Enter your search keyword or phrase and press enter.

14 grudnia, 2023

Symfonia czerni i bieli: Jubileusz Macieja Zienia w Operze Narodowej

Symfonia czerni i bieli: Jubileusz Macieja Zienia w Operze Narodowej

W grudniową noc na zaproszenie Macieja Zienia gościliśmy na wspaniałym wydarzeniu, które na długo pozostanie w pamięci.

Magia rozpościerała się po salach Teatru Wielkiego – Opery Narodowej, gdzie Maciej Zień świętował 25 lat swojej twórczości. Pokaz „Black and White Symphony” nie był tylko defiladą mody, lecz artystycznym spektaklem, w którym każdy element – od scenografii po muzykę – tworzył niezapomnianą symfonię elegancji.

Maciej Zień, znany z klasycznej estetyki połączonej z lekkim podejściem do mody, przedstawił kolekcję, która jest kwintesencją jego projektowej filozofii. Ponad tysiąc gości miało przyjemność uczestniczyć w tym wyjątkowym wydarzeniu, stając się częścią historii polskiej mody. Kreacje na wybiegu, w których dominowały biel i czerń, udowodniły, że klasyka może być dynamiczna i wielowymiarowa. Jedynym kolorowym akcentem w tej monochromatycznej palecie była czerwona kreacja, symbolizująca pragnienie zabawy i eksperymentowania.

Maciej Zień podkreślał, że moda powinna być rozrywką i sposobem na wyrażanie osobowości. Takie podejście widać w każdym szwie i linii jego kreacji, które nie tylko odzwierciedlają charakter noszącej je kobiety, ale również są z nią w harmonii, niczym nuty w dobrze skomponowanym utworze muzycznym.

Pokaz był też spektaklem gwiazd – na wybiegu i wśród publiczności pojawiły się znane osobistości polskiego kina i telewizji, ubrane w kreacje Zienia, co dodało wydarzeniu jeszcze więcej blasku. Za reżyserię i choreografię odpowiedzialna była Katarzyna Sokołowska, a stylizacje przygotowała Agnieszka Ścibor.

Współpraca z renomowanymi markami jak Savicki, znany z selekcjonowania kamieni szlachetnych i diamentów, czy Grupa Tubądzin, łącząca elegancję z dążeniem do doskonałości, tylko podkreśliła luksusowy charakter kolekcji. Suknia ślubna, będąca zwieńczeniem pokazu, była prawdziwym dziełem sztuki, podkreślonym przez wspaniałe klejnoty.

„Black and White Symphony” to również dialog z nowoczesnymi technologiami – współpraca z marką Motorola pozwoliła na stworzenie scenografii, która była równie efektowna co sam pokaz. Natomiast marki takie jak Perwoll, podkreślające ideę mody zrównoważonej, zwiastują kierunek, w którym zmierza przyszłość projektowania.

Niezwykła jakość zakończona była perfekcyjnym dopasowaniem makijażu i fryzur, dzięki specjalistom marek AA Wings of Color i SYOSS, których praca pozwoliła modelkom zabłysnąć na wybiegu. A wszystko to w otoczeniu scenografii Jacquelin Sobiszewski, z animacjami Grzegorza Dorochowicza i muzyką Tomasza Butowta, tworzących atmosferę, która przenosiła gości w zupełnie inny wymiar.

Dzięki wsparciu takiego zespołu – zarówno przed, jak i za kulisami – „Black and White Symphony” była nie tylko pokazem mody, ale prawdziwym świętem piękna i twórczej pasji. To wydarzenie nie tylko odzwierciedla 25 lat twórczości Macieja Zienia, ale również otwiera nowy rozdział w jego karierze, w którym moda staje się symfonią – czasem romantyczną, innym razem drapieżną, ale zawsze niezapomnianą.

 


Instagram / #Luxuryboutiquemagazine