Enter your search keyword or phrase and press enter.

24 sierpnia, 2021

JAK UBRAĆ SIĘ STYLOWO NA RÓŻNE OKAZJE – 3 WSKAZÓWKI DLA MĘŻCZYZN

JAK UBRAĆ SIĘ STYLOWO NA RÓŻNE OKAZJE – 3 WSKAZÓWKI DLA MĘŻCZYZN

Jak ubrać się stylowo na różne okazje – to może być nie lada wyzwanie i dylemat dla każdego mężczyzny. Już samo ustalenie jaki dress code obowiązuje podczas danego wydarzenia bywa wystarczająco skomplikowane, a przecież trzeba jeszcze wybrać odpowiedni ubiór. Rozmaite sytuacje wymagają różnych strojów, powinieneś więc być przygotowany na każdą ewentualność, czy wybierasz się na niezobowiązujący posiłek, randkę, na kolację, czy nawet na siłownię!

Mając to na uwadze, oto kilka wskazówek dotyczących stylu, które pomogą Ci ubrać się elegancko w każdej sytuacji, w której się znajdziesz.

Przypadkowe okazje

Jeśli planujesz wyskoczyć z przyjaciółmi na wspólny posiłek, lub wypić kilka drinków w lokalnym barze, prawdopodobnie powinieneś pozostać w swobodnym stroju. Jednak tylko dlatego, że znajdziesz się w nieformalnej sytuacji, nie oznacza, że możesz ubierać się niestarannie. Bez względu na to, dokąd się wybierasz, ważne jest ubieranie się stylowo i stosowny wygląd.

Ubierając się na nieformalne wieczorne wyjście, rozważ połączenie dżinsów z prostą koszulą z kołnierzykiem, zapinaną na guziki. Zapewni to subtelny wygląd, ale pod warunkiem, że twoje ubranie będzie do ciebie pasować, będzie wyglądać tak samo perfekcyjnie jak dopasowany garnitur! Jeśli chcesz nieco uatrakcyjnić wygląd, możesz założyć marynarkę w stylu funky.

Chociaż krawat z pewnością nie jest wymagany w większości codziennych sytuacji, może to być sposób na wyróżnienie się z tłumu. Pomyśl o wyrafinowanym designie, który wniesie odrobinę szyku bez przesady.

Dodatkowo należy zwrócić uwagę na mniej istotne szczegóły. Ubieranie się stylowo, oznacza również właściwy dobór takich rzeczy jak pasek, buty, skarpetki lub biżuteria, które mogą pomóc wywrzeć trwałe wrażenie na tych, których spotykasz.

Randki

Jak ubrać się stylowo na spotkanie z partnerką? Randki zwykle wymagają klasycznego i wyrafinowanego wyglądu, który będzie pasował do Twojej osobowości. Ubiór nie może dominować nad tym co najważniejsze, czyli Twoją osobą. Zależy Ci również na tym, aby Twój strój był wygodny; jeśli nie, z pewnością wpłynie to na przebieg spotkania.

Ubierając się na randkę, pierwszą rzeczą do rozważenia jest osoba, z którą się spotykasz i twój związek z nią. Jest duża różnica między spotkaniem z kimś nowym na pierwszej randce a wyjściem na posiłek ze swoim wieloletnim partnerem.

Jak dobrze wiesz, każda osoba może wpłynąć na to, jakich wyborów stylistycznych będziesz dokonywać. Na przykład, jeśli wybierasz się na randkę z partnerem, którego znasz od dawna, jest bardziej prawdopodobne, że uda ci się założyć ten dziwaczny krawat, który leży z tyłu twojej szafy. Z drugiej strony ktoś, kogo dopiero poznałeś, może zinterpretować to jako dziecinny wybór, co zaszkodzi twoim szansom na powodzenie relacji.

Bez względu na to, z kim się spotykasz, zawsze dobrym pomysłem jest stosowanie warstw w swoim stroju na randkę. Sportowa marynarka z poszetką i neutralne spodnie to świetny początek. Oznacza to, że będziesz mieć dużo miejsca na wszystko czego potrzebujesz i możesz coś zdjąć, jeśli poczujesz się niekomfortowo.

Ostatecznie marynarka jest prawdopodobnie najważniejszą częścią twojego stroju. Wybór odpowiedniej opcji sprawi, że zrobisz dobre wrażenie, okażesz klasę i właściwe zachowanie. Dlatego powinieneś włożyć trochę wysiłku w znalezienie czegoś luźnego, ale stylowego, aby wyglądać podczas randki efektownie.

Odzież na siłownię

Być może nie myślisz o siłowni jako o miejscu, w którym powinieneś zwracać uwagę na modne ubrania, ale ubieranie się stylowo i wygody outfit są tutaj równie ważne jak gdziekolwiek indziej.

Kiedy ćwiczysz, odpowiednia odzież może znacząco wpłynąć na wydajność Twojego treningu, zarówno z perspektywy fizycznej, jak i psychologicznej.

Po pierwsze, nowoczesna odzież sportowa zawiera nowatorską technologię, która poprawia komfort i bezpieczeństwo na siłowni. Na przykład współczesne koszulki do ćwiczeń zawierają technologię odprowadzania wilgoci, która może zwiększyć zdolność organizmu do ochładzania, pomagając Ci mocniej ćwiczyć. Podobnie buty do podnoszenia ciężarów mogą pomóc Ci podnosić więcej i bezpieczniej. Dlatego jeśli wybierasz się na siłownię, niezbędny jest odpowiedni dobór ubioru.

Na wydajność może również wpłynąć Twoja pewność siebie. Psychologowie wykazali, że ludzie ćwiczą dłużej, kiedy czują się pewnie w swoim ubraniu. Tak więc znalezienie czegoś, co kochasz, pomoże ci w sesjach treningowych. Obecnie modne są męskie dresy oversize, więc rozważ zakup jednego z nich, jeśli chcesz wyglądać świetnie i jednocześnie odczuwać komfort.

Wniosek

Ogólnie rzecz biorąc, ubieranie się stylowo oznacza, że Twój styl powinien być dopasowany do sytuacji, w której się znajdziesz. Na przykład nie powinieneś nosić tego samego stroju podczas wieczornego wyjścia do baru ze znajomymi oraz na randce. Istnieją jednak pewne nadrzędne zasady. Twoje ubranie powinno podkreślać Twoją osobowość, być wygodne i pomagać Ci czuć się pewnie. Poprawi to ogólne wrażenie, jakie ludzie mają o Tobie, niezależnie od tego, czy znasz ich od lat, czy dopiero ich spotkałeś. Korzystanie ze sklepów znanych marek nie jest konieczne, jednak dają one gwarancję, że ubrania będą modne i dobrej jakości. My na przykład pisaliśmy w Luxury Boutique o nowych sklepach BOSS, w których z pewnością nie zabraknie odpowiednich strojów by ubieranie się stylowo było łatwe i sprawiało przyjemność.