gotować jedzenie w twoim imieniu.

Możesz także kupić inteligentne lodówki, które śledzą, kiedy kończą się składniki, i ekspresy do kawy, które zaczynają parzyć poranną dawkę kofeiny dokładnie wtedy, gdy się budzisz.

Inteligentne zamki

Inteligentne zamki są jedną z najczęściej używanych form domowej sztucznej inteligencji na rynku. Dzięki łączności Bluetooth i WiFi inteligentny system zamykania może automatycznie zablokować dom po wykryciu intruza, a nawet umożliwić blokowanie lub odblokowywanie drzwi z innych lokalizacji.

Korzystanie z inteligentnego systemu zamykania AI może zapewnić bezpieczeństwo i spokój ducha oraz upewnić się, że Twoja nieruchomość nie jest narażona na ryzyko włamania.

Roboty sprzątające

W dużych domach czystość jest zawsze priorytetem, a utrzymywanie podłóg w nieskazitelnej czystości to zadanie niemal całodobowe. Jeśli jednak nie chcesz, by ktoś nieustannie zamiatał, mopował lub odkurzał, idealnym rozwiązaniem będzie odkurzacz ze sztuczną inteligencją, taki jak iRobot Roomba. Ten zrobotyzowany odkurzacz ma wbudowane czujniki fizyczne, które pomagają mu omijać przeszkody i skutecznie poruszać się po pokojach, jednocześnie utrzymując je w czystości.

Lustra fitness

Zapomnij o inteligentnej wadze, jedną z form luksusowej domowej sztucznej inteligencji, która wciąż jest wdrażana do głównego nurtu kultury, jest lustro fitness. Te wyrafinowane szklane elementy technologii mogą monitorować stan zdrowia fizycznego w czasie rzeczywistym, umożliwiając śledzenie postępów fitness podczas ćwiczeń przed lustrem.

Lustro fitness ze sztuczną inteligencją to wspaniały dodatek do każdej luksusowej domowej siłowni, w której możesz skupić się na robieniu osobistych postępów i lepiej zrozumieć swoje zdrowie fizyczne.

Styl życia ulepszony przez sztuczną inteligencję

Podczas gdy wykorzystanie sztucznej inteligencji może mieć pozytywne i negatywne strony, jeśli chodzi o zarządzanie domem, jest to zdecydowany plus. Posiadanie luksusowego inteligentnego domu może nie być niezbędne, ale z pewnością może poprawić jakość życia. Mamy szczęście żyć w czasach, w których możliwe są jedne z najbardziej przełomowych integracji sztucznej inteligencji, a ich wdrożenie w domu jest niesamowitym przywilejem.

Jeszcze kilka lat temu pojęcie inteligentnych luksusowych domów wydawało się odległe i futurystyczne. Ale wiele z tych integracji zarządzania domem AI stało się już podstawą w branży luksusowych domów.

Inwestując w luksusowe domy, które mają systemy AI, właściciele domów zarówno teraz, jak i w przyszłości mogą doświadczyć łatwiejszego, szybszego i bardziej wydajnego zarządzania domem, a wszystko to z odrobiną luksusowego stylu.


Instagram / #Luxuryboutiquemagazine