Enter your search keyword or phrase and press enter.

19 sierpnia, 2021

LA PALA D’ORO, KAWAŁEK WŁOCH NA COSTA DEL SOL

LA PALA D’ORO, KAWAŁEK WŁOCH NA COSTA DEL SOL

Kto nie marzy o spędzeniu urlopu w cudownej Andaluzji z jej pięknymi miastami i miasteczkami, malowniczymi krajobrazami, i wspaniałym jedzeniem. Choć sierpień jest tutaj miesiącem niezwykle gorącym, nie brakuje turystów z całego świata, chcących zobaczyć tereny leżące na styku kultur. Wrzesień to miesiąc bardzo dobry na zwiedzanie i zakosztowanie życia i klimatu południowej Hiszpanii. Do miast wraca życie, jest chłodniej niż w sierpniu, jest to bardzo dobry czas na korzystanie z tego co oferuje Andaluzja. Kiedy już skosztowałeś wszystkich smaków lokalnej kuchni, możesz zatęsknić za kulinarną odmianą, a wtedy przyda się teleportacja np. do Włoch.

Tak, teleportacja do Włoch jest teraz możliwa, i to nie tylko pod względem gastronomicznym. Na Costa del Sol znajdziesz autentyczny smak tradycyjnej włoskiej kuchni i to dwukrotnie. Dzięki dwóm lokalizacjom, w samym sercu Malagi, Calle Keromnes 4 w Maladze i Pje. Alcalde Valderrama 6 w Benalmádena, La Pala D’Oro jest filozofią restauracji opartą na włoskiej haute cuisine dzięki fachowym rękom szefów kuchni. Każdy kto przeżyje to wyjątkowe doświadczenie kulinarne, bedzie chciał powtórzyć je jeszcze nie raz.

Romantyczny wystrój i dbałość o szczegóły tworzą doskonałą atmosferę, relaksującą i idealną na wypad z partnerem, spotkanie z przyjaciółmi lub rodziną i rozkoszowanie się wysokiej klasy gastronomią. To nie jest kolejna włoska restauracja, w której dwumian pizzy i makaronu zajmuje całą ofertę kulinarną. Nie odchodząc od tego typu dań, twórcy restauracji idą dalej i jakby bawią się innymi, mniej znanymi przepisami charakterystycznymi dla włoskiej kuchni. Ich zaangażowanie opiera się na autentyczności, produktach i tradycji, odnawiając od czasu do czasu menu, aby dostosować swoją propozycję kulinarną do produktów sezonowych.

Ale to nie tylko ich wykwintne dania, które przenoszą Cię do Włoch, ale także wina, które mogą zachwycić. W ofercie znajduje się szeroki wybór win włoskich własnej produkcji (Astoriavinos.es), wśród których znajduje się kilka nagrodzonych jako najlepsze Prosecco we Włoszech. Produkowane we własnej posiadłości w Refrontolo (Włochy), sercu obszaru DOCG CONEGLIANO – VALDOBBIADENE, wina pozwalają nam odkryć smak Włoch jak nigdzie indziej w Hiszpanii, poznać tony, różne aromaty, smaki, które go charakteryzują i odkryć, dlaczego włoskie wino jest tak sławne.

Historia miłości

Historia La Pala D’Oro jest ściśle związana z historią jej właściciela, Sandro Spoladore. Biznesmen z północy Włoch, który odnalazł miłość w oczach Hiszpanki i postanowił przyjechać na południe Hiszpanii, by zamieszkać z nią i uczynić ją swoim domem. Bardzo szybko zakochał się w tym kraju, w jego gastronomii, klimacie, charakterze ludzi i ich zwyczajach. W krótkim czasie poczuł się w Hiszpanii jak w domu.

Czuł jednak, że czegoś mu jeszcze brakuje, czuł się w jakiś sposób niekompletny. Tęsknota za rodzinnymi Włochami obudziła w nim pomysł, który stopniowo nabierał kształtów, aby przenieść na Costa del Sol kawałek jego ukochanych Włoch. A jak sprowadzić Włochy na Costa del Sol? Poprzez drugą miłość jego życia, gastronomię. To najlepszy sposób, aby poczuć swój własny kraj, wspominając go przy każdym obiedzie i kolacji.

Sandro rozpoczął więc realizację swojego marzenia i w ten sposób powstała La Pala D’Oro, restauracja, dzięki której mógł podzielić się z każdym kawałkiem swojej duszy, dzieło, z którego jest dumny.

Gastronomia z 5 zmysłami

Gotowanie jest sztuką totalną. Zapach potrawy lub smak wina ma moc przenoszenia nas w inne miejsca naszego życia, budząc w naszych umysłach piękne chwile, przypominając sytuacje, ludzi, a nawet krajobrazy.

Oferta gastronomiczna La Pala D’Oro jest szeroka, oparta na tradycyjnej kuchni i na doborze wysokiej jakości składników, aby zaoferować świeże produkty, dając początek zróżnicowanemu menu, które proponuje pizze, makarony, risotta, mięsa, przystawki, itp. Wszystkie oznaczone są odpowiednimi informacjami o alergenach, ale ponieważ jest to świeża kuchnia przygotowywana na miejscu, dania mogą być dostosowane do każdej alergii lub nietolerancji.

Pełne gastronomiczne spektrum, aby cieszyć się całkowitym doświadczeniem kulinarnym, w którym uczestniczą wszystkie zmysły. Oprócz niewiarygodnego raju doznań dzięki potrawom, ogólna atmosfera w obu restauracjach została szczegółowo przemyślana, tak abyś mógł się zrelaksować i poczuć tak swobodnie, abyś mógł dokończyć swoją rozkosz.

La Pala D’Oro powstała z myślą o przybliżeniu nam sąsiedniego kraju i spróbowaniu autentycznego smaku tradycyjnej kuchni włoskiej w zupełnie inny sposób, dzięki fachowym dłoniom założyciela Sandro Spoladore. W swobodnej atmosferze, w Maladze i Benalmádena restauracje stusują filozofię gastronomiczną „Non Stop”, świeżą kuchnię przygotowywaną na bieżąco z sezonowych składników, która pozwala nam delektować się pizzami, makaronami, risotto czy mięsami. Dania mogą być dostosowane do każdego rodzaju alergii lub nietolerancji pokarmowej, a także przynoszą z Włoch wybór win własnej produkcji. La Pala D’Oro to bez wątpienia doświadczenie, którym można cieszyć się wszystkimi pięcioma zmysłami i będąc w Hiszpanii jeszcze bardziej zakochać się w pięknych Włoszech.

 


Instagram / #Luxuryboutiquemagazine