Enter your search keyword or phrase and press enter.

11 maja, 2021

Ferrari Trento uznany oficjalnym toastem Formuły 1® – wywiad z Matteo Lunelli.

Ferrari Trento uznany oficjalnym toastem Formuły 1® – wywiad z Matteo Lunelli.

Mistrzostwa Świata Formuły 1® FIA witają na podium włoskie wino musujące premium.

Ferrari Trento otrzymało tytuł Oficjalnego Wina Musującego Formuły 1® zatem celebracja i uznanie szacunku między markami będzie niezapomnianym przeżyciem.

Luxuria miała okazję porozmawiać z prezesem i dyrektorem generalnym Ferrari Trento, Matteo Lunellim, aby dowiedzieć się więcej o tej pionierskiej współpracy.

Matteo, jakie są Twoje oczekiwania wobec nowego partnerstwa Ferrari Trentodoc?

Mamy bardzo duże oczekiwania, ponieważ Formuła 1 to globalna platforma z ogromną rzeszą fanów. To partnerstwo zapewni nam dostęp do niezwykłego i wyjątkowego etapu w ciągu najbliższych trzech lat, który pozwoli przenieść nasze nagradzane „bąbelki” Trentodoc na nowe i znane rynki na całym świecie.

Dołączając do obchodów Formuły 1®, wzmocnimy międzynarodową świadomość Ferrari Trento, a nasze wina musujące staną się centralną częścią najbardziej kultowej ceremonii wręczenia nagród w dziedzinie sportu, w której naszym celem jest wniesienie odrobiny włoskiej towarzyskości!

Jest to doskonała okazja, aby przyspieszyć globalny wzrost, nad którym pracujemy przez ostatnie lata. W międzyczasie otrzymaliśmy też kilka wspaniałych nagród od kluczowych liderów opinii w branży winiarskiej, braliśmy udział w renomowanych wydarzeniach, takich jak nagrody Emmy i niedawno dołączyliśmy do zespołu Luna Rossa Prada Pirelli na Pucharze Ameryki.

Z pewnością wniesiesz odrobinę włoskiego stylu do obchodów Formuły 1®, Matteo, intrygują mnie wspólne wartości, na których opierała się ta współpraca?

Świetne pytanie; Formuła 1 to jedyna w swoim rodzaju scena międzynarodowa, która reprezentuje kluczowe wartości, takie jak innowacja, doskonałość i pasja, trzy wartości, które wyznaje Ferrari Trento i w których w pełni się odnajduje.

To partnerstwo ma miejsce nie tylko dlatego, że Ferrari Trento jest jednym z najczęściej nagradzanych producentów win musujących, ale także w uznaniu naszej długiej i szanowanej historii, która podobnie jak Formuła 1 ma ponad sto lat. Nasze wina musujące od dziesięcioleci są również doceniane przez znamienitych gości na najważniejszych międzynarodowych imprezach, a butelka Ferrari Trentodoc Jeroboam pojawiła się nawet na podium Formuły 1® na Monza GP w 1984 roku. Jednak tegoroczny powrót to szczególny moment, ponieważ przedstawiamy nasze światowej klasy wino musujące na wszystkich wyścigach Grand Prix Formuły 1®.

To z powodu innowacyjnego ducha Formuły 1 zespół chciał wyjść „poza” utarte schematy  czyli szampana. Między liderami opinii o winach jest teraz oczywiste, że w obszarze win musujących, podobnie jak w przypadku wina spokojnego, doskonałość nie jest monopolem jednego terytorium na świecie i inne marki mogą aspirować do najwyższego poziomu jakości, poprzez własną tożsamość.

Ferrari to Trentodoc i jest wyrazem górskiej uprawy winorośli w Trentino; ten wspaniały region zapewnia naszym winom świeżość, elegancję i finezję oraz sprawia, że ​​styl Ferrari jest wyjątkowy.

Jako wielbicielka wina musującego nie mogę się z tym nie zgodzić. Co skłoniło Cię do podjęcia tego projektu i dlaczego teraz?

To partnerstwo to wielka szansa, która napawa nas i naszą firmę ogromną dumą. Jest to potwierdzenie siły marki Ferrari Trento i uważamy, że reprezentuje również dumę całych Włoch. Będzie to dla nas bardzo ważna i znacząca inwestycja, ale jesteśmy przekonani, że wpłynie ona na długofalowy rozwój i wzrost naszej firmy.

Zdecydowaliśmy się rozpocząć projekt w tym trudnym czasie, którego świat obecnie doświadcza, ponieważ mocno wierzymy w przyszłość Ferrari Trento i marzenie, które Giulio Ferrari, nasz założyciel, rozpoczął ponad sto lat temu.

Napisane przez Kaya Cheshire dla Luxuria Lifestyle International.


Instagram / #Luxuryboutiquemagazine