Enter your search keyword or phrase and press enter.

28 czerwca, 2024

Milena House – estońska ucieczka w naturę zdobywa nagrodę Luxury Lifestyle Awards dla Ako In

Milena House – estońska ucieczka w naturę zdobywa nagrodę Luxury Lifestyle Awards dla Ako In

Ako In to rodzinna firma projektowa z siedzibą w Tartu w Estonii. Ich dzieło, Milena House, niedawno zdobyło pożądaną nagrodę Luxury Lifestyle Awards za najlepszy luksusowy projekt wnętrz mieszkalnych w Estonii w 2024 roku – pokazując ich wyjątkową zdolność do ożywiania przestrzeni, które na nowo definiują komfort i wyrafinowanie.

Założona przez Mait Lauri (CEO) i Alesję Kovalenko-Lauri, Ako In wyrzeźbiła sobie niszę w projektowaniu urzekających wnętrz zarówno mieszkalnych, jak i publicznych. Ich pasją jest tworzenie miejsc, które nie tylko zaspokajają luksusową estetykę, ale także sprzyjają głębokiemu połączeniu z otaczającym środowiskiem.

Ako In to doświadczona firma specjalizująca się w projektowaniu wnętrz i budynków od 2005 roku. Ich doświadczenie rozciąga się od konceptualizacji projektów architektonicznych po ostateczną realizację, obejmując głębokie zrozumienie zawiłego działania architektury i systemów technicznych. Chociaż koncentruje się głównie na projektowaniu wnętrz, czasami podejmuje się realizacji całych projektów, od projektu architektonicznego po dekorację wnętrz, uzyskując wielokrotnie nagradzane wyniki. Do godnych uwagi klientów należą Telia, Philip Morris International i Euronics, a ich portfolio obejmuje zarówno luksusowe wnętrza, jak i powierzchnie handlowe oraz miejsca publiczne, takie jak hotele i restauracje.

Prowadzona przez główną projektantkę Alesję Kovalenko-Lauri, znaną ze swojej kreatywności i wyczucia koloru, firma Ako In kładzie nacisk na współpracę zespołową. Wspierany przez dedykowanego technika, trzyosobowy zespół zapewnia skrupulatną dbałość o szczegóły w każdym projekcie. Nazwa firmy, Ako In, jest ukłonem w stronę artystycznych korzeni Alesji, wywodzących się z jej podpisu „Ako” na dziełach sztuki z czasów szkolnych, których kulminacją jest Alesja Kovalenko Interiors.

Projekt Milena House doskonale ilustruje tę filozofię. Położony pośród zielonych terenów wioski Tänassilma w Estonii, klient postawił przed nami proste zadanie: pragnienie luksusu i głębokiego połączenia z naturą. Zespół Ako In wyruszył we wspólną podróż z klientem, starannie rozszyfrowując jego wizję, aby przełożyć ją na namacalną przestrzeń życiową.

From Inside Out: Proces projektowania zakorzeniony w naturze

Słynny amerykański architekt Frank Gehry powiedział: „Wiele osób tego nie rozumie, ale ja projektuję od wewnątrz na zewnątrz, tak aby gotowy produkt wyglądał w jakiś sposób nieuchronnie. Myślę, że ważne jest, aby tworzyć przestrzenie, w których ludzie lubią przebywać, które są humanistyczne”. Mait Lauri lubi pomysł Gehry’ego, ponieważ cały sens projektowania domu polega na stworzeniu go dla ludzi w środku. W przypadku domu Milena mieli wyjątkową okazję, aby stworzyć dom od wewnątrz.

Jedną z rzeczy, która zawsze była celem firmy, jest nie tworzenie tego samego we wszystkich projektach. Kiedy klient ich zatrudnia, musi wiedzieć, że jego wnętrze będzie wyjątkowe, a nie kopiuj-wklej z wcześniejszych projektów. Tak więc każdy projekt jest wyjątkowy, ponieważ każdy klient jest wyjątkowy. Na przykład – kominek w Milenie, to było arcydzieło. Czy Da Vinci malował Monę Lisę kilka razy? Nie, podobnie jak Ako In. W następnym projekcie zaprojektują coś innego; coś, co jest inspirowane konkretnym miejscem, pokojem lub klientem. W każdym projekcie generują nowe pomysły, a to poszerza ich umiejętności, aby stawić czoła nowym wyzwaniom.

Połączenie luksusu i natury

Wejście do Milena House jest jak wejście do raju wyrafinowanej elegancji. Rozległe okna służą jako portale do otaczającego lasu, zacierając granicę między wnętrzem a otoczeniem. Jelenie pasące się spokojnie na zewnątrz stają się częścią codziennego doświadczenia, a lisy i rysie również pojawiają się od czasu do czasu, sprzyjając poczuciu spokoju i zanurzenia w naturze.

Ozdobą domu jest niewątpliwie urzekający dwustronny kominek. Strategicznie umieszczony, aby podzielić jadalnię i salon, posiada luksusowe połączenie granitu Black Fusion i bogatych paneli drewnianych. Ten wizualnie oszałamiający centralny element emanuje ciepłem i wyrafinowaniem, stając się naturalnym punktem centralnym spotkań i relaksu.

Koncentracja Ako In na zrównoważonym rozwoju przejawia się w ich ponadczasowej filozofii projektowania. Wierzą, że dobrze wykonane wnętrze, zbudowane z wysokiej jakości materiałów i nasycone odrobiną pomysłowości projektanta, wykracza poza przemijające trendy. Takie podejście gwarantuje, że Milena House pozostanie sanktuarium komfortu i luksusu na długie lata.

Dziedzictwo nagradzanego wzornictwa

Nagroda Luxury Lifestyle Awards 2024 to tylko najnowsze pióro w zasłużonej czapce Ako In. Ich zaangażowanie w wyjątkowy design przyniosło im uznanie w Estonii i poza nią. Ich portfolio może pochwalić się takimi wyróżnieniami jak Najlepszy Drewniany Budynek Roku 2009, Najlepszy Projekt Wnętrz Muzeum i Najlepszy Budynek Roku za projekty mieszkaniowe i komercyjne. Ich zasięg wykracza poza granice Estonii, z ukończonymi projektami w Finlandii i na Łotwie, pokazując ich wszechstronność i zdolność do tłumaczenia swojej filozofii projektowania na inne kultury.

Rodzinna firma z globalną wizją

Historia Ako In doskonale pokazuje siłę rodziny, pasję i niezachwianą koncentrację na jakości. Dzięki dbałości o szczegóły, zaangażowaniu w zrównoważony rozwój i globalnej wizji, Ako In jest gotowy do dalszego przekształcania marzeń w nagradzaną rzeczywistość dla wymagających klientów na całym świecie.

Odwiedź stronę www.akoin.ee, aby dowiedzieć się więcej już dziś.


Instagram / #Luxuryboutiquemagazine