Enter your search keyword or phrase and press enter.

10 maja, 2021

Najbogatsza Tech Couple w Europie

Najbogatsza Tech Couple w Europie

Przemyślana i odkrywcza książka-pamiętnik autorstwa najbardziej znanych technologicznych miliarderów na świecie, którzy wykorzystują swoje nowo zdobyte bogactwo, aby pomóc planecie.

W 2009 roku słoweńska para Iza i Samo Login postawili sobie za cel stworzenie nowego start-upu, który chcieli rozbudować w odnoszący sukcesy biznes i sprzedać, aby cały swój czas poświęcić działalności filantropijnej. W ciągu siedmiu lat sprzedali swoją firmę Outfit7 konsorcjum chińskich inwestorów za miliard dolarów. To uczyniło ich zarówno najbogatszą parą w Słowenii, jak i najbogatszą parą technologiczną na świecie.

Samo i Iza Login najpierw byli zakochanymi licealistami. Później studiowali informatykę w college’u, a następnie, w 2009 roku, zdecydowali zająć się aplikacjami. Dzięki 250 000 dolarów, które zaoszczędzili, pracując dla lokalnych firm IT, założyli firmę o nazwie Outfit7. Jej celem było stworzenie popularnej aplikacji. Po sześciu miesiącach prób stworzyli grę dla dzieci o nazwie Talking Tom Cat. To pierwsze na świecie wirtualne zwierzątko, które potrafi rozmawiać z dziećmi. Mądry, poszukujący przygód wirtualny kot został opisany jako „najpopularniejszy kot na świecie”, tamagotchi dla generacji iPhone’a.

Talking Tom Cat od razu stał się hitem, wprowadzając na rynek serię, której tytuły osiągnęły pierwsze miejsce w ponad 100 krajach w App Store. Aplikację obsługuje miesięcznie prawie 580 milionów aktywnych użytkowników, natomiast kanał Toma na YouTube ma ponad 2 miliardy wyświetleń. Od momentu powstania aplikacja została pobrana 13 miliardów razy. Każdego dnia angażuje setki milionów aktywnych użytkowników.

7 Unicorn Drive opowiada historię pierwszej pary na świecie, która osiągnęła taki poziom w biznesie – tworząc prawdziwego „jednorożca” w tak krótkim czasie.

W 7 Unicorn Drive widać, że wartości, miłość i wzajemne wsparcie są podstawą sukcesu firmy słoweńskiej pary. Praktyczne i angażujące podejście do systemów zarządzania i organizacji strukturalnej dowodzi, że odpowiadają nie tylko za siebie, ale także za cały swój personel.

Z książki tej czytelnicy dowiedzą się również, w jaki sposób Iza i Samo używają medytacji i manifestacji jako narzędzia przywództwa. Pokazuje to, że szacunek i współpraca są w korporacji bardzo potrzebne. Ale co najważniejsze, opowieść o tym, jak zarobić miliard dolarów, przekształca się w ten sposób odpowiedzią na pytanie: dlaczego? Od samego początku Login chcieli stworzyć dobrze prosperującą firmę, aby poświęcić swój czas i energię na działalność filantropijną. Jako najbogatsza para w Słowenii chcą zmieniać świat na lepsze. Inwestują w badania i rozwój nowych inicjatyw dotyczących zrównoważonej żywności i pomagają w walce ze zmianami klimatycznymi.

O Izie i Samo Login

Iza Login ma wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu projektami, komunikacji i motywacji. Była zastępcą dyrektora generalnego Outfit7. Jej rola koncentrowała się na rozwoju biznesu, projektowaniu przepływu pracy oraz zarządzaniu wewnętrznymi i zewnętrznymi programami wspierającymi biznes. Przed założeniem Outfit7 Iza prowadziła centrum zapewniające lepszą jakość życia i piastowała stanowiska w firmach Microsoft i Novartis. Posiada tytuł magistra informatyki Uniwersytetu w Ljubljanie na Wydziale Informatyki. Mieszka w kilku miejscach – Londynie, Cyprze i na Słowenii, razem z mężem i dorosłymi dziećmi.

 

Samo Login był dyrektorem generalnym Outfit7 Limited, jednej z najszybciej rozwijających się firm zajmujących się rozrywką medialną na świecie. Samo, pomysłodawca serii Talking Tom and Friends, kierował kreatywną i ogólną strategią zarówno firmy, jak i jej produktów. Przed założeniem Outfit7 Samo pełnił funkcję dyrektora generalnego ds. technologii w popularnym portalu wyszukiwarki Najdi.si, który w 2009 roku został przejęty przez Telekom Slovenije. Posiada tytuł magistra informatyki Uniwersytetu w Mariborze na Wydziale Elektrycznym. Mieszka między Londynem, Cyprem i Słowenią z żoną i dorosłymi dziećmi.

Fundacja Login5

Po sprzedaży Outfit7 w 2017 roku Iza i Samo Login utworzyli Fundację Login5, aby poświęcić swój czas i zasoby na szereg projektów mających wpływ na ludzkość i środowisko.

7 Unicorn Drive: od start-upu do miliardowej sprzedaży w 7 lat – The Adventure of Iza and Samo Login by Dani Polajnar ksiązka jest już dostępna w Wielkiej Brytanii i USA.


Instagram / #Luxuryboutiquemagazine