Enter your search keyword or phrase and press enter.

15 maja, 2021

Najpiękniejsze ogrody w Polsce – sprawdź czy je znasz?

Najpiękniejsze ogrody w Polsce – sprawdź czy je znasz?

Chyba nikt z rodaków nie zaprzeczy, że Polska to piękny kraj. Nie wszystkie narodowości mogą pochwalić się tak urozmaiconym krajobrazem, w który włączają się góry, jeziora, lasy czy morze. Widoki zapierające dech w piersiach możemy również zaobserwować w najpiękniejszych ogrodach w Polsce. Takich miejsc jest całkiem sporo, jednak wybraliśmy dla Ciebie – naszym zdaniem – trzy największe perełki. Sprawdź, czy je znasz. Może jedno z tych miejsc zainspiruje Cię do wprowadzenia niektórych rozwiązań w Twoim ogrodzie…

Najbardziej znane ogrody w Polsce

Niemal w każdym regionie znajdziemy miejsce osadzone wśród bujnej i kolorowej roślinności, które przenosi nas do zupełnie innej epoki. Zachwycająca architektura, starannie dobrana oraz pielęgnowana flora, oświetlone alejki. Niektóre ogrody skrywają tak dużo atrakcji, że moglibyśmy w nich spędzić cały dzień na wyszukiwaniu kolejnych „smaczków”.

Szczególnie polecamy te miejsca:

Poniżej szerzej opiszemy pierwsze trzy z wymienionych wyżej propozycji.

Arkadia Heleny Radziwiłłowej

To chyba najbardziej znany park krajobrazowy utrzymany w stylu romantycznym. Znajduje się ok. 65 km od Łodzi – między Skierniewicami a Łowiczem. Arkadia została założona pod koniec XVIII wieku przez Helenę Radziwiłłową. Krajobraz i architektura nawiązują do greckiego antyku.

Łazienki Królewskie

Wybierając się na spacer malowniczymi alejkami, możemy podziwiać liczne stawy, strumyki oraz niewielkie wodospady. Jeden z najpiękniejszych ogrodów w Polsce zachwyca niezapomnianymi widokami – to idealne miejsce dla zakochanych.

Miejsce chętnie odwiedzane przez Warszawiaków oraz turystów – zlokalizowane w centrum miasta, przenoszące nas do czasów króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Szczególnie wyjątkowo prezentuje się Pałac na Wodzie. Alejki otaczają ponad 300-letnie dęby, a na terenie Łazienek znajdziemy również liczne stawy i romantyczne mostki. Ciekawym uzupełnieniem jednego z najpiękniejszych ogrodów w Polsce stanowią pawie, które dumnie prezentują swoje kolorowe ogony, przechadzając się swobodnie po terenie parku.

Ogród w Wilanowie

Pozostańmy jeszcze przez chwilę w Warszawie, zapraszając wszystkich do odwiedzenia Ogrodu w Wilanowie. Podziwiaj słynny „polski Wersal” utrzymany w stylu barokowym, który jednocześnie łączy w sobie wyniosłość francuskiej rezydencji, ciepło podmiejskiej włoskiej willi oraz tradycyjnego polskiego dworu szlacheckiego. Pałac został wzniesiony na żądanie króla Jana III Sobieskiego. Styl ogrodu nawiązuje z kolei do antyku, renesansu oraz baroku. Liczne alejki otaczają kwiatowe kompozycje, niezwykle zadbane trawniki a także zachwycające fontanny. Dość popularne miejsce na odpoczynek, także słusznie uznawane za jeden z najpiękniejszych ogrodów w Polsce.


Instagram / #Luxuryboutiquemagazine