Enter your search keyword or phrase and press enter.

14 kwietnia, 2024

Recenzja: ADLER Spa Resort SICILIA – Synonim Luksusu i Harmonii z Naturą

Recenzja: ADLER Spa Resort SICILIA – Synonim Luksusu i Harmonii z Naturą

ADLER Spa Resort SICILIA, uruchomiony w 2022 roku, zyskał miano jednego z najbardziej inspirujących miejsc wakacyjnych we Włoszech. Położony w sercu malowniczego południowego wybrzeża Sycylii, resort oferuje idealną równowagę między współczesną architekturą a innowacyjnym, zrównoważonym designem. Jest to miejsce stworzone z myślą o promowaniu holistycznego podejścia do budowania dobrego samopoczucia i odnowy, miejsce, które dodatkowo cieszy się bezpośrednim dostępem do prywatnej plaży oraz zapierającymi dech w piersiach widokami na Morze Śródziemne.

Architektura i design w zgodzie z naturą

Resort został zaprojektowany z zastosowaniem zasad bio-architektury, co oznacza, że budynki doskonale komponują się z naturalnym krajobrazem, nie zakłócając jego równowagi. Wykorzystano naturalne materiały takie jak niepalona sycylijska glina czy drewno cedrowe, które nie tylko są estetyczne, ale również funkcjonalne — zapewniają naturalną kontrolę wilgotności oraz komfort termiczny. Delikatne pastelowe motywy na ręcznie wykonanych panelach drewnianych dodają charakteru każdemu pomieszczeniu, zachowując jednocześnie typowy styl grupy ADLER.

Luksusowe zakwaterowanie z widokiem na morze

ADLER Spa Resort SICILIA oferuje 90 elegancko urządzonych pokoi, z których każdy posiada prywatny taras z widokiem na morze. Apartamenty typu Junior Suite i Family Suite zaprojektowano z myślą o maksymalnym komforcie i prywatności. Wnętrza pokoi harmonijnie łączą ciepłe sycylijskie tony pomarańczu i subtelne żółcienie z naturalnymi tkaninami, a przesuwane szklane drzwi prowadzą na przestronne tarasy.

Kulinarna podróż po Sycylii

Dania serwowane w restauracjach ADLER Spa Resort SICILIA są prawdziwym świadectwem sezonowej kuchni, bazującej na lokalnych produktach. Menu, zarówno w restauracji głównej jak i osterii, podkreśla bogactwo lokalnych zbiorów, oferując dania przygotowane z najświeższych składników prosto z ogrodu. Od świeżo połowionych ryb, przez organiczne mięsa pochodzące z okolicznych farm, po słodkie desery z lokalnych owoców, każde danie jest prawdziwym odzwierciedleniem sycylijskiego dziedzictwa kulinarne.

Spa i wellness – oaza spokoju

Spa w ADLER Spa Resort SICILIA stanowi oazę spokoju, gdzie można odnaleźć równowagę między ciałem a duszą. Zabiegi oparte na naturalnych składnikach lokalnych, jak dzikie zioła czy wulkaniczne minerały, oferują głębokie odprężenie i regenerację. Trzy baseny, w tym typu infinity i hydromasażowy, wkomponowane w krajobraz, pozwalają na relaks z widokiem na krystalicznie czyste morze.

Zrównoważony rozwój na każdym kroku

ADLER Spa Resort SICILIA przykłada wielką wagę do zrównoważonego rozwoju. Ekologiczne systemy, takie jak nowoczesne pompy ciepła oraz elektryczne samochody do transferów, minimalizują wpływ resortu na środowisko. Resort działa w zgodzie z zasadą, że luksus i komfort mogą iść w parze z odpowiedzialnością ekologiczną.

Zanurz się w naturze

Lokalizacja ADLER Spa Resort SICILIA została starannie wybrana przez rodzinę Sanoner z uwagi na jej wyjątkową urodę i bliskość Morza Śródziemnego. Resort graniczy z jednym z najcenniejszych rezerwatów przyrody na Sycylii, Torre Salsa, który jest domem dla wielu rzadkich gatunków fauny i flory. Goście mają możliwość korzystania z spokoju tego naturalnego rezerwatu, a także uczestniczenia w prowadzonych przez cały rok wycieczkach przyrodniczych.

ADLER Spa Resort SICILIA to więcej niż tylko luksusowy hotel — to miejsce, gdzie każdy element, od designu po doświadczenia gości, jest przemyślany i realizowany z pasją do doskonałości. Idealne dla tych, którzy szukają luksusu zgodnego z naturą, pełnego relaksu i niezapomnianych wrażeń kulinarnych. Resort oferuje kompleksowe doświadczenie, które zachwyca zarówno pod względem estetycznym, jak i komfortowym. Dla osób ceniących piękno natury, wysokiej jakości obsługę oraz luksus bez kompromisów, ADLER Spa Resort SICILIA stanowi wybór doskonały.

zdjęcia: https://www.adler-resorts.com/

 


Instagram / #Luxuryboutiquemagazine